Küzdőszellemből jeles jár a Semjénnnek

A kézilabda NB II-ben Észak-keleti csoportban megyei rangadót vívtak a nőknél: a bajnokesélyes Mátészalka legyőzésével immár betonbiztosan a harmadik helyen végez a Kállósemjén.

Férfi

Tiszavasvári–Sárospatak 31–27 (18–12)
Tiszavasvári, 200 néző, v.: Pusztai, Takács.

Tiszavasvári: Boczák – Fedor 5, Benyusz 5, Kozma N. 1, Kiss K. 8/5, Gál L., Kovács M. 8. Csere: Arató (kapus), Buzás 4, Halász, Mezei, Tóth D., Szuvák. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 8/5.

Gyors indításokkal és precíz, pontos játékkal lepte meg a hazai csapat a vendégeket. A Vasvári győzelem nem forgott veszélyben az izgalmas végjátékban sem. Ifi: 39–19. (Hankó András)

Fehérgyarmati VSE-Fevill–Bőcs 31–23 (14–12)
Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Fülöp, Nyáki.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Pálfi V. 5, Siket T. 3, Koncz L. 5/1, Munkácsi 1, Szabó P. 10, Imre Cs. 3. Csere: Tóth N. 3, Hadar B. 1, Balogh G. , Bihari Z., Szűcs S., Simon J. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 4/3.

Pénteken ballagás, szombaton remek játék, dukál az elismerés a gyarmati Tóth Norbetnek és Hadar Balázsnak! Ifi: 26–37.

Hajdúszoboszló–Nyírbátor 30–24 (14–15)
Hajdúszoboszló, 130 néző, v.: Buru, Varga.

Nyírbátor: Varga A. – Aranyos R. 3, Tóth L. 4, Nemes I. 2, Fodor Á. 2, Lázár A. 7/1, Gárgyán S. Csere: Fodor T. (kapus), Aranyos S. 1, Papp I. 2, Kerekes T. 1, Hegyes Z. 2. Edző: Veibli Zoltán. Kiállítások: 10, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 4/3.

A második félidő derekán még a Nyírbátor vezett, amely a hajrára elfáradt. Ifi: 35–25.

További eredmények: Nádudvar–Balmazújváros 27–27, Debreceni EAC–Hajdúnánás 25–35. Korábban játszották: Mátészalkai MTK–Nagykálló-NYKSK II 27–29.

Női

Kállósemjén–Mátészalkai MTK 19–17 (8–12)
Nagykálló, 300 néző, v.: Éles Z., Nagy A.

Kállósemjén: Járosiné – Kordjyk 5/1, Máté V., Gaál L., Papp R. 5, Frank P. 4/1, Molnár J. 2. Csere: Oláhné, Jurecska K. (kapusok), Kiss A. 1, Németh N. 2, Nagy M., Herczku, Rácz R. Edző: Németh Tibor.

Mátészalka: Szabó V. – Poór B. 3, Herdon É. 1, Udvardy A. 2, Tóth N. 3, Kovács M. 7/4, Ilyés T. 1. Csere: Herdon E. (kapus), Tengyel E., Kosztyú L., Kun G., Tóth A. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 7/4.

A végig lelkesen játszó hazaiak küzdőszellemből jelesre vizsgáztak és megérdemelten tartották otthon a két pontot, amit a sérült Tar Hedvignek ajánlják fel. Ifi: 22–30.

További eredmények: Füzesabony–Jászberény 23–22, Ózd–Eger 28–30, Heves–Derecske 25–32. Hajdúböszörmény–Kazincbarcika 50–27, Nádudvar–Püspökladány 27–32.

1. Eger 20 18 – 2 706–521 36

2. Mátészalka 20 17 – 3 585–460 34

3. Kállósemjén 20 14 – 6 558–509 28

4. Nádudvar 20 10 3 7 532–504 23

5. Hajdúböszörmény 19 10 2 7 537–492 22

6. Püspökladány 20 10 2 8 543–508 22

7. Füzesabony 20 9 – 11 531–514 18

8. Derecske 19 8 2 9 417–462 18