Fatum-Nyíregyháza – Parádésan egyenlítettek

© Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A Fatum-Nyíregyháza legyőzte a címvédő békéscsabai együttest, jöhet a hétfői folytatás.

Tóth Fruzsina számára emlékezetes marad ez a péntek. Az ifjú hölgy ikertestvérével együtt elballagott a Vasvári gimiben. Aztán az ünnepi összejövetelről a Continental Arénába vezetett az útja és készült a női röplabda extraliga döntőjének második meccsére, lévén ő a Fatum-Nyíregyháza liberója. A háló másik oldalán a címvédő békéscsabaiak álltak, akik a finálé első meccsét megnyerték.

Az a második szett…

A két együttes bemelegítését már sokan megnézték, aztán elindult a játék. Az izgalmas első játszmát végül behúzták a hazaiak. A vendégeknél továbbra is hiányzott a megbetegedett Lucija Mlinar, a játszma végén pedig a rendre húsz pont fölött szorgoskodó Lucija Fresco többször is hibázott.

Az örömre üröm jött, mert a folytatásban villámgyorsan megléptek a csabaiak, 2:2 után zsinórban tizenegy pontot szerezve. Teljesen leblokkoltak Tatjana Maticsék, gyengék voltak a nyitásfogadások, erőtlenek és pontatlanok a támadások.

Hollósy László az időkéréseknél próbálta felrázni a játékosokat. Össze is kapták magukat Genesis Francescoék, produkáltak egy 6:0-ás etapot, de ez kevés volt az üdvösséghez, a vendégek Ksenija Ivanovics pontjával biztosan egalizáltak.

A harmadik játszmában csoda történt, alaposan feljavult a hazaiak játéka. Carolina Valdezék szorgalmasan gyűjtögették a pontokat, a centerposzton lehetőséget kapó Eva Rutarova is meghálálta a bizalmat.

Hiába küzdöttek a csabaiak

Persze a csabaiak nem adták olcsón a bőrüket, néhány izgalmas és nívós labdamenetet láthatott a nagyérdemű. Aztán a hazai szurkolók nagy örömére a blokkban is nagyot javultak a hazaiak; a második szettlabdát Matics értékesítette.

A negyedik játszmát egy rossz nyitással indították a nyíregyháziak, aztán beindult a parádé.

Felállva tapsolt a közönség

Josefina Fernandezék feledtették a második szettbeli fiaskót és remek teljesítményekkel kirukkolva nyerték a negyedik etapot és ezzel a mérkőzést is. Az utolsó percekben a közönség felállva tapsolt. Sikerült tehát egyenlíteni, és öt év után ismét legyőzni bajnokin a csabaiakat. Jöhet a harmadik felvonás, hétfőn ismét Békéscsabán.

– ML –

Röplabda: Női extraliga, bajnoki döntő, 2. mérkőzés

Fatum-Nyíregyháza-Békéscsaba 3:1 (19, -15, 17, 15)

Continental Aréna, 1500 néző, v.: Baktai-Katona, Halász

Fatum-Nyíregyháza: Matics 9, Rutarova 6, Valdez 14, Fernandez 19, Kalicsanin 7, Francesco 6. Csere. Tóth F. (liberó), Villám, Kotormán, Innah-Varga. Vezetőedző: Hollósy László.

Békéscsaba: Kosekova 2, Ivanovics 17, Bodnár 6, Fresco 11, Dobi 10, Glemboczki 6. Csere: Molcsányi (liberó), Petrenkó, Szpin, Nagy, Szedmák. Szakmai igazgató: Kormos Mihály. Az eredmény alakulása, 1. játszma: 2:3, 3:5, 5:8, 7:10, 9:10, 10:12, 15:1216:14, 16:16, 19:16, 23:17, 24:19. 2. játszma:2:2, 2:13, 3:17, 4:18, 11:18, 11:20, 14:22. 3. játszma: 2:2, 4:4, 8:4, 10:5, 13:7, 15:9, 17:12, 18:15, 21:16, 24:17. 4. játszma: 0:1, 3:1, 5:3, 7:5, 9:6, 14:6, 15:9, 17:10, 22:12, 24:14.

Hollósy László: – Jelentem, bírtuk a nyomást!

Kormos Mihály: – Nagyon sok hibával röplabdáztunk A három győzelemig tartó párviadal állása: 1:1.