Fatum-Nyíregyháza – Győzelemmel zárták a tanulságos idényt

Valdez ütései megtették hatásukat
Valdez ütései megtették hatásukat - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsapata a második mérkőzését is megnyerte a Kaposvár ellen, eldöntve a hetedik helyért kiírt párharcot.

Azaz, a nyírségiek – kedden – idegenben is jobbnak bizonyultak ellenfelüknél, érvényesítve a papírformát. Noha az első szettben 6:2-re még a somogyiak vezettek, a folytatásban egyértelműen a vendégek domináltak, mígnem a harmadik etapban sikerült álomba ringatni magukat… Az ébresztőóra jókor berregett, a Fatum gyorsan lehűtötte a házigazdák lelkesedését. Így győzelemmel búcsúzott a Kőhalmi-gárda, amely a csalódást keltő idény után gyaníthatóan utoljára szerepelt ebben az összetételben.

KM-KT

Röplabda: NB I., női

Rájátszás a 7-8. helyért, 2. mérkőzés

Kaposvár–Fatum-Nyíregyháza 1:3 (-17, -15, 20, -10)

Kaposvár, 200 néző, v.: Mezei Z., Halász E.

Nyíregyháza: Genesis, Valdez, Vén E., Andrejkovics A., Ribeiro, Kioseva. Csere: Tóth F., Kundrák E. (liberók), Sikos P., Sitkey M., Sitku T., Ilyés B. Edző: Kőhalmi Richárd.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Nyíregyháza javára.

Kőhalmi Richárd: – Viszontagságos idényt zártunk – győzelemmel.