Folytatódott a ViniBike triatlonos sikersorozata

A tiszaújvárosi ob bronzcsapata, balról Kovács Szilárd, Csörgi Péter, dr. Varga Zoltán (ne tévesszen meg senkit a „Csörgi” feliratú mez) és dr. Andrási Csaba - © Fotó: ViniBike
Nyíregyháza – Tiszaújváros és Balatonkenese nevét is magába zárhatta a nyíregyházi egyesület versenyzőinek népes tábora.

A ViniBike sikerszériája Balatonboglár után Tiszaújvárosban és Balatonkenesén is folytatódott. Május elején Balatonbogláron megrendezett sprint távú (5 kilométer futás, 20 km kerékpár 2,5 km futás) duatlon országos bajnokságon csapatban megszerzett ezüstérem után, május 19-én Tiszaújvárosban állt rajthoz a ViniBike, a klubcsapatok sprint távú (750 m úszás, 20 km kerékpár, 5 km futás) triatlon Országos bajnokságon.

A tiszaújvárosi klubcsapat ob-ra jellemző, hogy az azonos egyesületbe tartozó versenyzőknek (minimum három, maximum öt versenyző) együtt haladva kell teljesíteni a távot. A ViniBike KSE szenior (40 év felettiek) csapata dr. Andrási Csaba, Csörgi Péter, Kovács Szilárd, dr. Varga Zoltán összeállításban bronzérmet szerzett 1:04:33 órás idővel. Másnap az egyéni sprint ranglistaversenyen Kovács Lajos korosztályában (60-64 évesek) 1:25:38 idővel második, dr. Varga Zoltán korosztályában (45-49 évesek) 1:03:05 idővel az első helyen végzett.

Május utolsó szombatján Balatonkenesén rendezték meg a középtávú (itt 1900 m úszás, 86 km kerékpár, 21,1 km futás) triatlon országos bajnokságot, ahol ismét remekeltek a 40 év felettiek. Dr. Varga Zoltán korosztálya harmadik helyét szerezte meg 4:23:49 órás idővel, míg csapatban (egy egyesületen belül a legjobb három versenyző idejét összeadva) Hegyi Loránddal (ideje: 4:38:25, korosztálya 7.) és Kovács Szilárddal (ideje 4:37:32 korosztálya 6.) magyar bajnokok lettek.