Hat góllal hengerelt a Spartacus

© Fotó: Dodó Ferenc
Nyíregyháza – A nyíregyháziak gáláztak a listavezető ellen.

Mint ismert, az előző fordulóban a kieső zónába süllyedő Spartacus kedden elköszönt Bozsik József vezetőedzőtől, az ő helyét ideiglenesen Lengyel Roland vette át – ilyen helyzetben fogadta a listavezető Békéscsabát.

A Szpari merőben máshogy kezdett, mint a Csákvár ellen – amikor 19 másodperc alatt gólt kapott –, most a vendégkapu hálója rezdült, 25 perc alatt háromszor. A nyíregyháziak szebbnél-szebb akciókat vezettek, egyre nagyobb önbizalommal játszottak. A lelkesedést az sem törte le, hogy a csabaiak még az első félidőben közelebb férkőztek két óriási góllal.

A második félidőben sem hagyott alább a gólzápor, a Spartacus közönségszórakoztatóan játszott, ezen a meccsen eggyel lőtt csak kevesebb gólt, mint az eddigi tízen összesen, és július 29-e óta az első bajnoki győzelmét aratta. MK

Labdarúgás: NB II., 11. forduló

Nyíregyháza Spartacus–Békéscsaba 6– 3 (3–2)

Városi Stadion, 900 néző, v.: Németh Á. (Szécsényi, Becséri)

Spartacus: Fadgyas – Nagy J., Fodor, Pejovic, Farkas (Forró, 73.), Kártik, Bakos (Ötvös, 65.), Kulcsár, Gyurján, Pekár, Hornyák (Dragóner, 65.). Edző: Lengyel Roland

Békéscsaba: Rybansky – Zahorán (Ilyés, 71.), Nagy S, Mezei, Mészáros, Szatmári, Gránicz, Urbin (Sinanovic, 71.), Szalai D., Király P. (Lustyik, 60.), Hursán. Edző: Makra Zsolt

Gól: Hornyák (3., 25.), Fodor (10.), Pekár (55., 62., 72. – a másodikat 11-esből), ill. Gránicz (28.), Szatmári (36.), Urbán (60. – 11-esből)

Lengyel Roland: – Mondhatnám, hogy milyen nagyszerűen összeraktuk a csapatot, de tegnap is még Bozsik Józsi tartotta az edzést. A munkát már elvégeztük, öt hónapon keresztül eddig is jól dolgoztunk, valamiért az eredmények nem jöttek. A csapat mentális erejét mutatja, hogy amikor zárkózott a Békéscsaba, akkor újra növeltük az előnyünket. Csak úgy tud sikeres lenni a Szpari, ha mindenki egy irányba húz.

Makra Zsolt: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, olyan hibákat vétettünk, amiket eddig nem, de dicsérni lehet a srácokat, hogy felálltak nagy hátrányból. Amikor úgy nézett ki, hogy újra vissza tudunk jönni, megint hibáztunk. Itt nem szégyen kikapni, persze nem ilyen módon. Megérdemelt a Nyíregyháza győzelme.

3. perc: Nagy József jobb oldali beadására tökéletesen érkezett középen Hornyák Marcell és 7 méterről a kapuba fejelt, 1–0

20. perc: tetszetős akció után szöglettel jöhetett a Szpari. Pekár bal oldali sarokrúgását Fodor Ferenc fejjel váltotta gólra, 2–0.

25. perc: Gyurján Bence vert meg két védőt és sprintelt óriásit a bal oldalon, középre ívelt passzát Hornyák tíz méterről a kapuba bombázta, 3–0

27. perc: Gránicz Patrik a 16-os bal oldaláról a kapu bal oldalába tekert, 3–1.

36. perc: Szatmári István 18 méterről nagy erővel a kapu jobb felső sarkába lőtte, 3–2.

55. perc: Gyurján bal oldalról laposan passzolt középre, Pekár megelőzte a védőjét és közelről a kapuba pöckölte a labdát, 4–2.

60. perc: 11-eshez jutott a Békéscsaba, Urbán Patrik magabiztosan értékesítette, 4–3.

62. perc: Kártik Bálint is kiharcolt egy büntetőt, amelyet Pekár a jobb alsóba vágott, 5–3.

72. perc: Dragóner Filip kapufáját, Pekár 4 méterről mellel juttatta a kapuba, 6–3.