Fel és lefelé is vezetett az út…

Akt.:
Hiába az elsőrangú létesítmény, Ófehértón lejjebb adtak az igényekből
Hiába az elsőrangú létesítmény, Ófehértón lejjebb adtak az igényekből - © Fotó: Pusztai Sándor
A megyei másodosztály valamennyi kiesőhelyén végző csapata „visszamaradt” – már, amelyik nem szűnt meg…

Az MLSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatóság közzétette a következő bajnoki idény csoportbeosztását. Mint arról már beszámoltunk a Homa Sport megyei első osztályból visszalépett Nyírmada megüresedett ƒ„posztját” a Gyulaháza (mint a megye kettő legjobb második helyezettje…) tölti be, vagyis indulhat az élvonalban.

A megye kettes folytatást három csapat nem vállalta: a Vasmegyer valószínűleg megszűnt, a Túrricse mellett – meglepetésre – a kiváló körülményekkel rendelkező Ófehértó is az alacsonyabb nívót választotta… Így ama érdekes, bár az utóbbi években nem egyedi szituáció történt meg, hogy az előző szezon végén kieső pozícióban zárt csapatok egytől egyik „visszamaradtak”. Sőt, a létszámfeltöltés következtében a megye hármas Kállósemjén feljebb lépett – megye három Nyírség-csoport második helyét megszerző egyesület felkérésre vállalta a magasabb osztályú szereplést.

Örvendetes módon, a harmadik vonalban öt újonc legénység mutatja meg magát az augusztusban rajtoló bajnoki évadban. Nevezetesen a Döge, Eperjeske, Csengersima, Laskod és a Tiszalök POTE csatlakozik a mezőnyhöz.

Homa Sport megyei I. osztály

Baktalórántháza VSE, Gyulaháza KSE, Ibrány SE, Kemecse SE, Mándok KSE, Mátészalkai MTK, Nagyecsedi RSE, Nagyhalászi SE, Nyírgyulaj KSE, Sényő-Carnifex FC, Szatmár Unió FC, II. Rákóczi F. KSE Szakoly, Tiszakanyár SE, Tiszalök VSE, Tiszavasvári SE, Tuzsér SE.

Megyei II. osztály

1. számú csoport

Apagy SE, Balkányi SE, Encsencs SE, Gávavencsellő SE, G. Focisuli SE Nyíregyháza-Oros, Kállósemjéni SE, Kótaj SE, Levelek SE, Nagykállói VSE, Napkor SE, Nyíribrony SE, Nyírpazony SE, Nyírvasvári SE, Rakamazi Spartacus SE, Teremi SE, Újfehértó SE

Nyírerdő-csoport

Ajak SE, Demecseri VKSE, Dombrád SE, Fényeslitke SE, Kék SE, Nagydobosi LSE, Nyírkarász SE, Nyírmadai ISE, Őr SE, Pap SE, Pátroha LSE, Ramocsaháza SE, Tiszamenti SE, Újdombrád SE, Vajai II. Rákóczi Ferenc SE, Záhonyi VSC

Kelet-Magyarország-csoport

Beregdaróc SE, Csenger FC, Kölcse SE, Mérk-Vállaj NSE, Milota SE, Nábrád SE, Nyírcsaholy USE, Nyírmeggyes SK, Szatmárcseke KSE, Tarpa SC, Tiszakóród SE, Tisztaberek SE, Tunyogmatolcs SE, Tyukodi KHE, Vámosoroszi KSE, Vásárosnamény SE

Arany Fácán megyei III. osztály

Szabolcs csoport

Bashalom SE, Buj SE, Fiatal Gyémántok SK, Ibrány SE II, Kálmánháza SE, Nyírbogdány SE, Nyírteleki Ált. Műv. K. DSE, Nyírturai FK, Tiszaberceli FKE, Tiszadob SE, Tiszaeszlári SE, Tiszalök VSE II., Tiszalök POTE, Tiszatelek SE, Tiszavasvári SE II

Nyírség-csoport

Biri SE, Bogát 2000 TC, Bököny SE, Geszteréd FC, Kisléta SC, Máriapócsi LSK, Nyírbátor FC II, Nyírbéltek KSE, Nyírgelse SC, Nyírlugosi SE, Nyírmihálydi KSE, Penészlek SE, Piricse SE, Nyírgyulaj KSE II

Szatmár-csoport

Fábiánháza SE, Hodász SBK, Kántorjánosi SE, Kocsord SE, Laskod LSK, Nyírcsászári SE, Nyírjákó SC, Nyírkércs SE, Nyírtass FC, Nyírtét SE, Ófehértó SE, Petneháza SE, Rohod SE, Székely SE

Rétköz-csoport

Anarcs SE, Barabás SE, Berencs FC, Döge LSE, Eperjeske SE, Gégény FC, Gelénes SE, Jánd SE, Jéke KSE, Varsányi Unió FE, Ladányi TC, Lövőpetri SE, Tiszabezdéd SE, Tiszaszentmárton SE, Vitka SE, Zsurk KSE

Szamos csoport:

Cégénydányád ÖSE, Csegöld KSE, Csengersima KHE, Csengerújfalu SE, Hermánszeg FC, Jánkmajtis KSE, Kisar SE, Kispalád SC, Pátyod SE, Penyige SE, Szamossályi SE, Túristvándi KSE, Túrricse SE, Ura SE








hirdetés