Azeri Nagydíj - Ricciardo nyert, Vettel negyedik, Hamilton ötödik

Budapest/Baku - Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a vasárnapi, kaotikus Forma-1-es Azeri Nagydíjat, amelyen a világbajnoki pontversenyben vezető Sebastian Vettel (Ferrari) negyedik, legnagyobb riválisa, Lewis Hamilton (Mercedes) pedig ötödik lett.
Wimbledoni szabadkártyát is ért a siker

Ilkley - Fucsovics Márton élete legrangosabb trófeájával a rangsor 107.-je és Grand Slam-főtáblás lett.

Túraautó-vb - Michelisz nyerte a főfutamot Portugáliában

Budapest, Vila Real - Michelisz Norbert nyerte a túraautó-világbajnokság (WTCC) portugáliai futamának második, főversenyét Vila Realban.

Három magyar arany az ifjúsági és U23-as kajak-kenu Eb zárónapján

Budapest, Belgrád - Három aranyérmet szerzett a magyar csapat a belgrádi ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján, s összességében 7 arany-, 11 ezüst- és 4 bronzéremmel zárta a viadalt.

Strandkézilabda Eb - Negyedik lett a férfi válogatott

Budapest, Zágráb - Negyedik lett a zágrábi strandkézilabda Európa-bajnokságon a magyar férfi válogatott, miután a bronzmérkőzésen 2-0-ra kikapott a házigazda horvátoktól.

Azeri Nagydíj - Végeredmény, a pontversenyek állása

Budapest, Baku - A vasárnapi Forma-1-es Azeri Nagydíj végeredménye és a világbajnoki pontversenyek állása (a formula1.com alapján).

Érdi Mária hetedik lett Kielben

Budapest - A Laser Radial hajóosztályban érdekelt Érdi Mária a hetedik helyen végzett a Kielben rendezett vitorlázó versenyen.

Eastbourne-i tenisztorna - Babos sima veresége

Budapest/Eastbourne - Babos Tímea sima, kétjátszmás vereséget szenvedett vasárnap a 754 ezer dollár (208 millió forint) összdíjazású eastbourne-i füvespályás tenisztorna első fordulójában.

Lovassy Krisztián és Király Mónika nyerte az országúti kerékpáros ob-t

Ibrány - A férfiaknál Lovassy Krisztián, a nőknél Király Mónika sikerét hozta az országúti kerékpárosok országos bajnokságának mezőnyversenye vasárnap.

Ezüstérmet nyert a szenior golf Európa-bajnokságon a magyar válogatott

Budapest - Ezüstérmet nyert a lengyelországi szenior golf Európa-bajnokságon a magyar válogatott.

Női kosárlabda Eb - Olaszország lett a hetedik

Prága - Olaszország végzett a hetedik helyen a Csehországban zajló női kosárlabda Európa-bajnokságon, miután a vasárnap délutáni helyosztón 17 ponttal legyőzte Szlovákiát.

Strandröplabda ob - A címvédő nyerte az első fordulót a nőknél

Tata - A címvédő és háromszoros bajnok Lutter Eszter, Lakatos Enikő páros nyerte a női versenyt a strandröplabda országos bajnokság első, tatai fordulóján.

Fucsovics Márton nyerte az ilkleyi tenisztornát

Budapest, Ilkley - Fucsovics Márton nyerte meg a 127 ezer euró (39 millió forint) összdíjazású füvespályás férfi tenisztornát az észak-angliai Ilkleyben.

Rasovszky Kristóf úszott a leggyorsabban 10 kilométeren Portugáliában

Budapest, Setubal - Rasovszky Kristóf személyében magyar győztest avattak férfi 10 kilométeren a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának portugáliai állomásán.

Atlétikai csapat Eb - Az első nap után a magyar válogatott vezet

Tel-Aviv, Budapest - A magyar válogatott az első helyen áll az első nap után az atlétikai csapat Európa-bajnokság 2. ligájában.

Szamarcidisz Kupa - Győzött, s veretlenül lett tornagyőztes a magyar válogatott

Budapest, Athén - A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-7-re legyőzte Spanyolországot Athénban a Szamarcidisz Kupa zárónapján, ezzel veretlenül nyerte meg a felkészülési tornát.
Országúti Kerékpáros Magyar Bajnokság Ibrányban

Ibrány - Két pernyi távolságban indult útjára Ibrányban a férfi és a női országúti kerékpárosok versenye. A közel 15 km-es körutat tekerték végig a versenyzők több mint 100 km megtétele után értek célba.

Női kosárlabda Eb - Spanyolország és Franciaország játssza a döntőt

Prága - A spanyolok és a franciák jutottak döntőbe a Csehországban zajló női kosárlabda Európa-bajnokságon.

Szamarcidisz Kupa - Döntetlent játszott a görögökkel a férfi vízilabda-válogatott

Budapest/Athén - A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-9-es döntetlent játszott a házigazda görög együttessel az Athénban zajló Szamarcidisz Kupa második, szombati játéknapjának esti programjában.
Igazi fesztivál-hangulattal ért véget a jubileumi Diákolimpia Országos Döntő Debrecenben

Debrecen - Négy nap, 1500 sportoló, több, mint 100 csapat, 6 sportág és milliónyi élmény. Így ért véget a 30-ik, jubileumi összevont Diákolimpia Országos Döntő Debrecenben. A Főnix Csarnokhoz kilátogatók sportági bemutatókon, gyermekprogramokon és közönségtalálkozón is részt vehettek. Az esti eredményhirdetésen beszédet mondott Kósa Lajos, a FIDESZ frakcióvezetője és Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) elnöke. Az utolsó napot igazi fesztivál-hangulat kísérte: a közös ünneplést a Children of Distance koncertje zárta.

Ökölvívó Eb - Az ukránok zártak a legtöbb arannyal

Harkiv - Az ukránok zártak a legtöbb, három aranyéremmel a harkivi ökölvívó Európa-bajnokságon.

Kapás, Kenderesi és Verrasztó aranyat érően úszott Rómában

Róma - Három számban avattak magyar győztest a hagyományos római nemzetközi úszóviadalon, a Sette Collin (Hét Domb) szombaton: Kapás Boglárka 800 méter gyorson, Kenderesi Tamás 200 méter pillangón, Verrasztó Dávid pedig 400 méter vegyesen nyert a második versenynapon.

Öttusa vk-döntő - Alekszejev Tamara győzött

Budapest/Vilnius - Alekszejev Tamara nyerte a nők versenyét az öttusázók világkupa-sorozatának litvániai döntőjében, Vilniusban. Kovács Sarolta hetedik, Varga Eszter pedig 29. lett.

Strandkézilabda-Eb - A bronzéremért játszhat a férfiválogatott

Budapest/Zágráb - A harmadik helyért léphet pályára vasárnap a magyar strandkézilabda-válogatott a zágrábi Európa-bajnokságon, miután a szombati elődöntőben alulmaradt a spanyol csapattal szemben.

Fucsovics bejutott a döntőbe az ilkleyi tenisztornán

Budapest, Ilkley - Fucsovics Márton bejutott a döntőbe a 127 ezer euró (39 millió forint) összdíjazású füvespályás férfi tenisztornán az észak-angliai Ilkleyben.

Női kosárlabda Eb - Lett és török siker az 5-8. helyért

Prága - A lettek és a törökök játszhatnak az ötödik helyért a Csehországban zajló női kosárlabda Európa-bajnokságon.

Férfi kézilabda BL - A Tatabánya nem kapott szabadkártyát

Budapest - A Grundfos Tatabánya KC csapata nem kapott szabadkártyát a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Kilenc magyar érem az ifjúsági és U23-as kajak-kenu Eb-n

Budapest - Kilenc érmet szereztek a magyarok a belgrádi utánpótlás kajak-kenu Európa-bajnokság első döntős napján.
EYOF - Az Olimpia Éjszakáján megérkezett Budapestre a láng

Budapest - Péntek este, az olimpia nemzetközi napján megérkezett Budapestre a július 23-án kezdődő győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) lángja.
Azeri Nagydíj - Hamilton rajtol az első helyről

Budapest, Baku - A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Azeri Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamot ő kezdheti majd meg az élről.