Kajak-kenu Eb – Eredmények

Kajak-kenu Eb
Kajak-kenu Eb - © MTI Fotó: Kovács Tamás
Belgrád – A belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati döntőinek dobogósai és a további magyar helyezettek.

férfiak:

K-1 1000 m, Európa-bajnok:
Fernando Pimenta (Portugália) 3:29.200 p
2. Kopasz Bálint 3:29.480
3. Max Rendschmidt (Németország) 3:31.520

K-2 1000 m, Európa-bajnok:
Marko Tomicevic, Milenko Zoric (Szerbia) 3:04.940
2. Max Hoff, Marcus Gross (Németország) 3:06.206
3. Francisco Cubelos, Inigo Pena (Spanyolország) 3:06.750

K-4 1000 m, Európa-bajnok:
Fehéroroszország (Kiril Nyikicin, Vitalij Bjalko, Ilja Fedarenka, Raman Pjatrusenka) 2:48.841
2. Szlovákia (Samuel Balaz, Gabor Jakubik, Milan Frana, Tibor Linka) 2:49.491
3. Spanyolország (Javier Hernanz, Aitor Gorrotxategi, Pelayo Roza, Ruben Millan) 2:49.701
…5. Magyarország (Kammerer Zoltán, Erdőssy Csaba, Ceiner Benjámin, Varga Ádám) 2:51.211

C-1 1000 m, Európa-bajnok:
Martin Fuksa (Csehország) 3:46.723 p
2. Sebastian Brendel (Németország) 3:46.810
3. Carlo Tacchini (Olaszország) 3:51.916
4. Kiss Tamás 3:52.789

C-2 1000 m, Európa-bajnok:

Yul Oeltze, Peter Kretschmer (Németország) 3:25.041
2. Leonid Carp, Victor Mihalachi (Románia) 3:25.481
3. Sergio Vallejo, Adrián Sieiro (Spanyolország) 3:27.414
…6. Korisánszky Dávid, Mike Róbert 3:30.303

C-4 500 m, Európa-bajnok:

Oroszország (Pavel Petrov, Viktor Melantyev, Mihail Pavlov, Ivan Stil) 1:29.155
2. Ukrajna (Jurij Vandiuk, Oleh Borovik, Andrij Ribacsok, Alekszandr Sivkov) 1:30.941
3. Lengyelország (Wiktor Glazunow, Michal Lubniewski, Arsen Sliwinski, Marcin Grzybowski) 1:31.00
…7. Magyarország (Viola Viktor, Bodonyi András, Kiss Balázs, Némedi Konrád) 1:34.027

nők:

K-1 1000 m, Európa-bajnok:

Nina Krankemann (Németország) 3:57.229 p
2. Takács Tamara 3:57.355
3. Karin Johansson (Svédország) 4:02.645

K-2 1000 m, Európa-bajnok:

Justyna Iskrzycka, Paulina Paszek (Lengyelország) 3:31.645
2. Sarah Brüssler, Melanie Gebhardt (Németország) 3:31.915
3. Pupp Noémi, Csipes Tamara 3:36.271

K-4 500 m, Európa-bajnok:

Magyarország (Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra) 1:28.933 p
2. Fehéroroszország (Alina Szvita, Nadzseja Ljapeska, Marina Litvincsuk, Volha Hudzenka) 1:30.067
3. Oroszország (Kira Sztyepanova, Vera Szobjetova, Szvetlana Csernyigovszkaja, Anasztaszija Pancsenko) 1:30.553

C-1 500 m, Európa-bajnok:

Aljona Nazdrova (Fehéroroszország) 2:03.053
2. Kszenyija Kuracs (Oroszország) 2:05.013
3. Ludmila Luzan (Ukrajna) 2:07.173
4. Lakatos Zsanett 2:08.746

– MTI –








hirdetés