Hosszabbításban nyertek Hongkong ellen

Nyíregyháza – Az universiade mezőnyének alsóházában szereplő magyar férfi kosárlabda-válogatott megszerezte második győzelmét Tajvanon.

Megszerezte második győzelmet a magyar férfiválogatott a 29. nyári universiadén, Tajpejben. A mieink az egy győzelemmel és négy vereséggel zárt csoportmeccsek után a 17-24. helyért folytathatták, és elsőként Hongkonggal találkoztak.

A mérkőzés nem dőlt el a rendes játékidőben, amelynek a végén 86–86-t mutatott az eredményjelző. A ráadás öt percében azonban felülkerekedtek a magyarok, és végül 100–90-re győztek. A Nyíregyházi Egyetemet képviselő Blue Sharks-játékos, Bus Iván a kispadról érkezve, 27 és fél perc alatt nyolc pontot szerzett, mellette leszedett négy lepattanót és kiosztott három gólpasszt. Nyíregyházi nevelésű csapattársai közül a csapatkapitány Polyák László 18/12, Kósa Tamás hat pontot gyűjtött.

A magyarok a 17-20. helyért folytatják, hétfőn Románia ellen csatáznak.