Fucsovics időnkét remekül játszott, ám ez most kevés volt a rutinos francia ellen

Marci kétszer annyi ászt ütött, mint ellenfele, sajnos viszont háromszor annyi kettős hibát vétett - © Fotó: AFP
Nyíregyháza – Wimbledon: két szoros szett után fél óra alatt eldőlt minden.

És elkezdődött! Eredetileg délután négyre írták ki Fucsovics Márton meccsét Wimbledonban az ötös pályára. Aztán ötre, fél hatra és hatra halasztották. Már elmúlt az utolsó időpont, amikor végre egymással szembe állhatott a világranglistán 46. nyíregyházi játékos és a francia Julien Benneteau (63.). Eddigi egyetlen találkozásuk alkalmával, tavaly szeptemberben az orléans-i challengertorna elődöntőjében a francia nyert.

Egymás után brékeltek

A francia kezdett jobban és előnyben volt, amikor jött a babonás hetedik játék. Ezt hozta Marci és felzárkózott 4:3-ra. Ellenfele felpörgött és nullázva szerzett újabb játékot, ám Marci nem hagyta magát, és 5:5-re egyenlített. Sajnos a francia ismét brékelt, majd amikor ő szervált, négyszer is szettlabdája volt. Marci azonban kőkeményen küzdött, ötször (!) volt bréklabdája. Azonban harminchat éves ellenfele ezeket hárította és a hetedik játszmalabdáját értékesítve majd’ egy órányi játék után előnyhöz jutott.

A második szettet parádésan indította Marci, meglépett 4:1-re. A francia nem hagyta annyiban és fordított 5:4-re. Aztán ismét döntetlen lett (5:5), Marcinak nem jöttek be az első szervái, Benneteau brékelt, majd hozta adogatását és egy perc híján egy óra alatt növelte előnyét.

A harmadik szettet mindkét játékos jó adogatásokkal indította, így értek el 2:2-ig. Ekkor Benneteau állt oda szerválni, ám a korábbiakhoz képest kevésbé hatékonyan indította a labdameneteket, így Marcinak bréklabdája volt.

Párosban szerdán kezd

Sajnos elhibázta, ellenfele pedig csak begyűrte a játékot. És ezzel mintha elszállt volna Marci hite, rutinos ellenfele pedig élt a lehetőségekkel és harminckét perc alatt hozta a harmadik játszmát, s nyerte a meccset.

Marci ezzel még nem köszönt el Wimbledontól, hiszen párosban Mischa Zverev oldalán a 15. helyen kiemelt Inglot, Skugor brit, horvát duó ellen kezd majd szerdán délután .