Hétvégi sportműsor – szombat, vasárnap

Budapest – A fontosabb hétvégi hazai sportesemények.

szeptember 9., szombat:

Atlétika
Csapatbajnoki döntő, Székesfehérvár 12.30

Kézilabda
Női EHF Kupa, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: Váci NKSE-Holon HC (izraeli) 18.00 Férfi NB I: Telekom Veszprém – Csurgói KK 16.00 Sport36-Komló – Dabas KC 18.00 Eger SBS Eszterházy – Orosházi FKSE-Linamar 18.00 Női NB I: FTC-Rail Cargo Hungaria – Alba Fehérvár KC 15.00 Kecskeméti NKSE – DVSC-TVP 17.00 Dunaújvárosi Kohász KA-Budaörs 18.00 Érd-Békéscsabai ENKSE 18.00 Győri Audi ETO KC-Vasas SC 18.00 Siófok KC-MTK Budapest 18.00

Labdarúgás
OTP Bank Liga, 8. forduló:
Ferencvárosi TC-Vasas FC 18.00
Debreceni VSC-Diósgyőri VTK 18.00
Mezőkövesd Zsóry FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 18.00
Újpest FC-Puskás Akadémia 20.30

Sakk
A Magyar Sakk Napja (József Attila Színház) 10.30

Szkander
Szkander világbajnokság, Budapest (MOM Sportközpont)

Sportlövészet
50 méteres országos bajnokság, Mexikói út, férfi kisöbű szabadpuska fekvő, női kisöbű sportpuska 3×20 8.30

Szörf
Szörf Raceboard Európa-bajnokság, Balatonfüred, 11.00

Torna
Challenge világkupa, Szombathely, Aréna Savaria: szerenkénti döntők, 15.00 – férfiak: talaj, lólengés, gyűrű, nők: ugrás, felemáskorlát
Vitorlázás
Finndingi-világbajnokság, Balatonföldvár 10.00

Vívás
A Vívás világnapja, Múzeum Kupa – egész napos vívóverseny, sportágbemutató és flashmob (Magyar Nemzeti Múzeum)

szeptember 10., vasárnap:

Atlétika
Csapatbajnoki döntő, Székesfehérvár 12.30

Díjugratás
Országos bajnokság, Kiskunhalas – döntő 15.00

Jégkorong
Erste Liga:
Fehérvári Titánok-MAC Budapest 17.30
Ferencvárosi TC-EV Vienna Capitals II (osztrák) 18.00

Kézilabda
Női EHF Kupa, selejtező, visszavágó:
Holon HC (izraeli)-Váci NKSE, Vác 14.30
Férfi NB I: Balatonfüredi KSE-CYEB Budakalász 18.00 Váci KSE-B.Braun Gyöngyös 18.00

Labdarúgás
OTP Bank Liga, 8. forduló:
Videoton FC-Swietelsky Haladás, Felcsút 17.00
Paksi FC-Budapest Honvéd 17.00
Merkantil Bank Liga NB II, 8. forduló:
Kisvárda-Békéscsaba 1912 Előre 16.30
Mosonmagyaróvár-Budafoki MTE 16.30
Szeged 2011-Dorogi FC, Gyula 16.30
Kazincbarcika SC-Soroksár SC, Tiszaújváros 16.30
MTK Budapest-Nyíregyháza Spartacus 17.00
FC Csákvár-Gyirmót FC 18.00
BFC Siófok-Ceglédi VSE 18.00
ZTE FC-Vác FC 18.00
ETO FC Győr-Szolnoki MÁV FC 18.00
Soproni VSE-Budaörs 18.00

Lovassport
Fiatal fogatlovak világbajnoksága, Mezőhegyes – 5-6-7 éves lovak döntője 10.00

Szkander
Szkander világbajnokság, Budapest (MOM Sportközpont)

Sportlövészet
50 méteres országos bajnokság, Mexikói út, női kisöbű sportpuska fekvő, férfi kisöbű szabadpuska 3×40 8.30

Szabadidősport
32. Wizz Air Budapest Félmaraton, Városliget 9.00

Torna
Challenge világkupa, Szombathely, Aréna Savaria: szerenkénti döntők, 15.00 – férfiak: ugrás, korlát, nyújtó, nők: gerenda, talaj

Vitorlázás
Finndingi-világbajnokság, Balatonföldvár, éremverseny 10.30

– MTI –








hirdetés