Debrecen hírei

2013.04.08. 09:27

„Akinek inge, igen is, vegye magára!”

Tiszavasvári, Demecser - A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban csupán két szabolcsi együttes lépett pályára a hét végén. A Tiszavasvári biztosan nyert saját közönsége előtt, és jobb gólékülönbségének köszönhetően a tabella élére ugrott.

Tiszavasvári, Demecser - A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban csupán két szabolcsi együttes lépett pályára a hét végén. A Tiszavasvári biztosan nyert saját közönsége előtt, és jobb gólékülönbségének köszönhetően a tabella élére ugrott. Ugyanakkor a Demecser elbukta hazai mérkőzését, amit Kósa István edzőt meglehetősen kritikus véleményformálásra sarkalt... A nőknél a Kállósemjén-Kölcsey DSE – a papírformának megfelelően – fölényesen nyert az Alsózsolca otthonában.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi

A 15. fordulóból elhalaszott mérkőzés

Tiszavasvári SE-QUICK 200–Debreceni EAC 29–21 (15–11)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Kovács T., Major A. Tiszavasvári: Pacza A. – Benyusz K. 3, Dancs M. 6/2. Buzás B., Medve R., Kovács L. 1, Mezei L. 2. Csere: Boczák K. (kapus), Rontó Á. 2, Jobbágy R. 1, Dévald A. 1, Kovács G. 1, Fekete D. 6, Kiss K. 5/2, Vasas T., Csócsics G. 1. Játékos-edző: Medve Róbert. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 1/0. Korrekt játékvezetés mellett egy percig sem forgott veszélyben a hazaiak győzelme a szimpatikus egyetemi csapat ellen. Junior: 30–38. (Tudósító: Hankó András)

Medve Róbert: – Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen megérdemelten nyertünk. Számunka most kezdődik a bajnokság!

A 20. fordulóból előrehozott mérkőzés

Demecseri VKSE–Hajdúszoboszlói KSKE 38–39 (19–16)

Demecser, 120 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L. Demecser: Suller D. – Davarci A. 6. Havel K. 3, Szemes K. 9. Bod B. 8/2, Zupkó T. 5, Barabás B. 7. Csere: Tardi A. Edző: Kósa István. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2. Korrekt játékvezetés mellett a kevesebbet hibázó, nagyon lelkes Szoboszló megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Junior: 26–38.

Kósa István: – A lőtt gólok számával elégedett vagyok, de a védekezésünk katasztrofális volt. Mindegy lett volna, ha egy-két játékosomat viaszbábuval helyettesítem, attól legalább megijed az ellenfél... Azt gondolom, ez a „teljesítmény” borítékolható volt az elmúlt két hét edzésein a játékosok nagy részének hanyag hozzáállása miatt. Akinek inge, igen is, vegye magára!

16. forduló

Alsózsolcai KSC–Kállósemjén-Kölcsey DSE 19–31 (7–14)

Alsózsolca, 50 néző, v.: Fibecz, Szammer. Kállósemjén-Kölcsey DSE: Aranyosi M. – Gyuró Á. 12, Gaál L. 2, Kelemen G. 3/1, Kocsik V. 5/1, Márkus G. 2, Hruska Zs. 1. Csere: Jurecska K. (kapus), Szabó V. 3, Papp R., Herczku F., Drágár D. 1, Gyimesi L. 2, Tóth Zs. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 11/7, illetve 3/2. A KKDSE magabiztosan hozta a kötelező győzelmet, sikere ilyen különbséggel is megérdemelt. Junior: 21–21.

Hadobás István: – A csapatom a játék minden elemében jobbnak bizonyult, csak a különbség volt kérdéses.

További eredmények: DVSC-Fórum III–Ózdi VSE 32–20, Bőcs KSC–Gyöngyösi FKK 29–19, Etalon Adács–Fenstherm-Füzesabonyi SC 24–53, Derecskei KKSE–Miskolc VSI 30–22. Szabadnapos: Kisvárda.

1. Füzesabony 16 15 – 1 568–367 30

2. DVSC-Fórum III 15 13 – 2 490–354 26

3. Kállósemjén-Kölcsey-DSE 15 11 1 3 430–352 23

4. Bőcs 15 9 1 5 435–360 19

5. Kisvárda 15 9 1 5 442–379 19

6. Ózd 16 6 1 9 378–418 13

7. Derecske 15 6 – 9 398–416 12

8. Adács 15 4 – 11 394–483 8