“Jó, hogy le volt betonozva a kispad, mert el tudtam volna süllyedni szégyenemben”

Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 9. fordulójában három mecset játszottak vasárnap.

Sényő-Carnifex–Mátészalkai MTK 2–0 (0–0)

Sényő, 300 néző, v.: Bíró Cs.

Sényő: Szabó Z. – Bodó G., Klepács K., Fabu M., Ács Á. (Kállai G.), Lakatos L. (Haburcsák K.), Haburcsák B., Phrakonkham , Fodor A., Marics G., Barcsay M. Edző: Sándor Tamás.

Mátészalka: Somogyi M. – Szántó Z., Barnucz G., Lyah A. (Fodor Cs.), Barnucz G., Paragh M., Engi D., Gábor P. (Pálfi L.), Petrohai M. (Balázs G.), Magyari M., Lénárt G., Makszim G. Edző: Opre Mihály.

A hazai csapat a szezon legtompább játékával megérdemelten nyert a szervezetten futballozó – tizenegyest hibázó – Szalka ellen.

Gól: Lakatos L., Barcsay M. Ifi: 7–3.

Sándor Tamás: – Az első félidőben azt hittük, ha nem rúgunk gólt, akkor is megnyerjük a meccset… Nem játszottunk jól, de a szünet után megérdemelten nyertünk.

Opre Mihály: – Nagyon szervezetten, jól védekezve, helyenként jól futballozva úgy gondolom, megnehezítettük a bajnokesélyes dolgát. Azt nem mondom, hogy többet birtokoltuk a labdát, de a második félidőben helyzeteket alakítottunk ki, tizenegyest hibáztunk, ellenfelünk két szerencsés gólt szerzett, ezzel nyerte meg a mérkőzést. A játék képe alapján nem kell szégyenkeznünk az eredmény miatt. További sok sikert a Sényőnek.

Cellspan-Balkány–Fehérgyarmat 5–0 (1–0)

Balkány, 150 néző, v.: Gergely S.

Balkány: Tóth D. – Sallai M., Bátyi L., Vass Z., Kondor M., Gelsi L., Tatár E. (Illés Gy.), Ohár R., Hamar G. (Csatári Á.), Kupás Z., Olajos G. (Simon Sz.). Edző: Mirgai László.

Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Molnár F., Gál R., Popovics N., Viscsák Gy. (Nyíri Gy.), Geletey Z. (Szatke M.), Veress K., Bartha K. (Petrohai G.), Imre Zs. (Légrádi G.), Orosz F., Balogh P. Edző: Siti Ferenc.

A hazai csapat végig irányítota a mérkőzést és nagyon fontos győzelmet aratott.

Gól: Kupás Z. 2, Ohár R., Olajos G., Tatár E. (11-esből). Ifi: 3–4.

Mirgai László: – Egész héten nagyon készültünk erre a meccsre, a szerdai edzőmérkőzésen gyakoroltuk a mai taktikát és örülök, hogy minden bejött, amit elterveztünk. Gratulálok a fiúknak ehhez a fontos győzelemhez.

Siti Ferenc: – Jó, hogy le volt betonozva a kispad, mert el tudtam volna süllyedni szégyenemben. A hazai csapat a játék olyan elemeiben múlt felül minket, amit nem kell gyakorolni edzésen – hit és akarat nélkül nem lehet művelni ezt a játékot.

Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 9. fordulójának szombati nyitányán öt mérkőzést játszottak. Baktalórántháza–Mándok 0–2 (0–1) Baktalórántháza, 150 néző, v.: Hegedűs Cs. Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kozma J. (Nagy T.), Fábri Z., Ráti G., Csordás G.,...

Nagyhalász–Nyírgyulaj 1–0 (0–0)

Nagyhalász, 200 néző, v.: Kósa Gy.

Nagyhalász: Kasza Á. – Simon D., Balogh N., Tóth G. (Gégény M.), Barzó G., Ladányi D., Bartha Z. (Ludánszki I.), Hajzer L., Hudák M., Nagy N. (Kató I.), Varga D. (Mátrai N.). Játékos-edző: Ludánszki István.

Nyírgyulaj: Oláh D. – Czerula Zs. (Lovas N.), Angyalos A., Orosz D., Fekete G., Nagy I., Vass I., Erdei Z., Sánta J. (Gömze A.), Oxi R. (Török I.), Turbucz T. (Tóth B.) Edző: Lukács Tibor.

Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat.

Gól: Gégény M. Ifi: 1–3.

Ludánszki István: – Első félidő halványabb játéka után a második játékrészben két helyzetből egyet sikerült értékesítenünk. Emberhátrányban is sikerült kiharcolnunk ezt a nagyszerű győzelmet! Köszönjük a szurkolást!

Lukács Tibor: – A hazaiak példát mutattak nekünk küzdeni akarásból, szerzett gól nélkül pedig nem lehet pontot szerezni.

1. Sényő-Carnifex 9 9 – – 30–3 27
2. Mándok 9 6 1 2 24–15 19
3. Nyírgyulaj 9 6 1 2 18–12 19
4. Vásárosnamény 9 6 – 3 23–17 18
5. Nagyhalász 9 5 2 2 15–6 17
6. Tarpa 9 5 – 4 17–17 15
7. Nagyecsed 9 4 2 3 12–11 14
8. Tiszavasvári 9 3 3 3 17–16 12