Ifjú tehetségeket díjaztak

Együtt Európában címmel rendezett két napos konferenciát Miskolc tehetséges diákjainak az önkormányzat, az akadémiai bizottság, a Jedlik Ányos Tudományos Ismeretterjesztő Társaság, valamint a Városi Pedagógiai Intézet.

A programot nyolcadik alkalommal tartották meg. A diákok pályamunkái közül zsűri válogatta ki a legjobbakat, amelyeket az ifjú alkotók a keddi konferencián elő is adhattak. A pályázatok eredményhirdetése és a díjátadása szerdán volt.

A természettudományi témakörben a legtöbbet feldolgozott téma Csernobil volt, míg a képzőművészetben és az irodalomban is legszívesebben az 1956-os eseményekkel foglalkoztak a diákok.

Díjazottak:

Általános iskolások

Humán témakör

I. helyezett: Kiss Judit (Selyemréti Általános Iskola)

II. helyezett: Bérczes EdinaGovalszki Réka (Diósgyőri Gimnázium)

Természettudomány

I. helyezett: Velti Kinga (Földes Ferenc Gimnázium)

II. helyezett: Baráth Patrik (Avasi Gimnázium)

A Környezeti Nevelési Központ különdíja: Vereczkei Csenge (Arany János Általános Iskola)

Középiskolások

Magyar nyelv és irodalom

I. helyezett: Szemmelveisz Péter (Herman Ottó Gimnázium)

II. helyezett: Putz Orsolya (Avasi Gimnázium)

III. helyezett: Kiss Ádám (Földes Ferenc Gimnázium)

IV. helyezett: Jablonkai Balázs (Földes Ferenc Gimnázium)

V. helyezett: Szabó Petra Florina (Földes Ferenc Gimnázium)

Városi Pedagógiai Intézet különdíja: Varga Ilona Viktória (Herman Ottó Gimnázium)

Miskolci Egyetem különdíja: Keserű Zsuzsa (Diósgyőri Gimnázium)

Történelem

I. helyezett: b- Simon Eszter (Zrínyi Ilona Gimnázium)

II. helyezett: Guzi ZsuzsannaKuruc Dóra (Zrínyi Ilona Gimnázium)

III. helyezett: Broncz CsabaUrbán Gergely (Baross Gábor Szakközépiskola)

Miskolci Egyetem különdíja: Fóris Ákos (Földes Ferenc Gimnázium)

Városi Pedagógiai Intézet különdíja: Szűcs Júlianna (Földes Ferenc Gimnázium)

Idegen nyelv

I. helyezett: Soltész Adrienn (Diósgyőri Gimnázium)

II. helyezett: Boros László (Berzeviczy Gergely Szakközépiskola)

III. helyezett: Prieszol Anita – (Zrínyi Ilona Gimnázium)

Természtettudomány

I. helyezett, a Miskolci Egyetem, a Városi Pedagógiai Intézet különdíja: Suga Boglárka – Avasi Gimnázium

II. helyezett: Áfra Júlia (Diósgyőri Gimnázium)

III. helyezett: Máté Marcell (Herman Ottó Gimnázium)

Szalmás Orsolya (Földes Ferenc Gimnázium)

Hadas Tímea (Földes Ferenc Gimnázium)

A Környezeti Nevelési Központ különdíja: Nagy Gréta (Avasi Gimnázium)

Képzőművészet

I. helyezett: Vas Ádám (Zrínyi Ilona Gimnázium), Rákosi Edina (Zrínyi Ilona Gimnázium)

II. helyezett: Kovács Gabriella (Zrínyi Ilona Gimnázium), Buksár Alexandra (Avasi Gimnázium), Czél  Mátyás (Zrínyi Ilona Gimnázium), Orliczki Gábor (Zrínyi Ilona Gimnázium), Almási Dávid (Zrínyi Ilona Gimnázium), Birtalan Orsolya (Avasi Gimnázium), Kollár Zsófia (Zrínyi Ilona Gimnázium)

III. helyezett: Juhász Ágnes (Zrínyi Ilona Gimnázium), Gyükér Zsófia (Avasi Gimnázium), Tar Beáta (Zrínyi Ilona Gimnázium), Dánfalvi Ildikó (Zrínyi Ilona Gimnázium), Gyarmathy Edina (Zrínyi Ilona Gimnázium), Helczman Péter (Avasi Gimnázium)

Városi Pedagógiai Intézet különdíja: Csőke Dóra (Avasi Gimnázium)

Miskolci Egyetem különdíja: Molnár Réka (Avasi Gimnázium)

A zsűri kiemelt fődíja: Kárpáti Dávid (Zrínyi Ilona Gimnázium)








hirdetés