Kézilabda

2019.12.04. 10:13

Egyre mélyebb gödörben a Mátészalka

Hétvégén ismét megyei rangadót rendeztek a férfiak NB II.-es bajnokságában, a Nyírbátor hazai pályán félidei hátrányát megfordítva győzte le a Tiszavasvárit. A Kisvárda pedig a Túrkevét ütötte ki. Hölgyeknél a Mátészalka ismét vereséget szenvedett, míg a Vitka SE a Füzesabonyt múlta felül.

Fotó:

NB II., női

Mátészalka-Dabas 29-30 (12-18)

Mátészalka, 100 néző, v.: Gulybán, Juhász.

Mátészalka: Papp-Deme F. 3, Tengyel, Kiss J. 3, Deme B. 3, Kiss B. 14/2, Rozman 4. Csere: Bodó (kapus), Márkus 2, Ábri. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/2.

A vendég dabasi fiatalok végig vezetve, megérdemelten győztek a szalkai katlanban, ahol kaptak egy félidőnyi előnyt a hazaiaktól.

Falcsik Miklós:- Nem sikerült kimászni a gödörből, pedig már felkapaszkodtunk a szélére.

Vitka SE-Füzesabony 31-25 (15-13)

Vásárosnamény, 50 néző, v.: Feind, Kathi.

Vitka SE: Szabó-Varga, Kónya 6, Rózsa 4, Tsubyna 6/3, Pál 1, Haraszti 5.Csere: Miklovicz (kapus), Bartha 2, Lévai 7/1. Edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 6/5.

Álmos kezdés után felpörgött a hazai csapat és megszerezte a két pontot.

Vakarcs Krisztina:- Görcsös, kapkodó első félidőt követően, fordulás után megnyugodtak a lányok és döntő pillanatban fontos találatokat szereztek, a kapuban pedig Szabó kiemelkedően teljesített, így a végén a győzelem nem maradt el.

További eredmények: Heves-Szepa KSE 56-27 (26-10), DVSC U22-Kazincbarcika 37-33 (11-17), Salgótarján-Lóci DSE 36-30 (22-14), Hajdúböszörmény-Hatvan 29-22 (17-12).

Kisvárda TVP SC-Túrkeve 36-26 (18-11)

Kisvárda, 125 néző, v.: Katona, Konyári.

Kisvárda: Simon-Tuska 9, Csendes 3, Radojevics 3, Kerezsi 5, Petykó 9/3, Bottka 5. Csere: Szabó (kapus), Kovács, Nagy, Papp 1, Kapdos, Gyebnár 1. Edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2.

A jól játszó hazai csapat megérdemelt, nagy különbségű győzelmet aratott.

Türk Ferenc:- Kicsit megszeppenve kezdtünk, aztán elkezdtük azt játszani, amit megbeszéltünk. Ennek magabiztos hazai győzelem lett az eredménye.

Nyírbátor SC TVP-Tiszavasvári 33-29 (14-17)

Nyírbátor, 120 néző, v.: Tóth G., Tóth I.

Nyírbátor: Felföldi-Albecz 3, Kovács 3/1, Kun 1, Mészáros 6, Pisák 4, Szedlacsek 5. Csere: Blánár (kapus), Tamás 5, Pál 3/1, Illés 3. Edző: Csapos János.

Tiszavasvári: Boczák-Balázs 1, Benyusz 6, Nácsa 5, Bor, Nagy 8/4, Gazdag 4. Csere: Bódor, Vajda (kapus), Feind 4, Kiss 1, Lippai, Kovács, Lakatos, Kőszegi. Edző: Hadas Sándor.

Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 6/4.

A nyírbátori csapat huszáros hajrával fordította maga javára, az izgalmakban bővelkedő, fordulatos mérkőzést.

Csapos János:- Az utolsó percig küzdve megérdemelten nyertünk. Gratulálok a fiúknak!

Hadas Sándor:-Igazi megyei rangadó volt, sajnálom az utolsó négy percet.