Fatum-Nyíregyháza – Két meccslabdáról veszítettek

Petrenkó Brigittáék (12) meglepték a házigazdákat
Petrenkó Brigittáék (12) meglepték a házigazdákat - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A Fatum-Nyíregyháza meg sem közelítette a svájciak elleni teljesítményét, ezt kihasználták a jászberényiek.

Ha szombat, akkor Bem iskola. Kétszer játszotta itt bajnokiját a Fatum-Nyíregyháza extraligás női röplabdacsapata. Előbb a Haladás volt az ellenfél, akkor szettvesztés nélkül nyert a Hollósy László irányította csapat. Most a Jászberény vizitált Nyíregyházán.

A levegőben volt a meglepetés

Már ez első két játszmában ott lógott a meglepetés, hiszen a szettek elején a jászberényiek vezetgettek. Az első etapban aztán 10–14 után fordult a kocka, mert Szanja Kalicsanin tucatnyiszor nyitott zsinórban, így a hátrányból nagy előnyt kovácsolt a múlt szerdán a CEV-kupában remeklő Fatum. A második szettlabdát sikerült is értékesíteni, így megvolt az előny. A szurkolók ekkor joggal gondolhatták, hogy a folytatásban már simább lesz minden. Úgy is nézett ki, bár a vártnál döcögősebben, de biztosan jött a játszma, ám a vendégeket nem sikerült megtörni.

A dráma a harmadik játékrész hajrájában kezdődött, addig a két-három pontos előny egyik oldalon sem jelentett biztonságot. Az egyre lelkesebb és kevesebbet hibázó jászberényiek aztán a második szettlabdát behúzva szépítettek.

Még ekkor sem tűnt úgy, hogy nagyobb lesz a gond, bár a szakvezetés és a szurkolók is bíztak a játszmavesztés nélküli győzelemben. A negyedik etapban is igen hullámzó teljesítményt nyújtottak Genesis Francescóék, mert remek villanások mellett sokat hibáztak, ám Kalicsanin blokkjaival előnnyel érkeztek a szett derekához.

– Ezt nem hiszem el – fakadt ki Hollósy László, amikor 15:12-nél három játékosa között esett földre a labda. Még így is fórral fordultak a hajrá küszöbére Danielle Briseboisék, sőt, két mérkőzéslabdájuk is volt. Nem sikerült élni a lehetőségekkel, Petőváry Panniék viszont a második szettlabda után egalizáltak. Deme Gáborral, a vendégek edzőjével madarat lehetett volna fogatni minden vendégpont után.

Sokat hibáztak a hazaiak

És amire kevesen gondolhattak a meccs előtt, jöhetett a zárófelvonás. Ez olyan volt, mint az előző két szett, és bár 12:8-nál úgy nézett ki, hogy Varga Elizabeték csak behúzzák a meccset, nem így történt. A berényiek elsősorban Oksan Jakovcsuk remek nyitásainak köszönhetően ledolgozták a hátrányukat, majd ők jutottak mérkőzéslabdához, amit Davel Ketanex blokkjával váltottak értékes győzelemmé.

A vendégoldalon érthetően óriási volt a boldogság, a hazain a szomorúság. Megközelíteni sem sikerült a svájciak elleni játékot, a lelkes és jobban játékba lendülő jászberényiek pedig egyre inkább elhitték, hogy van esélyük a sokat hibázó hazaiak ellen, és éltek a lehetőséggel. Mindent egybevéve megérdemelten nyertek a vártnál és az elvártnál jóval haloványabban teljesítő házigazda ellen.

Röplabda: Női Extraliga

Fatum-Nyíregyháza–Jászberény 2–3 (15, 19, -24, -25, -13)

Bem iskola 400 néző, v.: Halász T., Halász E.

Fatum-Nyíregyháza: Francesco 4, Medics 10, Kalicsanin 18, Varga 21, Brisebois 23, White 16. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó, Matics 2. Vezetőedző: Hollósy László.

Jászberény: Petrenkó 10, Jakovcsuk 15, Devaney 15, Petőváry 6, Cveticsanin 11, Pintér 13. Csere: Lékó (liberó), Riczkó 1, Malisheva, Faragó. Vezetőedző: Deme Gábor.

A mérkőzés alakulása

1. játszma (22 perc): 1:0, 2:1, 2:4, 5:6, 8:6, 9:10, 10:14, 23:15.

2. játszma (24 ): 1:4, 2:6, 3:8, 4:9, 7:10, 8:11, 15:12, 19:14, 22:17, 24:19.

3. játszma (26) : 2:2, 5:2, 9:6, 11:8, 16:12, 17:16, 19:17, 20:20, 21:21, 21:23, 22:24, 24:24.

4. játszma (26): 5:0, 7:2, 7:7, 10:9, 12:12, 15:12, 18:15, 19:20, 22:22, 24:22, 24:25.

5. játszma (15) : 2:1, 3:4, 4:6, 8:6, 12:8, 12:14.

Hollósy László: – Sajnos nagyon tompán játszottunk, többször is megnyerhettük volna a mérkőzést. Mi is csak emberek vagyunk, megyünk tovább.

Deme Gábor: – A heti edzésmunkán már láttam, hogy jól fogunk játszani. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk.