Fatum-Nyíregyháza – Egy szettet elhoztunk

A nyíregyháziak csak a harmadik szettben örülhettek igazán
A nyíregyháziak csak a harmadik szettben örülhettek igazán - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A francia együttes magabiztosan győzte le a Fatum-Nyíregyházát.

A hat francia mellett több légióst foglalkoztató, jó erőkből álló francia gárda jól kezdett a szépszámú, remek hangulatot teremtő drukkerek előtt, akik között egy Mulhouse-ban élő nyíregyházi család is szorított a vendégegyüttesnek.

A franciák lényegében végig előnyben voltak az első szettben, melynek felénél nagy előnyt alakítottak ki, rövidesen szettlabdához is jutottak, amelyet egy rossz nyíregyházi nyitás révén értékesítettek. A következő játékrész szorosabban alakult, 18:19-re vezettek is a mieink, innentől azonban sehogy sem tudtuk befejezni a támadásokat. A legjobb nyíregyházi játékot a harmadik szett hozta, amelyben előbb már 9:15-re is mentünk, ebben az időszakban lélekemelő, hosszú labdameneteket is nyert a Fatum. Később megint meleg lett a pite, sok támadásunk a blokkról jött vissza, ám sikerült elcsípni egy szettet.

Az utolsó szett már csak hazai örömöt hozott, a végére kozmetikáztunk ugyan az eredményen, de magabiztosan nyert a Mulhouse.

MK

Röplabda: Női CEV-kupa nyolcaddöntő, első mérkőzés

ASPTT Mulhouse–Fatum-Nyíregyháza 3:1 (19, 20, -21, 19)

Palais des Sports, 1500 néző, v.: Slobodan Kovacsevics (montenegrói), Helio Ormonde (portugál)

Mulhouse: Michel 6, Papafotiou 3, Snyder 10, Trach 14, Spelman 20, Frantti 14. Csere: Soldner (liberó), Jeanpierre, Olinga-Andelo 4. Vezetőedző: Magali Magail.

Fatum-Nyíregyháza: Francesco 3, Medics 3, Kalicsanyin 6. Varga 17, Brisebois 16, White 12. Csere: Tóth (liberó), Matics 5, Szabó 3, Ancsin. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása

1. játszma (24 perc): 5:2, 6:4, 7:5, 10:6, 13:11, 14:12,18:14, 21:15, 24:18.

2. játszma (23): 3:2, 5:3, 8:6, 9:9, 15:14, 17:15, 18:16, 18:19, 24:19.

3. játszma (25): 3:2, 5:3, 7:5, 8:8, 8:12, 9:15, 13:16, 16:17, 17:18, 18:23, 19:24

4. játszma (22): 2:1, 5:4, 7:4, 8:7, 15:8, 19:11, 19:13, 22:15, 23:17, 24:19.