Gyémánt Liga – Öt számban a világ idei legjobb eredménye született

Rabat – Férfi 3000 méteren és 3000 méter akadályon, valamint női hármasugrásban, 5000 méteren és 1000 méteren is a világ idei legjobb eredménye született az atlétikai Gyémánt Liga rabati versenyén, pénteken este.

A férfi 3000 méteren az etióp Yomif Kejelcha 7:32.93, akadályon pedig a kenyai Benjamin Kigen 8:06.19 perccel győzött.

A nők mezőnyében a kolumbiai hármasugró, Caterine Ibarguen 14,96 méterrel, míg 5000 méteren a kenyai Hellen Obiri 14:21.75 perccel nyert. Női 1000 méteren a kétszeres olimpiai és háromszoros világbajnok dél-afrikai Caster Semenya 2:31.01 perccel diadalmaskodott.

A marokkói fővárosban rendezett viadalon női 800 méteren Kéri Bianka 500 méter után kiállt, és a számot a burundi Francine Niyonsaba nyerte.

Versenycsúccsal győzött a férfi rúdugrók viadalán az amerikai Sam Kendricks (5,86 m), férfi 400-on a jamaicai Akeem Bloomfield (44.33 mp), női 200-on a bahamai Shaunae Miller-Uibo (22.29 mp), a női 100 méter gáton az amerikai Brianna McNeal (12.51 mp), férfi 100-on az amerikai Christian Coleman (9.98 mp) és a gerelyhajító észt Magnus Kirt (89,75 m).

Eredmények:

nők:

200 m: 1. Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 22.29 mp
800 m: 1. Francine Niyonsaba (burundi) 1:57.90 p
100 m gát: 1. Brianna McNeal (amerikai) 12.51 mp
1000 m: 1. Caster Semenya (dél-afrikai) 2:31.01 p, 2. Ce’Aira Brown (amerikai) 2:35.85
5000 m: 1. Hellen Obiri (kenyai) 14:21.75 p, 2. Sifan Hassan (holland) 14:22.34, 3. Letesenbet Gidey (etióp) 14:23.14
súly: 1. Christina Schwanitz (német) 19,40 m
magas: 1. Mirela Demireva (bolgár) 1,94 m
hármas: 1. Caterine Ibarguen (kolumbiai) 14,96 m, 2. Kimberly Williams (jamaicai) 14,47

férfiak:

100 m: 1. Christian Coleman (amerikai) 9.98 mp, 2. Ronnie Baker (amerikai) 9.98
távol: 1. Tajay Gayle (jamaicai) 8,09 m, 2. Marquis Dendy (amerikai) 8,05
400 m: 1. Akeem Bloomfield (jamaicai) 44.33 mp, 2. Abdalleleh Harun (katari) 44.69
rúd: 1. Sam Kendricks (amerikai) 5,86 m
1500 m: 1. Brahim Kaazuzi (marokkói) 3:33.22 p
3000 m: 1. Yomif Kejelcha (etióp) 7:32.93 p, 2. Birhanu Balew (bahreini) 7:34.26
gerely: 1. Magnus Kirt (észt) 89,75 m, 2. Andreas Hofmann (német) 88.58
3000 m akadály: 1. Benjamin Kigen (kenyai) 8:06.19 p, 2. Chala Beyo (etióp) 8:07.27

– MTI –








hirdetés