Fucsovics Márton – Csodálatos feltámadás

Ha már a Roland Garros nem jött össze, Prostejovban van minek örülni
Nyíregyháza – Vesztett helyzetből is talpra állt Fucsovics Márton a csehországi tenisztornán.

Amikor kezdtünk beletörődni abba, hogy elúszik a Gonzalo Lama (183. a világranglistán) elleni nyolcaddöntő Fucsovics Márton (204.) számára a prostejovi ATP-challengertornán (salak, 106 500 euró), akkor a nyíregyházi teniszező az elveszített játszmát követően a másikban 4:5-ös állásnál, a chilei adogatása közben meccslabdát hárított, majd egyenlített.

Nemsokára a szetteket tekintve is, és a döntő felvonást is remekül indította. 3:0-s vezetése után azonban jött egy kis megtorpanás, Lama a negyedik bréklabdáját is kihasználva egyenlített, de 5:4-es vezetésnél Marci nem esett abba a hibába, mint a dél-amerikai, kihasználta a meccslabdáját. Fucsovics 133 percnyi játék után nyert 2:6, 7:5, 6:4-re, és a négy közé jutásért a viadal első kiemeltje, a litván Ricardas Berankis (50.) ellen léphet pályára.