Fucsovics Márton – Úsztak a bréklabdák, úszott a főtábla is

Illusztráció
Nyíregyháza – Fucsovics Márton tizenharmadik nekifutásra sem jutott fel Grand Slam-verseny főtáblájára.

Tizenharmadszorra sem sikerült. Fucsovics Márton (205. a világranglistán) szerdán 77 perc alatt 6:4, 6:2-re veszített a román Adrian Ungur (204.) ellen a Roland Garros selejtezőjében, ezzel eldőlt, hogy most sem kerül fel Grand Slam-verseny főtáblájára.

A párizsi salakpályás viadal kvalifikációjának második fordulója úgy indult, hogy háromszor vették el egymás adogatását a játékosok, fájdalom, a nyíregyházi teniszező kétszer húzta a rövidebbet, így futhatott az eredmény után. Nem sikerült utolérnie ellenfelét, aki biztosan hozta az adogatásait, miként Marci is (6:4).

A második szettet Fucsovics kezdthette volna brékkel, de két adogatáselnyerési esélyt is parlagon hagyott, nem úgy Ungur, aki 2:2-nél elvette ellenfele adogatását. Marci azonnal visszanyerhette volna, de hiába vezetett 40:0-re, csak ebben a játékban négy bréklabdát hagyott kihasználatlanul. A következő játékban pedig a saját maga szerváját nem tudta hozni 40:0-ről, így elúszott a meccs, a román 6:4, 6:2-re nyert.