Gyöngyös – MKC élőben

Idegenben szerepelt szombaton az alsóházi rájátszásban a Mezőkövesdi KC csapata. A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 9–16. helyéért zajló küzdelmek 8. fordulójában Gyöngyösön kaptak ki nagy küzdelemben.

60. perc: Maradt a végéig a két gól a csapatok között, így nagy küzdelemben a Gyöngyös szerezte meg a két pontot, 34-32.
57. perc:
  Küzd becsülettel az MKC, de Kleis továbbra is ,,hátán viszi” csapatát, így ők várhatják kedvezőbb helyzetből a végjátékot, 31-29.
52. perc:
 Továbbra is nagy a küzdelem, melyben a hazaiak Kleis gólerős játékának köszönhetően tartani tudják előnyüket, 29-26.
47. perc: Kleis
és Vujovic gólpárbaját láthatta a közönség, valamint azt, hogy egy góllal faragni tudta hátrányát a Kövesd, 26-24.
40. perc:
A hazaiak Somogyi vezérletével és góljaival megléptek, közben a kövesdi Gilan megkapta harmadik kétperces büntetését, így piros lappal ,,befejezte” a mérkőzést, 23-20.
35. perc:
 Újra emberhátrányban az MKC, de Vujovic értékesített büntetője után maradt az egygólos különbség, 19-18.
32. perc:
Két eladott kövesdi labda után két gyöngyösi góllal indult a második játékrész, 18-17.
30. perc:
Beindult a gólgyártás a félidő hajrájában, melyből – Juhász István időkérése után – a Mezőkövesd jött ki jobban és minimális előnnyel ők vonulhattak a szünetre, 16-17.
25. perc:
Küzd becsülettel a látogató aminek meg is van az eredménye, hiszen Molnár két gólja után sikerült egyenlíteniük, 12-12.
21. perc:
Többször is emberhátrányba került az MKC, és bár jól ,,bírják” a nyomást, kettőre nőtt a házigazda előnye, 10-8.
18. perc:
 Felváltva esnek a gólok, és minden találatért alaposan meg kell küzdenie a játékosoknak, mert továbbra is masszívak a védőfalak, 8-7.
12. perc:
Nincs gólzápor, mert mindkét csapat jól védekezik, és a kapusok is teszik a dolgukat, de a Gyöngyös egyenlíteni tudott, 5-5.
6. perc:
A borsodi együttes indult be, miután Teremy több labdát fogott a kapuban és a gyors lerohanások végén társai nem hibáztak, 3-5.
2. perc: Megkezdődött a mérkőzés, de a felek még nem találtak a kapuba…
17.55: A bemutatás után a Horváth, Marton játékvezetői páros sípjelére indulhat a mérkőzés.
17.40: Zajlik a bemelegítés, gyülekeznek a nézők a mérkőzés helyszínén.

Jegyzőkönyv

Gyöngyösi FKK – Mezőkövesdi KC 34-32 (16-17)
Gyöngyös, 800 néző. V.: Horváth, Marton.
Gyöngyös: Lencsés – KLEIS (7), Patocskai (1), Himer (4), Kiss I. (2), Papic (1), Dimitrovski (4). Csere: Vass (k), Kenyeres (k), BURSAC (6), SOMOGYI (7), Nigrinyi (2). Edző: Jano Pál.
Mezőkövesd:
TEREMY – MOLNÁR (6), Fekete (5), VUJOVIC (9), Pető (-), Gilan (-), Papp (1). Csere: BAJORHEGYI (4), Ölschléger (2), Fügedi (2), KOCSIS CS. (3), Panyi (-). Edző: Juhász István.
Jano Pál:
– Nehéz győzelem volt.
Juhász István: – Nagyszerűen küzdött csapatom és nagyon kíváncsi a mérkőzés felvételére…