Kaposvár–NYKK ÉLŐBEN!

Kaposvár – A Marso-Vagép NYKK A csoportos férfi kosárlabdacsapata Kaposváron tudta le soros bajnoki összecsapását.

Jegyzőkönyv

Kaposvár–Marso-Vagép NYKK 105–97 (31–19, 28–26, 18–22, 28–30)
Kaposvár, 600 néző, v.: Páli, Péczely, Gelencsér.

Kaposvár:  Marciulions 13/3, Vojvoda 17/9, Hoffmann 13/3, Welton 28/9, Orosz 28. Csere: Márkus 3/3, Kiss K. 3 Edző: Dzunics Braniszlav.

Nyíregyháza: Savic 17/3 Booker 14, Siska 9/6, Sitku 36/15, Jeleszijevics 10/6 Csere. Trivunovics 11/9, Lekli, Wehner Nagy K. Edző: Kmézics Zoran.

40. perc: Időt kér a Kaposvár. Csoda kellene a nyíregyházi győzelemhez… Nem is sikerül, Kiss még bedob egy büntetőt, miként Booker is, kialakítva a végeredményt: KaposvárNyíregyháza (105–97)

40. perc: Welton egyik büntetőjét elrontja, bezzeg Vojvoda mindkétszer büntet (104–94). Sitku is büntetőzik, ő is elszúr egyet. (104-95)

40. perc: Booker szépít, de elúszni látszik a hajó… (101-94)

40. perc: Trivunovics szabálytalankodik Vojvodával szemben, aki bevágja mindkét büntetőjét (101–92)

39. perc. Welton keze a kegrosszabbkor sül el, triplájával 99–92

39. perc. Welton két büntetővel kúszik tovább a Kaposvár a győzelem felé (96–92).

39. perc: Sitku parádézik, harmincötödik pontját jegyzi (94–92).

39. perc: Booker duplája ült, majd megint Marciulionis büntezőzik – ezúttal mindkettőt bedobja (94–90)

38. perc: Izgalmas lesz a végjáték. Marciulionis sokáig betlizertt, a második félidőben azonban hátára vette a Kaposvárt. Igaz, csak egy büntetőt dobott be (92–88

37. perc: Marciulionis duplájára Savic triplával válaszol (91–88).

36. perc: Időt kért az NYKK. Az utolsó rohamra készülnek Sitkuék!

36. perc: Sitku 33 pontját jegyzi, és szűkít a különbségen (89–85)

35. perc: Megint Orosz babrál ki a Nyíregyházával. Újabb duplája után (89–83)

35. perc: Orosz, majd Welton támasztja fel haló poraiból a Kaposvárt (87–83)

34. perc. Savic jóvoltából egyenlít az NYKK (83–83)

33. perc: Trivonovics jön, lát, és ugyan nem győz, de hint egy triplát (81–78)

33. perc: Orosz duplája jó (79–75), de mintha gödörbe került volna a Kaposvár. De nem! Orosz büntetőzik, megint hibátlanul (81–75)

32, perc. Sitku nem lankad, triplára vállakozik – teljes siker (77–75)

31. perc. Már a negyedik negyed tart. Jelszijevics betalált, előtte pedig Savic, sőt Sitku is pontos, már csak öt pont a hátrány (77–72)

30. perc: Sitku eladja a labdát, majd szabálytalankodik – a bombaformában játszó nyíregyházi center harmadik hibájánál tart. Jó lesz vigyázni! A változatosság kedvéért Marciulionis ismét eredményes (77–65), ráadásul Booker hárompontos dobása sikertelen.

30. perc. Marciulionis fúj riadót somogyi oldalon, mégjozzá egy triplával (75–65).

29. perc: Booker két pontosan végrehajtott büntetővel jelentkezik, tovább olvad a hazai előny, 72–65.

27. perc. Hoffmann büntezőik – sikeresen, minkét kísérlete jó. Kisvártatva ugyanő szabálytalankodik Jelszijeviccsel szemben. Booker hárompontos kísérletre vállakozik – téveszt. Savic viszont nem (72–63)

26. perc: Savic sem hagyja annyiban a dolgot, majd ki más, Sitku Ernő villan (70–61)

25. perc: Az időkérés használt, Kiss idegnyugtató kosárral (nem nekünk…) jelentkezik, majd Hoffmann triplája is jó, ismét megugrott a Kaposvár (70–57)

24. perc: Időt kért a Kaposvár. Sitku megtáltosodott, huszonhárom pontnál tart, csak így tovább!

24. perc. Sitku és megint csak Sitku. Újfent hajszálpontosan teszi a dolgát, duplájával már csak 65–57 a Kaposvárnak

23. perc. Sitku Ernőben van minden bizodalom. Mármint a nyíregyháziak részéről, a válogatott center tüzel és talál (65–55)

22. perc. Az öröm nem tart sokáig, Hoffmann beköszön, erre viszont Sitku válaszol íziben. Aztán jön Orosz. és máris 63–50 a Kaposvárnak

21. perc: Megkeződött a harmadik negyed. Méghozzá mindkét oldalon elhibázott dobásokkal, mígnem Booker büntetőivel férkőzik közelebb az NYKK (59–47).

A szünetben

Kaposvár–Marso-Vagép NYKK 59–45 (31–19, 28–26)

Kaposvár:  Marciulions 3, Vojvoda 13/9, Hoffmann 6, Welton 18/6, Orosz 16. Csere: Márkus 3, Kiss K. Edző: Dzunics Braniszlav.
Nyíregyháza: Savic 6, Booker 4, Siska 9/6, Sitku 13/3, Jeleszijevics 8/6 Csere: Trivunovics 5/3, Lekli, Wehner. Edző: Kmézics Zoran.

20. perc: A nagyszünet előtt még Booker is megvillant, így 59–45-ös hazai vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

20. perc: megint Sitku hozza némiképp közelebb a látogatókat (57–43), de Orosz nem nyughat, ő is pontosan céloz (59–43)

20. perc: Sitku és Jeleszijevics tartja a lelket a nyírségiekben: előbbi 11, utóbbi nyolc pontnál tart. Welton viszont még többnél, tizennyolcadik pontjával 57–41.

19. perc: Vojvoda sem takarékoskodik a pontokkal: most éppen kétszer a büntetővonalról talált be, Jelszijevics is megtalálta a gyűrű felé vezető útat (52–38)

18. perc: Kiss Kornélt is bevetette a biztosan vezető Kaposvár, a túloldalon Savic kap pihenőt –  Sitku pedig szépít (50–35)

18. perc. Vojvoda büntet (50–33), aztán némi meglepetésre a Kaposvár kér időt.

17. perc: Végre valami! Jeleszijevics hármasa jó, Savic volt a feladó. de még így is 48–33 a hazaiaknak.

16. perc: Forgatja a nyíregyházi csapatot Kmézics Zoran, cserékkel próbálja rendezni a sorokat – Savic pontosan is célzotzt, a baj csak az, hogy Vojvoda és Welton is demoralizáló kosarakat szerzett (48–30)

15. perc: Nem és nem csökken a hazaiak előnye. Ismét Orosz dobott duplát, erre Sitku fele, majd Marciulions is beköszön – az állás 42–28

14. perc: A visszatérő Booker két büntetője jó (38–26)

13. perc: Orosz már tizenkét pontnál jár, nem tudják tartani a vendégek, sőt a cserepadról előrukkoló Márkus azonmód triplával nyít (38–15).

12. perc: Sorrendben Savic, Orosz, majd Sitku eredményes, zárkózik az NYKK (33–24

Az első negyed végén

Kaposvár–Marso-Vagép NYKK 31–19

Kaposvár:  Marciulions, Vojvoda 6, Hoffmann 6, Welton 11, Orosz 8. Edző: Dzunics Braniszlav.
Nyíregyháza: Savic 2, Booker, Siska 6, Sitku 4, Jeleszijevics 2. Csere: Trivunovics 5, Lekli. Edző: Kmézics Zoran.

9. perc. Sitku védőlepattanót szerzett, mindhiába, Welton ugyanis megszórta magát, szerencsére Trivunovicsé az utolsó kosár az első nyegyed végén (31–19)

9. perc. Welton duplájára a pályára érkező Trivunovics hasnlóképpen válaszolt, (29–16

7. perc: Jeleszijevics két büntertővel kozmetikázott a különbségen, Sitku dobása is ült, a bökkenő csak az, hogy közben Welton, majd Hoffmann is aktivizálta magát (25–14)

7. perc: Lekli váltotta Bookert a vendégeknél, miközben Marciulions elszúrta triplakísérletét. Nem úgy Vojvoda, aki újabb hármassal növelte a különbséget (23–10)

6. perc Welton triplája után Orosz duplája keseríti a nyíregyháziakat hangulatát, már tíz ponttal vezet a Kaposvár (20–10

5. perc: Előbb Vojvoda, majd Savic elrontott triplakísérklete után Siska szabálytalankodott: Hoffmann csak az első büntetőt dobta be (15–10).

4. perc: Vojvoda kosarára Siska triplával válaszolt, majd Orosz is betalált, így 14–10-re vezet a Kaposvár.

2. perc: Jobban kezdett a Kaposvár, amely 5–0-ra elhúzott, majd Savic és Siska pontjaival sikerült zárkózni valamelyest (9–7)

18:02: Megkezdődött a mérkőzés.

Kezdőcsapatok

Kaposvár–Marso-Vagép NYKK

Kaposvár:  Marciulions, Vojvoda, Hoffmann, Welton, Orosz. Edző: Dzunics Braniszlav.
Nyíregyháza: Savic, Booker, Siska, Sitku, Jeleszijevics. Edző: Kmézics Zoran.

17:54: Befejeződött az U20-as csapatok mérkőzése.

U20 jegyzőkönyv

Kaposvár–Marso-Vagép NYKK 90–76 (19–22, 24–18, 23–17, 24–19)

Nyíregyháza: Bus M. 28/12, Makrai M. 11/9, Csempesz 11/9, Mohácsi 19, Horváth B. Csere: Tóth D. 4, Pavlovics 2, Deák, Lakatos B., Bus I. 1. Edző: Ferenczi Tamás.

15:40: Kaposváron az NYKK

Mindkét gárda azonos mutatóval zárta az eddigi négy fordulót, egy győzelem mellett három vereség a mérleg.

A vendégek A 18 órakor kezdődő mérkőzést – szokás szerint – élőben közvetítjük honlapunkon.

• Megvannak a kupameccsek időpontjai Megegyezett a kosárlabda Magyar Kupában még érintett két nyíregyházi csapat az ellenfelekkel a 3. forduló mérkőzéseinek időpontjaiban.
  • Kaposváron visszajöhetnek a térképre Itt a lehetőség, hogy a Marso-Vagép NYKK kiköszörülje a Dombóvár elleni csorbát. A két héttel ezelőtti, váratlannak mondható hazai vereséget ugyanis szombaton Kaposváron feledtetheti az élvonabeli férfi kosárlabda-csapat.
  • Megérezték a győzelem ízét A Marso-Vagép Nyíregyháza KK Debrecen elleni teljesítménye olyan volt, ami a gárda jelenlegi helyzetében elvárható volt, a lényeg, hogy a kulcsemberek kellő önbizalomra tettek szert.