Fatum-Nyíregyháza: Győzelem – hosszabított műszakban

Illusztráció
Illusztráció - © Fotó: KM-archív
Nyíregyháza – A Fatum-Nyíregyháza csaknem ráfizetett arra, hogy a két megnyert játszma után belealudt a meccsbe.

Félre minden bút, bánatot! A Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsapata lecsúszott a bajnoki elődöntőről, innentől pedig adott a feladat, mégpedig a lehető legelőkelőbb pozíció megszerzése. Ez ugyan szépen hangzik, de az 5-8. helyért kiírt, egyik fél két győzelméig tartó párharc gödöllői nyitófellépése közel sem ígérkezett egyszerű mutatványnak. Olyannyira nem, hogy a nyírségiek bemutatták, miként lehet egy csaknem agyonnyert mérkőzést izgalmassá tenni. A vendégek különösebb megerőltetés nélkül szereztek húzták be az első, majd a második szettet és olybá festett, minden sínen van. A folytatásban azonban a sorozatos nyitásfogadási hibákkal „kegyet gyakoroltak”, hagyták, hogy a házigazda visszatáncoljon a szakadék a széléről. A Gödöllő pedig élt a tálcán kínált lehetőséggel – egyenlített. A Fatum azonban még időben ébredt, a döntő játszmában megrázta magát, bebizonyítva, hogy jobb együttes. A nyíregyháziak elkerülhették volna a hosszú műszakot, ha nem alszanak bele a meccsbe, így több, mint két óráig tartott, amíg kiszenvedték a győzelmet.

A második találkozót április 6-án rendezik Nyíregyházán.

KM-KT

Röplabda: NB I., női

Rájátszás az 5-8. helyért, 1. mérkőzés

Gödöllő–Fatum-Nyíregyháza 2:3 (-22, -14, 15, 23, -9)

Gödöllő, 150 néző, v.: Suba I., Jámbor T.

Nyíregyháza: Genesis 4, Sikos P. 11, Ramdin 15, Kioseva 7, Valdez 22, Vén E. 11. Csere: Tóth F. (liberó), Sitkey M. 1, Kovács E. 2, Ilyés B. 1, Sitku T. Edző: Kőhalmi Richárd.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Fatum-Nyíregyháza javára.

Kőhalmi Richárd: – Csak a győzelemnek tudunk örülni.