Ezúttal lehúzták a rolót

Mintha lekopírozták volna az előző találkozó forgatókönyvének elejét: a magyar és román U17-es labdarúgó-válogatottak újabb felkészülési mérkőzésének első félidejében is adósak maradtak a felek a góllal. Múltidéző. Az első felvonás krónikája. [.pdf – 55KB] Magyarország–Románia 0–0 2006.03.09. video

A nyíregyházi műfüvön a két szövetségi edző egyébiránt alig változtatott a kezdőcsapatán, Both József három, Marian Bucurescu két helyen módosított, kapusposzton mindketten friss erőt vetettek be.

A második negyven percben valamelyest erőteljesebbnek tűntek a románok, okultak a keddi meccs hibáiból. Volt tartásuk, Gulácsi kapus többször is bravúrral húzta le a rolót. Az utolsó percben meccslabdát hibáztak a magyarok, ezzel együtt a döntetlen megfelel a játék összképének.

Illusztris vendég

Megtekintette a mérkőzéseket Miodrag Belodedics, a román utánpótlás válogatottak szakágvezetője is. A nyolcvanas évek sztárvédője a Steauával és a Crvena Zvezdával is BEK-et nyert, és újabb hazája korosztályos legjobbjaival szeretne maradandót alkotni.