Fájó vereségek a harmadik vonalban

Kristófi Sándoréknak (sárga) nem sikerült...
Kristófi Sándoréknak (sárga) nem sikerült... - © Fotó: Sipeki Péter
Nyírbátor, Sényő – Sényőről és Nyírbátorból is elvitték a három pontot.

A tavaszt nagy győzelemmel kezdő Nyírbátor a korábbi NB I.-es ászokkal teletűzdelt DEAC-ot fogadta a harmadosztály legutóbbi fordulójában. Kiválóan előkészített pályán, nagy iramban indult a mérkőzés. Kezdetben a debreceniek domináltak, majd átvette a kezdeményezést a Nyírbátor, több ígéretes helyzetet kialakítva.

Sajnos a hazaiak lendületét a félidő hajrájában megtörte egy téves játékvezetői döntés, egy szabályos szerelést követő szabadrúgásból a jelentős első osztályú múlttal rendelkező Máté Péter a jobb sarokba lőtte a vendégek vezető gólját. A kitámadó hazaiakat tovább sokkolta a játékrész végén szerzett szerencsés „Sidibe-pöccintés”.

Semmi nem jött össze

A második félidőben folytatódtak a hazai rohamok, de egy gyors vendégkontra végképp eldöntötte a találkozót. Hiába vált nyomasztóvá a bátori fölény, ezúttal semmi sem jött össze a hazaiaknak. Ami egy ilyen szerencsétlen mérkőzésen a lélektani előnyt jelenti, azt az első gólnál a játékvezetőtől megkapta a DEAC.

A tavaszt döntetlennel nyitó Sényő-Carnifex az edzőváltáson átesett Egert látta vendégül.

Kétszer is jól találták el

A hazai csapat jól kezdett, egy szép fejesből megszerezte a vezetést. Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, majd egy teljesen felesleges szabálytalanság miatt emberhátrányba került a Sényő. Innentől kezdve a vendégcsapat átvette a játék irányítását, és a nyolcvanhatodik percben, valamint a kilencvenharmadikban két jól eltalált lövéssel megfordította az eredményt.

Labdarúgás: NB III. Keleti csoport, 18. forduló

Nyírbátor–DEAC 0–3 (0–2)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Bálint (Zahorecz, Pogonyi).

Nyírbátor: Vasas – Szegedi, Müller (Molnár), Tóth, Katona Gy., Vámos (Urbán), Pálinkás, Benkő (Sárosi), Boros, Fenyőfalvi, Terdik. Edző: Szilágyi Krisztián.

DEAC: Szabados – Ramos, Nagy, Spitzmüller, Patócs (Sütő), Bucz, Máté, Katona, Virág, Sidibe (Kerekes), Nagy (Szarka). Edző: Sáfár László. Jók: Szegedi, Tóth, ill. Szabados, Ramos, Nagy Z., Máté, Sidibe. Gól: Máté, Sidibe, Patócs. Tudósított: Balla István.

Szilágyi Krisztián: – Nagyon tompán, nem a megbeszéltek szerint kezdtük a találkozót, így az első félidőben kétgólos hátrányba kerültünk. A második játékrészben próbáltunk megújulni, rengeteg helyzetet kidolgoztunk, de ezek sajnos rendre kimaradtak.

Sáfár László: – Szerintem egy erős Nyírbátort vertünk meg. A mi taktikánk érvényesült, a fegyelem egy kis szerencsével is párosult. Mellesleg rúgtunk három gólt is…

Sényő-Carnifex FC–Eger 1–2 (1–0)

Sényő, 200 néző, v.: Kátai (Punyi, Köteles).

Sényő: Szabó – Bodó, Klepács, Hadházi, Kristófi (Lizák), Lakatos L., Phrakonkham (Lakatos B.), Kapacina K., Barcsay, Kapacina V. (Fabu), Márton. Edző: Fiumei Viktor, Imrő László.

Eger: Tajti – Mikola, Antal, Vajda (Farkas), Titkó (Molnár), Lőrincz, Nagy, Busai, Debreceni, Benke (Galambos), Kaszás. Edző: Vitányi László.

Jók: Lakatos L., Bodó, Klepács, ill. Antal, Debreceni. Gól: Kapacina K. , ill. Antal 2 Kiállítva: Hadházi. Tudósított: Pehely Zoltán.

Imrő László: – Gratulálunk az ellenfelünknek, bár soha nem fog kiderülni, hogy tizenegy a tizenegy ellen mi lett volna a végeredmény. Saját magunkat hoztunk nehéz helyzetbe a fegyelmezetlenségünkkel, ettől függetlenül nagyon sokáig jól tartottuk magunkat. Az első és a második félidő alapján az egy pontra rászolgáltunk volna, de ellenfelünk két jól eltalált lövéssel elvitte a három pontot.

Vitányi László: – Örülök, hogy a csapat megértette ezen rövid idő alatt, hogy mit szeretnék tőlük kérni, szerencsére az utolsó percig hittünk a győzelemben. Köszönjük a minket elkísérő szurkolók támogatását!

További eredmények: Putnok–DVTK II. 2–1, Sajóbábony–Cigánd 2–1, Salgótarján–ESMTK 2–3, Tiszaújváros–Szolnok 0–1, Gyöngyös–Füzesgyarmat 1–3, Tállya–Jászberény 0–1.