Fucsovics Márton – Nem lesz tétmeccs Federerrel

Fucsovics Márton számára több volt ebben a mérkőzésben
Nyíregyháza – Magasabban jegyzett játékosként nem tudott nyerni a stuttgarti füvespályás tornán Fucsovics Márton.

Idén harmadszor játszhatott ATP-250-es torna főtábláján Fucsovics Márton (145. a világranglistán), ám pályafutása során először került olyan helyzetbe, hogy ilyen szintű versenyen magasabban jegyzett játékosként lépjen pályára, mint ellenfele. A stuttgarti Mercdes Cup (630 785 euró, fű) első fordulós meccsét az Eurosport is műsorára tűzte, ám a Yannick Hanfmann (187.) elleni fellépést Marci nem tudta emlékezetessé tenni.
A szintén a selejtezőből érkezett ellenfél magabiztosabban adogatott, és bár az első szettben 5:1-es vezetésénél Marci hajrába kezdett, a kettős brékhátrányt már nem tudta eltüntetni, főleg, hogy az utolsó játékban, a szett során már harmadszor, megint elveszítette adogatását.

A második felvonásban is volt honnan visszakapaszkodni, hiszen a szettet kezdő német 4:1-re, majd 5:2-re is vezetett, 5:3-nál azonban nem tudta kiszerválni a meccset. A nyíregyházi teniszező kiegyenlített, de a ti-breakig nem jutott el, vagyis mindkét játszma az ő elveszített adogatójátékával ért véget. A meccs pedig hetven perc alatt, Hanfmann 6:3, 7:5-ös győzelmével.

A füvespályás tornán Marci egy ágon szerepelt vasárnapi edzőpartnerével, a 18-szoros Grand Slam-győztes Roger Federerrel, ám hogy tétmeccsen is játsszon vele, ahhoz két meccset kellett volna nyernie. Ettől most messze volt az elsőszámú magyar férfijátékos.

A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .