“Ha ugyanezzel a tűzzel játszottunk volna, nem itt tartanánk”

Baktalórántháza vs. Vásárosnamény
Baktalórántháza vs. Vásárosnamény - © Fotó: Racskó Tibor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 28. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Tuzsér–Tiszavasvári 0–2 (0–0)

Tuzsér, 200 néző, v.: Bendik T.

Tuzsér: Zán K. – Iván A., Dolhai M., Hriskevics, Setét R., Bagoly Z., Lakatos B., Tott R., Gergely I., Dallos L., Pálinkás B. Játékos-edző: Gergely István.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Csáki V., Ujj L. (Bakos T.), Cseh K., Nagy I., Gyurján R. (Stefán Á.), Szolyka G. (Bolega S.), Szőllősi D., Lakatos B., Gál N., Tudja D. Edző: Kiss Gábor. A hazaiak sok hibával futballoztak, így nem tudták ellensúlyozni a vendégek lelkes játékát. Gól: Gál N. 2 (egyet 11-esből). Ifi: 5–1.

Gergely István: – Nehéz mérkőzés volt számunkra. Az első félidőt átaludtuk, a másodikban pedig nem ítélték meg a szabályos gólunkat, az ellentámadásból 11-est kapott a Tiszavasvári, ami eldöntötte a meccset.

Kiss Gábor: – Fegyelmezett, taktikus és jó játékkal megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Ehhez gratulálok minden egyes játékosomnak.

Baktalórántháza–Vásárosnamény 0–3 (0–1)

Baktalórántháza, 350 néző, v.: Veres J.

Baktalórántháza: Marics I. – Lakatos I., Kántor F., Pálfi I., Marics G., Ráti G., Csordás G., Nagy T. (Illés L.), Sitku Á., Miskolczi L. (Bökönyi L.), Pénzes Á. (Bodnár G., Geda G.). Játékos-edző: Illés László.

Vásárosnamény: Csordás A. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Mándi L., Balogh Gy., Deskó D., Bancsi G., Lizák B., Lakatos I., Bíró J. Edző: Farkas Béla. Ragyogó időben a körülményekhez képest jól előkészített pályán a hazaiak óriási elánnal kezdtek és sok helyzetet alakítottak ki, melyeket elhibáztak. A vendégcsapat első lehetőségét gólra váltotta, majd taktikusan futballozva nyerte meg a meccset. Gól: Lizák B., Illés P. (11-esből), Nagy D. Ifi: 1–5.

Illés László: – Negyedóra alatt ennyi lehetőségünk volt, amelyekkel a bajnokságból hátralévő összes mérkőzést meg lehetett volna nyerni. Egy kósza labdából gólt kaptunk, majd összeestünk mint az aludt tej és megérdemelt vendégsiker született.

Farkas Béla: – Az első negyedórában elbukhattuk volna a meccset, utána jobbak voltunk.

Mándok–Sényő-Carnifex 1–2 (1–1)

Mándok, 200 néző, v.: Paráda R.

Mándok: Pécsi V. – Kovács I., Hídi N., Galambos L. (Győri J.), Varga D. (Velikij), Bodnár L., Buda P., Vezdel I., Riasko (Katkó M.), Csáki P., Hegedűs T. Edző: Dancs Béla.

Sényő: Jakocska Cs. – Fiumei V., Bodó G., Klepács K., Fábri Z. (Haburcsák K.), Ruska T., Ács Á., Toldi A. (Madzin I.), Makai I., Phrakonkham, Haburcsák B. Edző: Ember Roland. Az amatőrizmus felső foka, amit a hazaiak bemutattak. Gól: Hegedűs T., illetve Toldi A., Makai I. Ifi: 0–21.

Dancs Béla: – A látottak alapján úgy néz ki, néhány játékos azt gondolja, már vége a bajnokságnak. De a hátralévő meccsek alkalmasak lesznek arra, hogy kiderüljön, kire lehet számítani a jövőben és kire nem.

Ember Roland: – Az első félidőben tompán, enerváltan futballoztunk és egy figyelmetlenség következtében ismét buta gólt kaptunk. A szünet után nagyon jó felfogásban jöttünk ki, sikerült felpörgetni a játékot, így a kiélezett meccsen azt gondolom, egy góllal mindenképpen jobbak voltunk. Elnök úr, ezt a győzelmet a csapat neked ajánlja!

Nagyecsed–Fehérgyarmat 2–2 (2–0)

Nagyecsed, 200 néző, v.: Ésik I.

Nagyecsed: Makó R. – Marinas, Ascsillán L., Homann R., Bulyáki K. (Bornemisza I.), Bulyáki A., Czifrák R., Dobos Z., Somlyai G. (Bodogán Z.), Pócsi B., Sarkadi G. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Fehérgyarmat: Ovszijenko – Imre Zs., Bátyi L., Osváth S. (Rigó A.), Petrohai M. (Baglyos L.), Csáki R. (Vass O.), Pankotai I., Petrohai G. (Máté Á.), Balogh Á., Szatke M., Popovics N. Edző: Siti Ferenc. Gól: Somlyai G., Sarkadi G., illetve Osváth S. 2. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak a második félidőben elaludtak. Ifi: 0–6.

Ádámszki Róbert: – Megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Amit a szünetben megbeszéltünk, annak éppen az ellenkezője valósult meg a folytatásban, innentől pedig felköthetjük a gatyát az éremszerzés érdekében.

Siti Ferenc: – Alapvető célunk az volt, hogy a Nagyecseddel szembeni veretlenségi szériánk folytatódjon. A második félidő alapján esélyünk volt akár a győzelemre is. Ez a csapat sokadszor mutatta meg, hogy nem lehet csak úgy eltaposni, a szünet után óriásit játszott. Petrohai Miklósnak mielőbbi gyógyulást kívánunk!

Gyulaháza–Nyírgyulaj 2–1 (1–0)

Gyulaháza, 120 néző, v.: Kosztyu J.

Gyulaháza: Mucsicska – Gáti Sz., Deák Z., Gáti S., Kovács B. (Molnár T.), Tóth D. (Kapin M.), Éles I. (Deák B.), Tóth F., Bombera M. (Tóth G.), Juhász L., Lévai Cs. Edző: Bardi Gábor.

Nyírgyulaj: Opre R. – Tóth B. (Kerti L.), Orosz D., Fekete G. (Angyalos A.), Nagy I., Gózner K., Vass I., Siska G., Erdei Z., Oxi R. (Gömze A.), Török I. (Sánta J.). Edző: Lukács Tibor. A hazai csapat óriási tűzzel és akarással eltüntette a tudáskülönbséget és így megérdemelten nyert. Gól: Tóth D., Kovács B., illetve Sánta J. Ifi: 0–1.

Bardi Gábor: – Ha ugyanezzel tűzzel játszottunk volna, nem itt tartanánk.

Lukács Tibor: – Nagyképű, lassú, sok dumával fűszerezett játékunk eredményezte ezt a szégyenteljes vereséget. A hazaiak példát mutattak akarásból, gratulálok nekik.

Rakamaz–Mátészalka 3–1 (1–0)

Rakamaz, 100 néző, v.: Major O.

Rakamaz: Szobonya G. – Anderka R. (Dinó J.), Majoros Á., Deme A., Gelsi L. (Csomány Ö.), Venczel I., Galambosi G. (Czikó J.), Gégény M., Csáki J., Kóka R., Tóth T. (Kormány D.) Edző: Madalina György.

Mátészalka: Pindzsula P. – Szántó Z. (Horváth Á.), Lyáh A., Botos A., Szathmári D. (Drabik M.), Dascal (Gergely M.), Sándor D. (Barzó G.), Stef, Jeddi B., Magyari M., Botos D. Megbízott edző: Papik Zoltán. A hazai csapatnak égetően szüksége volt a győzelemre, hogy élboly tagja maradjon. Gól: Anderka R., Galambosi G., Kóka R., illetve Lyáh A. (11-esből). Ifi: később játsszák.

Madalina György: – Számomra is hihetetlen az, amit a csapat ma produkált! Fegyelmezetten, jól játszott, ráadásul a megfelelő pillanatokban szerezte a gólokat. Az eredmény lehetővé tette, hogy egy tizenhat és egy tizennyolc éves rakamazi srác is bemutatkozhasson a felnőttek között.

Plesu Ádám technikai vezető: – Az első félidőben még megvoltak a lehetőségeink, de a második játékrészben hibáinkat kihasználta a Rakamaz és megérdemelt győzelmet aratott.

Nagyhalász–Cellspan-Balkány 1–2 (1–1)

Nagyhalász, 200 néző, v.: Hegedűs Cs.

Nagyhalász: Gagyi S. – Simon D., Turbucz T., Ladányi D., Nagy D. (Gábor P.), Böszörményi D., Hajzer L., Bognár A., Ludánszki I. (Hudák M.), Bene L., Mátrai N. (Csorba K.). Játékos-edző: Ludánszki István.

Balkány: Hegyes B. – Lakatos T., Vass Z. (Szabó P.), Iván Zs. (Bereczki T.), Hortó A., Szabó M., Bogdanovics, Ohár R., Lippai T., Kállai G., Jakab R. Edző: Mirgai László. Küzdelmes mérkőzés a hazaiak nem érdemeltek vereséget. Gól: Ludánszki I., illetve Iván Zs., Lippai T. Kiállítva: Gábor P. (91. perc). Ifi: 7–0.

Ludánszki István: – Sem játékosként, sem edzőként nem láttam még ilyen gyenge játékvezetést. Minket játékosokat eltiltanak meccsekről, a bírók megtehetnek mindent? Sajnálom a játékosaimat hogy, egy ember elrontotta a heti munkánkat.

Mirgai László: – Álmosan kezdtük a mérkőzést, a hazaiak megleptek minket. A második félidőben viszont sok helyzetet dolgoztunk ki, és ha a végén egy kis szerencsével is de úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.

Szabadnapos: Ibrány.

1. Balkány 26 21 5 – 84–25 68
2. Nagyecsed 26 14 4 8 48–37 46
3. Rakamaz 26 12 6 8 42–31 42
4. Tiszavasvári 27 12 6 9 40–40 42
5. Sényő-Carnifex 26 12 5 9 48–44 41
6. Nyírgyulaj 26 11 6 9 49–47 39
7. Fehérgyarmat 26 10 8 8 38–37 38