Ismét győzött az éllovas Inter

A listavezető Internazionale könnyedén nyert szombat este a Torino otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójában. Ezzel új olasz rekordot állítottak fel.

A milánói gárda előnye tíz pont a második helyezett AS Romával szemben, s ezzel minden idők legtöbb zsinórban megszerzett győzelmét számlálja a kék-fekete alakulat, szám szerint 12-t.

A találkozón érdekes módon Marco Materazzi mindkét kapuba betalált, a 33 esztendős hátvéd testéről az 58. percben az Inter kapujába csorgott a labda, ezzel 1-1 volt az állás. Két perccel később Zlatan Ibrahimovic ismét vezetést szerzett a lombardoknak, a 85. percben pedig Materazzi javított: a megítélt büntetőt értékesítette, egyúttal beállította a végeredményt.

A milánói együttes 19 forduló után veretlenül, 16 győzelemmel és 3 döntetlennel toronymagasan vezeti az olasz élvonalbeli pontvadászatot.