Fatum-Nyíregyháza – Szettvesztés nélkül, de izgalmakban bővelkedően nyertek

Tatjana Maticsék (12) másodszor is legyőzték az újpestieket
Tatjana Maticsék (12) másodszor is legyőzték az újpestieket - © Fotó: Dodó Ferenc
Nyíregyháza – A Fatum-Nyíregyháza másodszor is legyőzte az újpesti együttest.

Csütörtökön este az az Újpest látogatott a Continental Arénába, amelyik az első körben idegenben győzte le a Fatum-Nyíregyházát. A női röplabda Extraliga újabb fordulójában ismét találkozott a két együttes.

A vendégeknél hiányzott az a Nelmaira Valdez, aki éppen Nyíregyházáról igazolt a fővárosiakhoz. A hazaiknál Hollósy László ismét a kezdőbe jelölte a csapatkapitány Tatjana Maticsot. Az első szettben a pontváltások után kicsit megugrott a vendégcsapat, ám 6:9 után Genesis Francesco remek nyitásaival fordított a kupagyőztes. Aztán beindultak a nyíregyháziak és az első játszmalabdát értékesítve jutottak előnyhöz. A folytatásban szívósan küzdöttek az újpestiek, akik ismét megugrottak (7:11). Szerencsére Varga Elizabeték újfent fordítottak, ám a hajrá szoros küzdelmet hozott és néhány rossz nyitást.

Az első meccslabda megvolt

A végjátékban 23:23-nál Hollósy László időt kért, majd előbb Naya Crittensen a hálóba vágta a labdát, aztán Szabó Lili nyitása után ismét bakiztak a vendégek, megvolt a szett. A harmadik játékrészben úgy nézett ki, hogy ez sima szett lesz, ám a hajárban 21:15-ről 22:22-nél egyenlítettek a vendégek. Sőt jött a 23:23, és végre hazai meccslabda, aminél a vendégek hibáztak, így megszületett a szettvesztés nélküli győzelem.

ML

Röplabda: Női Extraliga

Fatum-Nyíregyháza-Újpest 3:0 (19, 23, 23)

Continetal Aréna, 700 néző, v.: Bátkai-Katona Ágnes, Halász Enikő.

Fatum-Nyíregyháza: Matics 10 , Kalicsanyin 9, Varga 16, Brisbois 10, White 6, Francesco 2. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó, Medics. Vezetőedző: Hollósy László.

Újpest: Szűcs 9, Paradzik 8, Bleicher, Fortuna 8, Kovács 5, Crittenden 13. Csere: Hangodyné Lakatos, (liberó), Bagyinka 7, Nagy 1. Vezetőedző: Kántor Sándor.

1. játszma (20 perc): 0:1, 4:4, 6:4, 6:9, 13:9, 17:11, 21:14, 24:19. 2. játszma(28 perc): 3:1, 4:2, 4:5, 6:7, 8:11, 12:11, 14:12, 16:13, 16:16, 18:18, 21:19, 21:21, 23:22, 23:23. 3. játszma (25 perc): 2:1, 4:4, 5:5, 9:5, 10:6, 12:9, 14:11, 19:12, 21:15, 22:22, 23:23.

Hollósy László: – Két szorosabb játszma is benne volt ebben a mérkőzésben, sokszor buta hibákkal engedtük őket vissza, mégis mi uraltuk a találkozót. A legfontosabb, hogy vereség után visszatértünk a győztes útra, örülök, hogy több játékos is bizonyított. Külön kiemelném Tánya Maticsot.

Kántor Sándor: – Sok kis apró dolgon múlott ez a vereség, ezekből tanulni kell.