Fucsovics Márton – Keményebb pálya, könnyed kezdés

Marcinak az elején alkalmazkodnia kellett a körülményekhez
Nyíregyháza – Az első szettben hátrányból fordított a győzelemmel bemutatkozó Fucsovics Márton.

Mostanában kevés olyan meccset játszik Fucsovics Márton (167. a világranglistán), amelyen ne kellene a szívükhöz kapniuk az érte szurkolóknak, és a keddi sem lógott ki a sorból. A spanyolországi Segoviában, az ATP-challengerverseny (kemény pálya, 64 ezer euró) első fordulójában a ranglistahelyezések alapján nem lett volna szabad, hogy gondot okozzon a francia Alexandre Sidorenko (240.), és a 66 perc alatt aratott 7:6 (7–1), 6:2-es győzelem erről is árulkodik.

Csakhogy az első szettben, 3:5-nél a 28 éves, Marcit öt évvel ezelőtt egyszer már legyőző francia a játszmagyőzelemért adogatott, ám ekkor a nyíregyházi teniszező a legalkamasabb pillanatban vette elő a jobbik énjét, és a meccs hátralévő rászében már csak három gémhez hagyta jutni ellenfelét, miközben – a simán megnyert tie-breakkel együtt – ő tízet nyert. A második játszma annak ellenére is tükörsima volt, hogy Fucsovics elsőszerva mutatója ötven százalék alá esett.

– Ezen valóban javítanom kell – mondta érdeklődésünkre a nyolcaddöntőbe jutott versenyző. – Az elején pedig az volt a gond, hogy a pálya és a labda is jóval keményebb, mint amilyen Olaszországban volt, ehhez pedig időbe tellett alkalmazkodni. Mivel legközelebb csak csütörtökön játszom, van idő pihenni és edzeni is.

Az is eldőlt, hogy a következő ellenfél a bosnyák Aldin Setkic (203.) lesz, aki 6:3, 7:6-ra nyert a francia Albano Olivetti (172.) ellen. Kettejük mérlegében 2–1-re vezet Marci, a 2010-2011-es boszniai találkozások future-versenyeken 1–1-re végződtek, tavaly Kínában egy 6:2, 3:6, 6:4-es győzelemmel szerzett vezetést kettejük csatájában a nyíregyházi játékos.