Fehérváron az NYKK

Székesfehérvár – Nem a legjobb ütemben látogatott Székesfehérvárra, a bajnoki címre már most esélyesnek tartott Albacomp otthonába a Marso-Vagép NYKK, hiszen az élvonalbeli nyíregyházi férfi kosárlabdacsapat két vereséggel a háta mögött várta a soros összecsapást.

Néhány statisztikai adat a mérkőzésről

Kétpontos dobások: 23/39, 59%, illetve 20/35, 57%
Hárompontos dobások: 9/17, 53%, illetve 6/21, 29%
Mezőnydobások összesen: 32/56, 57%, illetve 26/56, 46%

Büntetődobások: 16/26, 62%, illetve 12/15, 80%
Lepattanó (zárójelben a legtöbb): 34 (Morrison, 9), illetve 20 (Nagy K. 6)
Gólpassz: 15 (Simon B., 6), illetve 8 8 (Savic, 4)
Szerzett-eladott labda: 13-12, illetve 12-14

Jegyzőkönyv

Albacomp–Marso-vagép NYKK  89–70 (27–18, 19–22, 21–24, 22–6)
Székesfehérvár, 2000 néző, v.: Pálla, Bognár, Frányó.

Albacomp: Simon B. 8, Doyne 13/3, Radovics 20/9, Bell 21/9, Morrison 14.
Csere: Soós, Hanga 10/3, Góbi 3/3, Keller. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.

NYKK: Savic 22/12, Booker 18, Nagy K. 2, Sitku 6, Jeleszijevics 8.
Csere: Lekli 8, Wehner, Farkas A., Siska 6/6, Mohácsi, Makrai M. Edző: Kmézics Zoran.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 11–4, 5.: 13–10, 9.: 22–16, 12.: 29–24, 16.: 32–32, 17.: 38–32, 19.: 41–40, 23.: 55–46, 25.: 60–50, 26.: 60–57, 29.: 65–62, 32.: 67–67, 34.: 70–70.

40. perc: Ez a vége, 70–70 után 19–0-ás rohamot produkált az Alba, az NYKK hat és fél percig nem talált be, a negyedik negyedben mindössze két hárompontosra futotta a vendégek erejéből. 89–70 a vége!

40. perc: Újoncavatás a vendégeknél, Mohácsi Máté és Makrai Márton a pályán. Hanga triplájával 89–70, 19–0-ás szakaszban az Albacomp!

40. perc: Teljesen szétesett a végére a vendégcsapat, mindössze hat nyíregyházi pont, pontosabban két tripla ebben a játékrészben. 86–70-nél hazai időkérés.

39. perc: Morrison újabb találatával 16–0-ás hazai szakasz és 86–70!

39. perc: Öt perce gólképtelen a vendégcsapat, 84–70-nél újabb időkérés. Kár ezért a meccsért, több volt benne, ha 70–70-nél Savic büntetője bemegy, ki tudja, mi a vége…

39. perc: Leállt az NYKK támadójátéka, Hanga zsákolása után 82–70, majd Hanga újabb kosara után már 14–0-ás rohanásban az Alba, 84–70.

38. perc: Nyíregyházi időkérés 80–70-nél, az eredmény másfél perce nem változott.

37. perc: Marad a tíz pont közte, Jeleszijevics triplája kimaradt, 80–70.

37. perc: Radovics mindkét büntetője jó, 80–70 az állás, éppúgy, mint az Alba szerdai meccsén, a Klosterneuburg ellen, ami végeredmény volt.

36. perc: Jeleszijevics hagyta ki az újabb felzárkózási esélyt, Hanga két pontjával már 78–70.

35. perc: Radovics triplája beakadt, 76–70. Időkérés, nem igaz!

35. perc: Bell betalált, 73–70.

34. perc: Nem és nem tudja átvenni a vezetést az NYKK. Radovics büntetői: az első jó, a második nem, 71–70.

34. perc: Savic hármasával harmadszor is egyenlő, 70–70, de a bónuszbüntető kimarad.

34. perc: Simon büntetőzhet: mindkettő jó, 70–67.

33. perc: Sitku dobásával először vezethetett volna az NYKK – de csak volna, marad a 68–67.

33. perc: Booker és Lekli a pályán Nagy K. és Jeleszijevics helyén. Bell büntetői: az első jó, a második kimarad, 68–67.

32. perc: Továbbra sincs kosár az utolsó negyedben, Sitku leperdülő hármasa után Jeleszijevicsé a lepattanó. Siska hármassal egyenlít, 67–67.

31. perc: Kimaradt támadásokkal indult az utolsó negyed, hatalmas a csata, Jeleszijevics kimaradt hármasa után továbbra is 67–64

A harmadik negyed után

Albacomp–Marso-vagép NYKK 67–64 (27–18, 19–22, 21–24)

Albacomp: Simon B. 6, Doyne 13/3, Radovics 14/6, Bell 18/9, Morrison 12. Csere: Soós, Hanga, Góbi 3/3, Keller. Soós, Hanga, Góbi 3/3, Keller.
NYKK: Savic 19/9, Booker 18, Nagy K. 2, Sitku 6, Jeleszijevics 8. Csere: Lekli 8, Wehner, Farkas A., Siska 3/3.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 11–4, 5.: 13–10, 9.: 22–16, 12.: 29–24, 16.: 32–32, 17.: 38–32, 19.: 41–40, 23.: 55–46, 25.: 60–50, 26.: 60–57, 29.: 65–62.

30. perc: Savic gólpasszát Sitku váltja kosárra, 67–64, majd a nyíregyháziak kapitányának megvan a negyedik személyi hibája is. Simon kimaradt hármasával ér véget a harmadik negyed, 67–64.

30. perc: Morrison szedte vissza saját dobása után a lepattanót, majd betalált, 67–62.

29. perc: Savic hármasával zárkózik az NYKK, 65–62.

28. perc: Simon találatával 65–59, Keller, Doyne és Sitku a pályán.

27. perc: Radovics triplájára Savic duplával felelt, 63–59.

26. perc: Savic hármasával zárkózik az NYKK, 60–55, Lekli közben beüti harmadik személyi hibáját. Hanga mindkét büntetője kimarad, Nagy K. találatával 60–57! Az Albacomp időt kért.

25. perc: Radovics kosarával ismét tíz van közte, 60–50-nél Booker büntetőzhet: az első jó, a második is, 60–52.

25. perc: Jeleszijevics szépített, majd Booker faultolta Hangát, a büntetők: az első jó, a második kimaradt, 58–50.

25. perc: Savic labdaszerzés utáni kosarával 55–48, Bell találatával 57–48.

24. perc: Radovics hármasa a kosárban, 53–46 után Simon is eredményes, 55–46.

23. perc: Doyne találatával újra hat pont a különbség (50–44), majd Jeleszijevics szépít a palánk alól, 50–46.

22. perc: Bell zsákolása után Bookerrel szemben szabálytalankodott Doyne. Booker mindkét büntetője jó, 48–44.

21. perc: Doyne kihagyott dobásával kezdődött meg a második félidő, a remeklő Leklié az első kosár, 46–42.

18:55: A másik, ezzel egyidőben játszott mérkőzés szünetében: Dombóvár–Pécs 45–34. A csütörtöki pénteki eredmények: Zalaegerszeg–Hegyvidék 116–86, Debrecen–Kecskemét 68–68, Falco KC–Kaposvár 98–78, Körmend–Sopron 83–69.

Néhány statisztikai adat az első félidőből

Kétpontos dobások: 11/20, 55%, illetve 13/21, 62%
Hárompontos dobások: 5/8, 62%, illetve 2/9, 22%
Mezőnydobások összesen: 16/28, 57%, illetve 15/30, 50%

Büntetődobások: 9/13, 69%, illetve 8/10, 80%
Lepattanó (zárójelben az egyéni legjobb): 17 (Morrison, 6), illetve 8 (Booker, 3)
Gólpassz: 8 (Simon B. 4), illetve 5 (Savic, 3)
Szerzett-eladott labda: 5-7, illetve 8-8.

A második negyed után

Albacomp–Marso-vagép NYKK  46–40 (27–18, 19–22)

Albacomp: Simon B. 2, Doyne 11/3, Radovics 6, Bell 14/9, Morrison 10. Csere: Soós, Hanga, Góbi 3/3.
NYKK: Savic 9/3, Booker 14, Nagy K., Sitku 4, Jeleszijevics 4. Csere: Lekli 6, Wehner, Farkas A., Siska 3/3.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 11–4, 5.: 13–10, 9.: 22–16, 12.: 29–24, 16.: 32–32, 17.: 38–32, 19.: 41–40.

20. perc: Siska kihagyott dobása után Góbié a lepattanó, Jeleszijevics váltja Sitkut. Góbi hármasával zárul az első félidő, 46–40.

20. perc: Radovics ötödik kiharcolt személyi hibája után büntetőzhet: mindkettő jó, 43–40.

19. perc: Radovics kettese és Savic hármasa után 41–40!

19. perc: Doyne büntetői: az első rossz, a második jó, Siska triplájával 39–37.

18. perc: Siska először a pályán a meccsen, Wehnert váltotta, Booker labdaeladása után visszaszerzi a labdát az NYKK, Sitku szépít, 38–34, de a bónuszbüntető kimarad, majd beüti harmadik hibáját, marad a 38–34.

17. perc: Bell újabb kosarával újra hat pont van közte, Kmézics Zoran időt kért 38–32-nél.

17. perc: Doyne révén újra vezet az Alba, az ellentámadásnál Sitku veszítette el a labdát, majd szabálytalankodott. Radovics kosarával 36–32.

16. perc: Jeleszijevics labdaszerzése után az egyenlítésért támadhat az NYKK, Savic ki is használja a lehetőséget, 32–32.

15. perc: Sitku és Doyne tér vissza a pályára, Booker kettő plusz egyes találatával 32–30-ra jön fel az NYKK!

15. perc: Kimaradt támadások mindkét oldalon, Booker már tíz pont felett, találatával 32–27.

13. perc: Bell triplával hárította el a vendégek felzárkózási kísérletét, Booker egy büntetője jó a kettőből, 32–25.

12. perc: Lekli főszerepben a második negyedben, harmadik duplájával 29–24-re zárkózott fel az NYKK.

11. perc: Savic asszisztját Lekli értékesíti, 29–22.

11. perc: Leklié a második negyed első kosara, amire Morrison egyből válaszol, 29–20.

Az első negyed után

Albacomp–Marso-Vagép NYKK 27–18
Székesfehérvár, 2000 néző.

Albacomp: Simon B. 2, Doyne 8/3, Radovics, Bell 9/6, Morrison 8. Csere: Soós, Hanga
NYKK: Savic 4, Booker 8, Nagy K., Sitku 2, Jeleszijevics 4. Csere: Lekli, Wehner, Farkas A.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 11–4, 5.: 13–10, 9.: 22–16

10. perc: Bell hármasával ért véget az első negyed, 27–18.

10. perc: Morrison mindkét büntetőjét értékesíti, majd Farkas váltotta Jeleszijevicset. Booker büntetői: az első jó, a második is, 24–18.

9. perc: Morrison mindkét büntetője jó, Nagy K. helyén Wehner. Most Bell büntetőzhet: az első rossz, a második jó, majd Booker szépített, 22–16.

8. perc: Booker második kosarával 19–14 az állás, majd Nagy Krisztián az eladott labdája után a harmadik személyijét üti be.

7. perc: Sitku elhibázott hármasa után Bellé a lepattanó, majd Lekli jön a pályára a vendégek csapatkapitánya helyett. Doyne büntetői: csak a második jó, 19–12.

6. perc: Bell triplájával 16–10, majd Sitku szépített, aztán Booker szabálytalankodott Radoviccsal szemben. Simon ziccerével 18–12.

5. perc: Savic vette el a labdát Doyne-tól, majd Simon szabálytalankodott a nyíregyházi karmesterrel szemben. Mindkét büntető jó, 13–10-re jön fel az NYKK.

4. perc: Jeleszijevics kihagyott dobása után indult az Albacomp, Morrison zsákolásával 13–4, Jeleszijevics és Savic kosaraival 13–8.

3. perc: Doyne triplájával 11–4-re lépett meg az Albacomp, előtte Jeleszijevics hármasa maradt ki miután időt kért az NYKK.

2. perc: Doyne és Booker kosarával alakult 6–4-re az állás, Morrison zsákolásával 8–4.

1. perc: Doyne kezdte a pontgyártást, Jeleszijevics büntetőivel egyenlített az NYKK, majd Bell kosarával lett 4–2.

18:00: A két csapat az alábbi kezdőötötössel kezdi a mérkőzést:

Kezdőcsapatok
Albacomp: Simon B., Doyne, Radovics, Bell, Morrison.
NYKK: Savic, Booker, Nagy K., Sitku, Jeleszijevics.

17:55: A nyíregyháziak piros-kék, az Albacomp fehér szerelésben játszik majd, közel telt háznyi, mintegy 2000 fős közönség várja a bemutatást. Az NYKK keretébe három fiatal is bekerült az U20-as csapatból, Bus Milán, Mohácsi Máté és Makrai Márton is tagja a tizenkettes létszámnak.

17:45: A nyíregyházi különítmény a mérkőzés reggelén kelt útra, a felnőttcsapat játékosai együtt utaztak az U20-asokkal. Egy másik gépjármű pedig úgy ütemezte indulását, hogy 15 órára Budapesten legyen, ekkor érkezett meg ugyanis vonattal Mitar Trivunovics, az NYKK sérült légiósa. A szerb-bosnyák játékos egyrészt a vízumát intézte, másrészt pedig egy csontkovácsnál járt, és a kezelés hatására elmondása szerint sokat javult a térde állapota. Olyannyira, hogy Mitar már szerdán, a Debrecen ellen játszani szeretne! A vezetés álláspontja azonban az, hogy a jövő szombati, Kaposvár elleni idegenbeli bajnokira legyen rendben az eddig 22 pontos átlaggal rendelkező kosaras.

17:30: A Marso-Vagép NYKK U20-as csapata ellenben hibátlan mérleggel lépett pályára Fehérváron, ám Ferenczi Tamás tanítványai elszenvedték első vereségüket.