Fucsovics a szarajevói főtáblán

A nyíregyházi teniszező hétfő délelőtt legyőzte román riválisát, így egy győzelemnyire került ahhoz, hogy feliratkozzon a világranglistára.

A harmadik akadályt is sikerrel vette a szarajevói tenisz ITF-Future-verseny selejtezőjében Fucsovics Márton, így az NYVTC teniszezője felkerült a boszniai verseny harminckettes főtáblájára.

A hétfő délelőtti mérkőzésen Marci ismerős ellenféllel szemben ragadt ütőt, hiszen akadémiai társa, a román Nadin Indre állt a háló túloldalán. A két játékos ennélfogva igencsak jól ismeri egymást, ami az első szettben érezhető volt: másfél órás csatában jutott előnyhöz a nyíregyházi legény (7:6). A folytatás már könnyebben ment, Fucsovics 6:2-re seperte be a második felvonást, győzelme pedig főtáblára jutást ért. Világranglistapontot viszont még nem, ahhoz egy akadályt még sikerrel kell venni – vélhetően szerdán.