“Gyalázat, amit műveltünk! Becsaptunk háromszáz embert!”

© Illusztráció: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó megyei II. osztály Kelet-Magyarország-csoport 2. fordulójának mérkőzéseit játszották szombaton.

Csenger–Vámosoroszi 3–3 (2–1)

Csenger, 300 néző, v.: Valu.

Csenger: Szegedi G. – Pálfi I., Balogh Á., Gaál K. (Orosz F.), Osváth S., Rigó A., Pankotai I., Bodó R., Lengyel M. (Juhász N.), Imre M. (Mona Á.), Balogh Zs. (Katona P.). Edző: Szilágyi Sándor.

Vámosoroszi: Bodnár B. – Kiss D., Márton J., Dávid G. (Bornemisza I.), Balku P., Szabó Antal, Baráth G., Riskó T., Róka R. (Nagy M.), Szabó Attila, Szilágyi L. (Fábián G.). Játékos-edző: Mikes Ferenc.

Gól: Balogh Zs., Pankotai I., Juhász N., illetve Szabó A. 2, Szabó Attila. Ifi: 4–1.

Szilágyi Sándor: – Gyalázat, amit műveltünk! Becsaptunk háromszáz embert! Én nagyon szégyellem magam, remélem azok is, akik a pályán kilencven percig csalták a futballt! Gratulálok az Oroszinak!

Mikes Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak, amiért jöttünk, azt teljesítettük. Egy erős Csenger otthonában szereztünk értékes pontot.

Beregdaróc–Kocsord 8–0 (3–0)

Beregdaróc, 100 néző, v.: Vitkai.

Beregdaróc: Ficze T. – Dereceni B., Kokas A., Szász K. (Varga T.), D. Pethe K., Lukovics J., Ács G., Veress R., Ács Sz. (Lukovics M.), Varga G., Rózsa R. (Rózsa Á.). Edző: Baracsi Endre.

Kocsord: Szikora S. – Horváth Á., Disznós G., Lakatos A., Szabó D., Mihály R. (Balogh A.), Varga Cs., Szondi R. (Szabó Z.), Horváth B. (Balogh M.), Varga Gy., Jakab R. (Varga J.) Edző: Varga Attila.

Gól: Ács G. 3, Veress R. 2 (egyet 11-esből), Rózsa R., Rózsa Á., Derceni B. Ifi: 7–3.

Baracsi Endre: – Tartottam kicsit a meccstől, mert nem ismertem a Kocsordot. Azt tudtam, hajtós, harcos, lelkes ellenfelet fogadunk, amely teher nélkül játszhat, ami számára hatalmas előny. De mivel Ácsokkal és Vargákkal álltunk fel, akik valódi szakemberek, így bíztam abban, hogy maradandót tudunk letenni az asztalra. Ez sikerült is, közönségszórakoztató mérkőzést produkáltunk hazai pályán, ami azért itthon elvárás is. Sok sikert kívánok az ellenfélnek, a győzelmet pedig Farkas Béla emlékének ajánlja fel a csapat.

Varga Attila: – Megérdemelt hazai győzelem.

Mérk-Vállaj–Nyírcsaholy 2–4 (1–1)

Mérk, 110 néző, v.: Nagy Cs.

Mérk-Vállaj: Kedves Gy. – Demeter S., Bálint M., Petrohai L., Petrohai Gy., Lakatos J., Antal Z., Tóth K., Bégány M. (Szabó M.), Bozsányi S., Rostás L. Megbízott edző: Reszler Pál.

Nyírcsaholy: Mándi P. – Osvath Z., Varjasi K., Szabó V. (Kiss A.), Botos S. (Ilku T.), Botos B., Szimuly G., Csorvási Gy., Bálint Cs. (Balogh J.), Kovács Á., Lengyel L. Edző: Kiss Ervin.

Gól: Bálint M. (11-esből), Tóth K. illetve Bálint Cs. 2, Botos B., Osvath Z. Kiállítva: Kovács Á. (77. perc). Ifi: 7–3.

Reszler Pál: – Ezt a mérkőzést a helyzetek alapján gólokkal keleltt volna megnyernünk, a vendégek kapusuknak, Mándi Palinak köszönhetik győzelmüket.

Kiss Ervin: – Az első félidő tragikus játéka után a második játékrészre összeszedtük magunkat, sőt, emberhátrányban két gólt szereztünk, így sikerült nyerni. Hozzáteszem, gratulálok a hazaiaknak is, az első félidőben kimondottan jól játszottak, szerencsére, Mándi Pál nálunk védett.

Tyukod–Nábrád 4–3 (2–0)

Tyukod, 50 néző, v.: Tordai M.

Tyukod: Iricsek D. – Berki N., Feka N., Varga K., Ráski Z. (Varga Gy.), Nyerges O. (Varga B.), Balogh J. (Sípos M.), Kiss T. (ifj. Kertész J.), Lakatos I. (id. Kertész J.), Tóth F., Csaholyi Cs. Megbízott edző: Nagy József.

Nábrád: Pásztor A. – Balogh Gy., Ráski B., Kovács B., Banga B., Pásztor I., Mercz L., Varga Z., Szabó T., Turai Á. (Fejes A.), Pásztor L. Edző: Végh András.

Gól: Tóth F. 2, Balogh J., ifj. Kertész J., illetve Pászor Z. 2, Szabó T. Ifi: 3–7.
Nagy József: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk.
Végh András: – Kérvényezni fogom az igazgatóságnál, hogy ezt a sportágat minimum három labdával lehessen játszani. Graulálok az ifi győzelméhez.

Tisztaberek–Csengersima 1–1 (1–0)

Tisztaberek, 50 néző, v.: Tóth I.

Tisztaberek: Makay Z. – Jóni R., Molnár Róbert, Juhász A., Kálló A. (Lázár R.), Lukács N. (Molnár Roland), Nagy J., Szabó P. (Erdős S.), Costea, Tóth J., Balás G. Edző: Oroszi István.

Csengersima: Bélteki L. – Asztalos G., Horváth T., Kerekes M., Domokos J., Kocsis I. (Horváth I.), Volkán R. (Gaál Cs.), Nyíri A., Korpás A., Halász N. (Ötvös J.)., Balogh B. (Barcsay Á.). Játékos-edző: Volkán Roland.

Gól: Juhász A., illetve Horváth T. Ifi: 3–3.

Oroszi István: – Keressük a góllövőnket, igazságos döntetlen született.

Volkán Roland: – Sajnos ismét nem lehet felhőtlen az örömünk. A csapat mai helytállását Gál Rolandnak és családjának ajánlja, és osztozunk gyászukban. Gratulálok az ificsapat pontszerzéséhez.

Milota–Jánkmajtis 3–1 (3–0)

Milota, 100 néző, v.: Kocsis Zs.

Milota: Kánya G. – Vékony R., Paládi P., Petruskó R. (Orgován L.), Lakatos Gy., Delényi A. (Fejes P.), Fóris I. (Burjász J.), Bunna A. (Bunna D.), Siket L., Nyilas B., Barna D. Edző: Elek László.

Jánkmajtis: Munkácsi M. – Varga Z. (Nagy G.), Enyedi R., Mikulka D., Kiss I., Balogh S., Sólyom M., Korponai I. (Czeglédi P.), Szabó D., Homoki G. (Tar G.), Homoki J. Edző: Szabó István.

Gól: Siket L., Fóris I., Barna D., illetve Balogh S. Ifi: 12–2.

Elek László: – Az első félidei jó játékunk alapján rászolgáltunk erre a győzelemre. A második félidő közepén elfáradtunk, így a vége elég rázós lett. Ennek ellenére így is dicséret illeti a csapatot.

Szabó István: – Az első negyedórában elrendeztük a meccset, de a helyzetek alapján még így is nekünk kellett volna nyernünk.

Nyírmeggyes–Kölcse 7–1 (2–1)

Nyírmegyges, 150 néző, v.: Szőnyi Z.

Nyírmeggyes: Hajzer T. – Balogh L., Szántó I., Kovács L. (Dobos J.), Nagy Zs., Török G. (Széles M.), Éles B., Batizi-Pócsi N. (Dobrai T.), Kínál G., Puskás D. (Székely Zs.), Drabik M. (Szondi Á.). Edző: Körmös Miklós.

Kölcse: Ludnanszki – Sira T., Kövesligeti L. (Szeles L.), Pál L., Szkunzjak, Srjuba, Botos Á. (Szakács T.), Tott R., Gyurkó J., Máté G. (Németh A.), Ilbán M. (Sira T.). Edző: Simon Csaba.

Gól: Dobos J. 2, Kínál G., Batizi-Pócsi N., Drabik M., Török G., Éles B., illetve Kövesligeti L. Ifi: 2–2.

Körmös Miklós: – Lejött hozzánk a kölcsei csapat egy hétre. Amit megbeszéltünk, az mind megvalósult a pályán. Gratulálok a fiúknak, és további sok sikert ellenfelünknek.

Simon Csaba: – Már az első félidő elején gólokkal kellett volna vezetnünk, ezzel szemben az ellenfél a semmiből lőtt két gólt. A második félidő játékért a csapatnak kellene szégyellni magát helyettem.

A Szatmárcseke–Tiszakóród mérkőzést augusztus 23-án játsszák.

1. Nyírmeggyes 2 2 – – 12–2 6
2. Nyírcsaholy 2 2 – – 10–3 6
3. Csengersima 2 1 1 – 6–3 4
4. Vámosoroszi 2 1 1 – 6–4 4
5. Beregdaróc 2 1 – 1 9–3 3
6. Nábrád 2 1 – 1 7–5 3
7. Milota 2 1 – 1 5–6 3
8. Kölcse 2 1 – 1 7–10 3