2013.03.25. 08:55

Telt ház előtt nyert csúcsragadót a Kisvárda

A férfi kézilabda NB II-ben két megyei rangadót is rendeztek: a kisvárdai csúcstalálkozón, miként a fehérgyarmati összecsapáson egyaránt hazai siker született.

A férfi kézilabda NB II-ben két megyei rangadót is rendeztek: a kisvárdai csúcstalálkozón, miként a fehérgyarmati összecsapáson egyaránt hazai siker született. A Kisvárda – a tekintélyes létszámú közönség támogatását élvezve – győzelmével letaszította az élről a Tiszavasvárit. Lassan már nem is meglepetés, hogy a Mátészalkai MTK újabb vereséget szenvedett, ami Falcsik Miklós edző egyre nehezebben visel...

Ugyanakkor mindkét női együttes nyerni tudott, ráadásul nem is akármilyen különbséggel.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 16. forduló

Miskolc VSI–Mátészalkai MTK 30–27 (15–11)

Miskolc, 50 néző, v.: Fibecz, Szammer. Mátészalka: Kurtos K. – Varga R. 4, Szender Sz. 1, Kovács I. 3, Kun Á. 3, Molnár A. 1. Varga Z.. Csere: Szántó Sz. 13/6, Kun Sz. 2, Kerégyártó S. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 6/6. A hat játékost nélkülöző vendégek csaknem bravúrt hajtottak végre. Junior: 35–25.

Falcsik Miklós: – Köszönet jár azoknak, akik eljöttek játszani. Úgy érzem, most már érdemes lenne elbeszélgetni a hogyan továbbról, mert vagy a leves görbe, vagy a tányér nem egyenes!

Fehérgyarmati VSE–VKK Nyírbátor 32–29 (19–14)

Fehérgyarmat, 500 néző, v.: Tóth G., Tóth I. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 6, Szűcs B. 3, Balogh G. 1, Szabó P. 7/1, Kotvász A. 3, Pásztor A. 12/2. Csere: Bihari Z., Szabó J., Csapos J. Játékos-edző: Csapos János. Nyírbátor: Tóth M. – Tuska Sz. 2, Pisák T. 6/1, Jávor D. 3, Kiss J., Molnár Z. 6, Szemcsák O. 4. Csere: Bíró D. (kapus), Albecz B. 4, Lázár A.1, Tóth L., Vinnai N. 3, Aranyos S. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 12, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 2/1. A hazaiak támadójátéka látványosan feljavult, ami döntőnek bizonyult a megyei rangadón. Junior: 24–33.

Csapos János: – A mérkőzés közben Szabó Péter is a beállósunk, Balogh Gergő is megsérült, és ezt el tudtuk viselni. Egyszer már nyilatkoztam, most csak ismételni tudom magam: ebben a csapatban már nincsenek kiegészítő emberek, mindenkire száz százalékban számíthatok. A mai estén ez döntött.

Váczi Sándor: – Korrekt játékvezetés mellett a kevesebbet hibázó csapat nyert.

Debreceni EAC–Demecseri VKSE 24–26 (11–12)

Debrecen, 70 néző, v.: Hirt Gy., Őry I. Demecser: Mádi P. - Juhos R., Havel K. 2, Szemes K. 8/2, Bod B. 3/1, Zupkó T. 4, Barabás B. 4. Csere: Suller D. 1 (kapus), Nagy M. 3, Davarczi A. 1, Tardi A. Edző: Kósa István. Kiállítások: 6, illetve 16 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 5/3.A végig vezető Demecser megszerezte a szezonbeli első idegenbeli győzelmét. A parádézó Suller-kapus igazi demoralizáló gólt szerzett, saját kapujának előteréből. Junior: 41-26.

Kósa István: – Az igazi csapatként funkcionáló együttesem Szemes Krisztián vezérletével és Suller Dávid szenzációs védéseivel teljesen megérdemelten szerezte meg a két pontot. A debreceniek csupán a mérkőzés első perceiben vezettek 1–0-ra, utána csak futottak az eredmény után. Úgy gondolom, debreceni edzőkollégámnak nem kellene szégyellnie magát azért, mert egy általa ,,ilyen csapatnak” titulált Demecsertől vereséget szenvedtek.

Kisvárdai KC SE–Tiszavasvári SE-QUICK 200 26–24 (11–14)

Kisvárda, 650 néző, v.: Tarnavölgyi, Tömöri. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 3, Kiss I. 6, Fekete R. 3, Szabó A., Nagy D., Nagyházi P. Csere: Koi E. (kapus), Járosi A. 9/6, Kovács A. 1, Balázs S. 4, Türk F., Vass Gy. Edző: Papp József. Tiszavasvári: Boczák K. - Benyusz K. 6, Dancs M. 4, Medve R., Buzás B. 2, Dobos B. 3, Mezei L. 3. Csere: Pacza A. (kapus), Dévald A, Kiss K. 2/2, Vasas T., Rontó Á., Csócsics G., Kovács L., Fekete D. 4. Játékos-edző: Medve Róbert. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 3/2. Telt ház előtt, nagyon jól felkészített Tiszavasvári ellen szoros küzdelemben, fegyelmezett játékkal csikarta ki a győzelmet a hazai csapat. Junior: 29–27. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Álmos kezdés után nagy szívvel és jó szellemben játszottunk, ami magabiztos sikert eredményezett.

Medve Róbert: – Igazi bajnoki rangadó volt, a mérkőzést az utolsó tíz percben buktuk el, mert ekkor többet hibáztunk.

További mérkőzések: Nádudvari Akarat SK–Berettyó MSE 29–31, Bőcs KSC–Hajdúszoboszlói KSKE 27–27.

A 15. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Kállósemjén-Kölcsey DSE–Bőcs KSC 35–27 (14–14)

Nagykálló, 150 néző, v.: Katona J., Konyári I. Kállósemjén-Kölcsey DSE: Aranyosi M. – Drágár D., Gaál L. 4, Szabó V. 4, Kelemen G. 7/3, Kocsik V. 4, Gyuró Á. 10. Csere: Jurecska K (kapus), Móré K. 5, Gyimesi L. 1, Papp R., Márkus G., Moravszki B., Tóth Zs. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 0, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/2. A végső helyezés szempontjából nagyon fontos rangadón, szoros első félidő után a KDSE ritmust váltott és meggyőző különbséggel nyert. Junior: 22–24.

Hadobás István: – Úgy vélem, ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmünk a presztízsmérkőzésen. Külön öröm, hogy a jól felkészített ellenfél minden húzására megfelelő taktikai választ tudtunk adni.

A 21. fordulóból előrehozott mérkőzés:

Kisvárda KC SE–Gyöngyösi FKK 40–22 (21–9)

Kisvárda, 350 néző, v.: Papp G., Szilágyi J. Kisvárda: Marczi K. – Péter E. 3, Vassné 2, Dudás G. 2, Tar H. 6, Frank P. 12, Rácz K. 7/3. Csere: Szabó V. (kapus), Máté V. 2, Tóth B. 1, Tímári B. 4, Major F. 1, Gyetvai B. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/0. A kötelezőnek számító győzelmet felettébb magabiztosan érte el a kisvárdai csapat. Junior: 32–14. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Nyertünk és most ez volt a legfontosabb, ráadásul gólkülönbséget javítottunk. A végelszámolásnál ez a megszerzett két pont is jól jön majd.

Korábban elhalasztott mérkőzés: Miskolc VSI–DVSC-Fórum III 21–33, Ózdi VSE–Etalon Adács 35–19. A 22. fordulóból előrehozott mérkőzés: Ózdi VSE–Fenstherm-Füzesabonyi SC 24–33.

1. Füzesabony 15 14 – 1 515–343 28

2. DVSC-Fórum III 14 12 – 2 458–334 24

3. Kállósemjén-Kölcsey-DSE 14 10 1 3 399–333 21

4. Kisvárda 15 9 1 5 442–379 19

5. Bőcs 14 8 1 5 406–341 17

6. Ózd 14 5 1 8 333–363 11

7. Derecske 14 5 – 9 368–394 10

8. Adács 14 4 – 10 370–430 8