Fucsovics Marci a spanyol ellenfelét és a forróságot is legyőzte

Marci csütörtökön lép ismét pályára - © Fotó: AFP
Melbourne – Sikerrel vette az Australian Open első akadályát, Babos Tímea is drukkolt neki.

Forróság, izgalmak, diadal! Ezek jellemezték Fucsovics Márton bemutatkozását Melbourne-ben, az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A nyíregyházi kiválóság a múlt héten megérkezett Melbourne-be, az edzések után hétfőn Darnyi Tamással szorított Babos Tímeának, aki sikerrel vette az akadályt.

Azonnal brékelt

Kedden itthoni idő szerint hajnali egy után nagy melegben lépett pályára a világranglista 38. helyén álló Marci. Ellenfele az a spanyol Albert Ramos-Vinolas (65.) volt, akivel korábban háromszor is megmérkőzött. Genovában a challengeren 2014-ben, majd egy évvel később is a spanyol nyert 2:0-ra. Tavaly a genfi ATP 250-esen már Marci győzött 6:1, 6:2-re és diadalmaskodott is a tornán.

Az Australian Openen az első szett nyitányaként Marci jó játékkal hozta az adogatásait, majd azonnal bérkelt. Ez nyerő volt, hiszen utána izgalmas labdajátékok után mindketten behúzták a szervajátékaikat, ám ez Marci 6:3-as sikerét jelentette. A folytatásban 1:1 után brékelt a nyíregyházi teniszező, ám a spanyol is megtette ugyanezt számára 2:3-as állás után. Fucsovics 4:4-et követően a harmadik bréklabdát már értékesítette, majd lávgémmel hozta adogatásait és a második szettet is nyerte 6:4-re.

Tie-break is döntött

A harmadik etapban mindkét teniszező elveszítette első adogatójátékát, majd 4:4 után Ramos-Vinolas is lávgémelt. Kétszer is szettlabdája volt, ám Marcinak sikerült nagy küzdelemben egalizálni (5–5). Egy játék ide, egy oda és jöhetett a tie-break. Ebben a ellenfele kétszer, a jól, 3:0-val indító Marci egyszer brékelt, így a spanyol szépített.

Még nagyobb forróságban, szélcsendes 34 fokban jöhetett a negyedik játékrész. Mintegy félszáz honfitársa biztatta Fucsovicsot, akit személyes okok miatt nem tudott elkísérni edzője, Sávolt Attila. Ott volt viszont menyasszonya, Anett, illetve menedzsere, Joó György. Ebben a szettben ismét remekül játszott Marci, a spanyol első adogatójátékát elrabolva a második mérkőzéslabdát értékesítve nyerte a 3 óra 16 perces mérkőzést.

A második fordulóban, csütörtökön a tizenegyedik helyen kiemelt horvát Borna Coriccsal (12.) találkozik, aki a belga Steve Darcist (32.) 6:1, 6:4, 6:4-re győzte le.

– Sziasztok! Amíg Ti aludtatok otthon, bejutottam a 2. fordulóba az Australian Openen.
Szenvedős, nagyon kemény meccs volt, több holtponttal, amikor úgy éreztem, mindjárt meghalok. De mentem előre. Köszönöm a melbourne-i magyaroknak és Babos Timinek a szurkolást! Nagyon kellett – posztolta társasági oldalán Marci, aki a sajtótájékoztatón jóval bővebben értékelt:

– Próbáltam minél hamarabb befejezni a mérkőzést. Az első két játszmában nagyon jól játszottam, a harmadikban pedig brékelőnybe kerültem, a rövidítésben is vezettem, azt hittem, meglesz a továbbjutás három szettben. De nyilván a másik térfélen Ramos is ugyanúgy nyerni akart – olvasható az nso.hu cikkében. – A negyedik játszma előtt kimentem a mosdóba, átöltöztem, és már lehiggadva tértem vissza. Utána viszonylag simán győztem. Egy hosszú Grand Slam-találkozón mindig benne van a pakliban a hullámvölgy, de az a célom, hogy minél kevesebb legyen.

Nem fél Coricstól

– Ez volt az első idei meccsem kánikulában, örülök, hogy végig bírtam, de mostantól a következő meccsre koncentrálok. Borna Coriccsal edzettünk már párszor, tudom, hogy keményen üt, stabil az alapvonalról, jól adogat. Nem is tudom hirtelen, mi a gyenge pontja, de jól ismerjük egymást, nem fogok félni tőle – így Fucsovics Marci.

Australian Open: Férfi egyes, 1. forduló

Fucsovics Márton (38.)–Albert Ramos-Vinolas (spanyol, 65.)
6:3, 6:4, 6:7 (6–7), 6:3

14 Ász 4

4 Kettős hiba 2

78 % (66/85) Első adogatásból nyert pontok 65 % (53/81)

50 % (27/54) Második adogatásból megnyert pontok 59 % (26/44)

67 % (93/139) Megnyert adogatópontok 63 % (79/125)

36 % (46/125) Megnyert fogadópontok 33% (46/139)

53 % (139/264) Összes pont 47% (125/264)

60 % (24/40) Megnyert játékok 40 % (16/40)

ML

Melbourne - A nyíregyházi teniszező több mint három órás meccsen nyert az Australian Openen. Babos Tímea hétfői győzelmét kedden is magyar siker követte Melbourne-ben, az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Fucsovics Márton (38. a világranglistán) a spanyol Albert Ramos-Vinolas (65.) ellen négy sze...