Jeles-szereplés az év első rangos versenyén

Jeles András (jobb szélen) egyedüli szabolcsi versenyzőként állhatott dobogóra – Érden - © Fotó: tudósítónktól
Nyíregyháza – Kötöttfogású viadallal kezdődött az idei év az utánpótláskorú birkózók számára.

Az új esztendő első nagyszabású megmérettetését az Érdi Spartacus rendezte – 273 résztvevővel. A birkózó centrumok versenyére határon túli egyesületek is meghívást kaptak. Szerb, ukrán, cseh, és szlovák fiatalok színesítették remek teljesítményükkel az egyébként is színvonalas eseményt.

Bárdosi Sándor olimpiai ezüstérmes, valamint Növényi Norbert olimpiai bajnok is jelen volt az öt szőnyegen lebonyolított rendezvényen. Megyénket a nyíregyházi Nyírsport SE négy reménysége képviselte. A 10 éves Oláh Márton idén váltott korcsoportot és ebben a fogásnemben első próbálkozásra a hetedik helyen végzett , ahogyan a sportággal hat hónapja ismerkedő Kerecsanin Mátyás is a gyermek korosztályban.

A serdülők szupernehéz súlyú mezőnyében, vagyis +85 kg-ban Nagy Gergő ötödikként zárt, míg az egyetlen érmes, Jeles Antal (38 kg) a gyermek korcsoportban a dobogó harmadik fokára állhatott. KM