Hazai siker a matinén

Két habkönnyű hazai győzelem után az eddigi „leghúzósabb” feladat várt a Betonút NRK női röplabdacsapatára, amely szombaton délelőtt a miskolciakat fogadta.  video

Tavaly még ennek a meccsnek a végkimenetele sem lett volna kétséges, de azóta sokat közeledett a két gárda tudásszintje egymáshoz. Sőt, az első szett alapján azt hihettük, hogy már a miskolciak a jobbak: a hazaiak egyszer sem vezettek, Tímárék viszont remekül használták ki az NRK rontásait, így magabiztos részsikerrel nyitottak.

Nyíregyházi oldalon gondot jelentett, hogy ekkor még csak az Erdősné, Bodnár, Merkószki trió volt képes a pontszerzésre, a túloldalon viszont szépen eloszlottak a terhek. A második etapban Erdősné vezényletével kerekedett felül a Nyíregyháza, és úgy tűnt, a folytatásban is ők dominálnak majd. A harmadik szettre Botos is belelendült, olyannyira, hogy zsinórban kilencet nyithatott, közte három ászt.

A 18:4-es hazai vezetés sima befejezést ígért, ehelyett a játszma hátralévő részét 17:7-re „nyerték” a miskolciak, akik így nem a padlóról kezdték a negyedik játékrészt. Ez a szakasz is hullámzott, döntőnek bizonyult, hogy – újra Botos nyitásaival – 7:9-ről 15:9-re fordított az NRK, és innentől kezdve már csak a különbség tartására kellett törekedni.

Jegyzőkönyv

Betonút NRK-Nyíregyháza–Miskolci VSC-Misi 3:1 (–20, 18, 21, 19)Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Donkó, Hóbor.

Betonút NRK: Miklai 6, Akimova 7, Merkószki 16, Erdősné 19, Bodnár 6, Botos 13. Csere: Kinyik 4. Edző: Ludvig Zsolt.

MVSC: Szabó A. 7, Tímár 12, Kovács E. 6, Grózer 10, Szűcs Zs. 14, Szajkó 11. Csere: Parti-Józsa (liberó). Edző: Kerekes Attila.

1. játszma (21 perc): 5:9, 9:10, 9:14, 14:18, 18:18, 19:22.

2. játszma (21): 9:5, 10:7, 13:7, 16:13, 18:16, 21:16.

3. játszma (21): 9:4, 18:4, 20:6, 20:10, 22:14, 24:16, 24:21.

4. játszma (21): 6:2, 6:8, 7:9, 15:9, 20:15, 23:18.

Rossz nyitás: 6–1 (1–0, 1–1, 3–0, 1–0). Ász: 8–7 (1–3, 2–3, 4–0, 1–1).

MesterszemmelLudvig Zsolt: Álmos kezdés után folyamatosan melegedtünk bele a játékba, de a hillámzó teljesítményünk az egész mérkőzésre megmaradt.

Kerekes Attila: Az elején minden a helyén volt a játékunkban, aztán fokozatosan átadtuk a kezdeményezést a Nyíregyházának.