Húsz perc szórakozásért vereség a büntetés

A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei első osztály 5. fordulójának eredményei.

Nyírbátor–Gyulaháza    1–0 (0–0)

Nyírbátor, 200 néző, v.: Tassy. Nyírbátor: Tóth Sz. – Czerula, Bécsi K., Kurucz Z., Lengyel L., Tóth T. (Kléninger), Pálvölgyi, Bíró Zs., Szarka I. (Csoba D.), Kerekes (Pálfi J.), Erdei Z. Edző: Lőrincz Sándor. Gyulaháza: Csobolya – Molnár G., Gáti S., Tóth G., Kapin M. (Haga S.), Takács B. (Bombera), Deák Z., Gáti Sz. (Papp A.), Petró F. (Bardi B.), Éles I., Deák B. Edző: Bardi Attila. Nagy iramú, kemény, izgalmas mérkőzésen számos gólhelyzet és négy hazai kapufa igazolja a megérdemelt bátori győzelmet. Gól: Erdei Z. (11-esből). Kiállítva: Lengyel L. (70. perc). Ifi: 6-0. (Tudósító: Balla István)

Lőrincz Sándor: – Győzelmünk értékét növeli, hogy egy jól szervezett ellenfelet sikerült legyőznünk. Gratulálok a játékosoknak a mai teljesítményükhőz.

Bardi Attila: – Ez a mérkőzés is azt bizonyítja, hogy tavalyhoz képest lépegetünk előre, mert Bátorban egy tizenegyessel ki lehet kapni.

Mátészalka–Nagyszekeres    2–4 (1–1)

Mátészalka, 170 néző, v.: Sinka. Mátészalka: Coman – Stef, Nagy A. (Orosz F.), Robas, Rézműves F., Tóth F., Chis, Bilt, Kertész J., Fehér A. (Tóth K.), Szender S. Edző: Virovecz Pál. Nagyszekeres: Mudri – Homoki J., Chiedreanu (Orosz Zs.), Pljutyinszkij, Márton J., Kiss I. (Szabó P.), Fábián R. (Szilágyi L.), Somogyi L. (Bartha K.), Pál Á., Homoki J., Costea. Edző: Della Sándor. Fordulatos, izgalmas mérkőzésen a döntetlen reálisabb lett volna Gól: Szender S., Bilt, illetve Costea 2, Szilágyi L., Pál Á. Ifi: 0-4. (Tudósító: Volvár Miklós)

Virovecz Pál: – Gyengén játszottunk, az ellenfél megérdemelte a győzelmet.

Della Sándor: – Nagyon jó Mátészalka ellen fegyelmezett játékkal remélem igazságosan nyertünk – a futballt gólra játsszák. Sok sikert kívánok a hazaiaknak, gratulálok ifjúsági csapatunknak.

Gávavencsellő–Mándok 1–1 (0–0)

Gávavencsellő, 150 néző, v.: Sipos Á. Gávavencsellő: Sinkó M. – Sánta T., Hensperger A., Köteles K., Lippai I., Lakatos I., Spisák, Szabó I., Pásztor Zs., Pólik T., István G. Játékos-edző: Németh Zoltán. Mándok: Bandor – Árva B., Cap, Matyi, Szeles, Kalu B., Orosz Cs., Ács G., Ignéczi Cs., Dancs A., Gombkötő Z. Megbízott edző: Tóth Zoltán. A hazai csapat rossz helyzetkihasználása miatt újra értékes pontokat vesztett. Gól: Pólik T., illetve Kalu B. Kiállítva: Lakatos I. (80. perc). Ifi: 1–0. (Tudósító: Kaczur Károly)

Németh Zoltán: – Játékban és akaratban már léptünk előre, de ez csak egy pontot ért.

Tóth Zoltán szakosztályvezető: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született.

Ajak–Tiszavasvári 1–1 (0–0)

Ajak, 100 néző, v.: Király A. Ajak: Leskovics A. – Soós T., Barati, Folytán, Csernyu A. (Kaibás), Sütő N., Magyar P. (Szalai), Horvárth A., Kovács Cs. (Rakoncza), Poncsák, Paráda (Mester J.). Edző: Szanyi János. Tiszavasvári: Susánszki – Tályai P. (Lajos T.), Tamás L., Lakatos B., Szolyka T., Gál N., Bodnár A. (Reznek), Kurucz T., Nábrádi L. (Gyurján), Brondics A., Fazekas (Szolyka G.). Edző: Fecsku István. Irreális körülmények között reális eredmény. Gól: Tamás L. (öngól), illetve Szolyka G. Ifi: 1–7. (Tudósító: Spanyol Dezső)

Szanyi János: – Minden egyes pontnak örülünk, amit felajánlunk Szalai Kamilla érkezésének alkalmából.

Fecsku István: – Nem fénylet eléggé az „Ajak-rúzs”

Szakoly–Rakamaz 2–6 (0–3)

Szakoly, 100 néző, v.: Gergely S. Szakoly: Borkó – Kevert S., Turbucz, Újfalusi G., Madzin, Géczi P., Karasz G. (Kevert K.), Palaga, Pécsi G., Ványi, Széles A. (Boros Gy.). Játékos-edző: Boros Gyula. Rakamaz: Farkas L. – Szabó D., Galambosi Zs., Bodnár Cs., Venczel I. (Szabó B.), Hensperger A., Balogh J. (Anderka R.), Gáspár L. (Suskó), Galambosi G. (Balogh R.), Kiss A., Bodnár K. (Borbély P.). Edző: Veigli Géza. A hazai csapat az első húsz percet elszórakozta, összességében öt gólt rúgatott ellenfelével, ennek nem is lehetett más a vége, mint vereség. Gól: Géczi P. 2, illetve Bodnár K., Galambosi G., Bodnár Cs., Balogh J., Anderka R., Borbély P. Ifi: 5–1. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: – Adtunk egy félidőnyi előnyt ellenfelünknek, sorba rúgattuk velük a gólokat, miközben óriási lehetőségeket szórakoztunk el, ezért nem is érdemeltünk pontot.

Veigli Géza: – Remekül szolgáltuk ki egymást, és gólhelyzeteinket nagyon jó százalékban. értékesítettük.

Nyírkarász–Nyírgyulaj 3–1 (3–0)

Nyírkarász, 100 néző, v.: Kozics. Nyírkarász: Tuza – Ujj Gy., Rákóczi, Mándoki, Horváth G., Hajdú G. (Kovács T.), Horváth J. (Papp N.), Kiss Z., Mocsár (Liptai D.), Virtás A. (Vajas), Tóth B. (Fecsku I.). Edző: Dudás Zoltán. Nyírgyulaj: Kecskés – Berecz, Erdei L., Baksa, Konyha, Sárosi T. (Szemán), Kerecseny, Tímár (Huszti), Pénzes (Horváth N.), Horváth K., Pelyák. Edző: Lukács Tibor. Ezt a győzelmet a hazai csapat edzője, Dudás Zoltán szükletésnapjára ajánlja. Gól: Mocsár, Tóth B., Virtás A., illetve Horváth K. Kiállítva: Szemán (76. perc). Ifi: 4–1. (Tudósító: Dudás János)

Dudás Zoltán: – A csapatom az első félidőben születésnapom alkalmából eldöntötte a mérkőzést, a másodikban visszavett a tempóból a bátran támadó és helyenként keményen küzdő vendégekkel szemben. Köszönöm szépen a fiúknak!

Lukács Tibor: – Az első húsz percben óriási helyezkedési hibákat követtünk el, és innen már nem volt visszaút.

Volán-Sényő–Fehérgyarmat 0–0

Sényő, 100 néző, v.: Ésik L. Volán-Sényő: Virág Cs. – Kató Cs., Puskás L., Dragomir, Székely Z., Tóth P., Sándor L. (Orosz T.), Farkas M., Gégény I. (Mocsár Cs.), Sarkadi Sz. (Szanics P.), Tuturas (Vladan S.). Edző: Rubóczki Tibor. Fehérgyarmat: Koncz T. – Jakkel, Calin, Sándor Gy., Hagen, Batfalschi, Varga Sz., Vlad, Chifor, Matei, Dascal. Edző:Czeglédi István. Küzdelmes mérkőzésen jó csapat ellen tartott otthon egy pontot a Volán-Sényő. Ifi: 4–2. (Tudósító: Knoblok Sándor)

Rubóczki Tibor: – Hetven percig a Gyarmat a mezőnyben jobban futballozott, szerencsére lehetőségeiket nem tudta kihasználni, az utolsó negyedórát viszont jobban bírtuk, ezzel együtt reális a döntetlen.

Czeglédi István: – Amíg nem találjuk el a kaput, addig kevés lehetőség van a győzelemre.

Várda SE–Tiszabecs 5–0 (2–0)

Kisvárda, 200 néző, v.: Kristán. Várda SE: Petranics – Szőlősi, Krizán, Mándi A., Fodor A. (Kerepesi), Tóth T., Petruska, Kiss I. (Nagy D.), Spekker, Rab (Dallos), Lovas I. Edző: Rozsnyai Béla. Tiszabecs: Gergely I. – Nagy P., Moss, Rapos, Vakarcs, Máté G., Riskó, Csokai, Bornemisza, Fedor A., Marinas. Edző: Szécsi Zoltán. Végig a hazai csapat irányította a mérkőzést, melyen nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Gól: Lovas I. 2, Szőlősi, Petruska, Spekker. Ifi: 13–1. (Tudósító: Lizanecz László)

Rozsnyai Béla: – Mindenki betartotta feladatát, taktikus, jó játékkal nyertünk. Gratulálok a fiúknak.

Szécsi Zoltán: – Az eredmény ránk nézve hízelgő, ha ez a mentalitás marad, akkor az almaszedés megválaszt…

Nyírtelek–Nagyhalász 1–0 (1–0)

Nyírtelek, 200 néző, v.: Sándor Cs. Nyírtelek: Szabó Z. – Csernák, Mészáros A., Dankó Z., Trencsényi R., Kóka K. (Potornai), Vékony A., Márton P. (Szentpéteri), Nagy D., Nagy B. (Bodnár Cs.), Cipf (Dankó G.). Edző: Vadon Lajos. Nagyhalász: Vattai – Balogh N., Kelemen R., Szobonya P., Kiss G., Csombók Z., Farkas A., Kóder, Szabó Z., Vincze L. (Kurucz T.), Szabó S. Edző: Németh Károly. Csúszós, vizes pályán, jó iramú, hajtós mérkőzésen a sok kidolgozott hazai helyzetből egy szemfüles góllal sikerült kicsikarni a győzelmet – ami már kijárt a Nyírteleknek. Gól: Kóka K. Ifi: 4–0. (Tudósító: Ladányi István)

Vadon Lajos: – Nem szeretek pecázni, de ma nagy győzelemt halásztunk ki. Az edző megdicsérte a csapatot.

Németh Károly: – Mindkét félidőben nagy akarással játszottunk, sajnos ez eredményeséggel nem párosult. Egyetlen figyelmetlenség újra megfoszott minket a pontszerzéstől.

1. Nagyszekeres 5 4 1 – 14–7 13
2. Várda SE 5 3 2 – 12–3 11
3. Nyírkarász 5 3 1 1 14–8 10
4. Mátészalka 5 3 1 1 14–9 10
5. Nyírbátor 5 3 1 1 8–5 10
6. Rakamaz 5 3 – 2 15–9 9
7. Gyulaháza 5 3 – 2 9–9 9
8. Fehérgyarmat 5 2 2 1 7–6 8