Férfi kézilabda-vb – Módosult a magyarok programja

Koppenhága – Egy helyen módosult a magyar férfi kézilabda-válogatott előzetesen kiadott középdöntős programja a német-dán közös rendezésű világbajnokságon.

A szervezők csütörtök éjszakai tájékoztatása szerint a magyarok az Afrika-bajnok Tunéziával vasárnap nem 20.30-tól, hanem 18 órától játszanak Herningben. Ugyancsak változás, hogy a címvédő Franciaország szerdán 20.30 helyett szintén 18 órától mérkőzik Horvátországgal a kölni csoportban.

A magyar válogatott Tunézián kívül az olimpiai bajnok Dániával és az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiával találkozik a középdöntőben.

A csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadikok az ötödik helyért, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszhatnak jövő szombaton. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

A középdöntő programja:

I. csoport (Köln):

szombat:

Franciaország-Spanyolország 18.00
Németország-Izland 20.30

vasárnap:

Brazília-Horvátország 18.00
Izland-Franciaország 20.30

hétfő:

Spanyolország-Brazília 18.00
Horvátország-Németország 20.30

szerda:

Brazília-Izland 15.30
Franciaország-Horvátország 18.00
Németország-Spanyolország 20.30

Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Németország 3 (59-46), 3. Franciaország 3 (49-47), 4. Spanyolország 2, 5. Izland 0 (52-63), 6. Brazília 0 (43-58)

II. csoport (Herning):

szombat:

Tunézia-Svédország 18.00
Dánia-Magyarország 20.30

vasárnap:

Magyarország-Tunézia 18.00
Norvégia-Egyiptom 20.30

hétfő:

Svédország-Norvégia 18.00
Egyiptom-Dánia 20.30

szerda:

Egyiptom-Tunézia 15.30
Magyarország-Norvégia 18.00
Dánia-Svédország 20.30

Az állás: 1. Dánia 4 pont (66-48), 2. Svédország 4 (60-54), 3. Norvégia 2, 4. Magyarország 1 (60-63), 5. Egyiptom 1 (54-57), 6. Tunézia 0

elődöntők és helyosztók:

péntek:

elődöntők (Hamburg) 17.30, 20.30

szombat:

a 7. helyért, Herning 17.30
az 5. helyért, Herning 20.30

vasárnap:

a 3. helyért, Herning 14.30
döntő, Herning 17.30

Alsóházi rájátszás (Elnök Kupa):

1. játéknap, szombat:

a 13-16. helyért (Köln):

Oroszország-Macedónia 13.00
Chile-Katar 15.30

a 21-24. helyért (Koppenhága):

Korea-Japán 13.00
Szaúd-Arábia – Angola 15.30

a 17-20. helyért (Koppenhága):

Szerbia-Bahrein 18.00
Ausztria-Argentína 20.30

2. játéknap, vasárnap:

a 23. helyért, Koppenhága 13.00
a 21. helyért, Koppenhága 15.30
a 19. helyért, Koppenhága 18.00
a 17. helyért, Koppenhága 20.30
a 15. helyért, Köln 13.00
a 13. helyért, Köln 15.30

– MTI –








hirdetés