Kedvcsináló párosmeló Cecchinatóval

Fucsovics Márton a páros mérkőzséen is megfeszült
Fucsovics Márton a páros mérkőzséen is megfeszült - © Fotó: huntennis/Zádor Péter
Nyíregyháza – Párizsban szoros vereséget szenvedtek Fucsovics Mártonék, csütörtökön jöhet a Kyle Edmund elleni meccs a tenisz Roland Garroson.

Azzal, hogy Fucsovics Márton (45. a világranglistán) kedden legyőzte (6:3, 6:3, 7:6) az első fordulóban a kanadai Vasek Pospisilt (88.), nemcsak 15 év után szerepelt magyar férfijátékos a francia nyílt teniszbajnokság, a Roland Garros főtábláján, hanem másfél évtized után meccset is nyert ott honfitársunk. A legutóbbi diadal ugyanis 2003-ból datálódik, éppen a nyíregyházi teniszező edzőjétől, Sávolt Attilától.

– Cseppet sem izgultam, sikerült végig kiegyensúlyozottan, a megbeszélt taktika szerint játszanom – nyilatkozta a keddi mérkőzése után Fucsovics Márton. – Annyira talán nem teniszeztem jól, mint Genfben, de ebben szerepet játszhatott az utazás, valamint az, hogy alkalmazkodnom kellett az új körülményekhez. Úgyhogy maradt még bennem, bízom benne, hogy azt Kyle Edmund ellen meg tudom mutatni. Nem volt ez sem könnyű mérkőzés, hiszen Vasek Pospisil sokszínű teniszező, akinek van jó szervája és röptéje, a ritörnöket is jól eltalálta és a végsőkig küzdött. Nagyon jó érzés, hogy megnyertem életem első főtáblás mérkőzését a Roland Garroson.

A csütörtöki folytatásban a brit Kyle Edmund (17.) vár rá, aki Marci mellett az idei első Grand Slam-verseny, az Australian Open másik meglepetésembere volt. Edmund egészen az elődöntőig jutott, és ott a horvát Marin Cilictől kapott ki három szettben. A két játékos korábban egyszer találkozott, tavaly az egyesült államokbeli Winston-Salemben ATP-250-es versenyen, amelyen a brit nyert 6:2, 6:1-re. Bízunk benne, hogy a mostani egy másik meccs lesz. A borítása miatt feltétlenül, hiszen akkor kemény pályán találkoztak.

Marci újabban egyre többet párosozik, és abban a versenyszámban is ráakad az igazán nagy halakra. Melbourne-ben beugróként a japán Nisioka Josihito oldalán a műfaj legendái, az amerikai Bryan-ikrek ellen találkoztak, és csaknem meglepetést okoztak (5:7, 7:5, 6:1-re kaptak ki a nyolcszoros Grand Slam-győztes duótól). A múlt héten Genfben, az izraeli Jonathan Erlich oldalán játszott a páros világranglista első (a horvát Mate Pavic) és második (Oliver Marach) helyezettjével, akik ellen szintén tisztességes csatában kaptak ki (6:4, 7:5).

Ezek után arra lehetett számítani, hogy Marci az olasz Marco Cecchinato (egyesben 72.) oldalán minimum szoros meccset játszik a Roland Garroson első kiemelt lengyel Lukasz Kubot (párosban 3.) és a brazil Marcelo Melo (4.) ellen is. Ezeket a lehetőségeket nagyban meghatározta, hogy a 9-es pálya nyitómeccsén (ahol Marciék a párost is játszották) Cecchinato már a második körös egyéni mérkőzését megnyerve bejutott a legjobb 32 közé.

Az olasz végül jól mozgott a meccsen, ahogy Marci is. Mindkét szettben egy-egy brék döntött a favorit duó javára, sajnos mindkétszer Marci szerváját vették el, az első játszmában 4:4-nél, a másodikban 5:5-nél. Ez nem jelenti azt, hogy egyedül Fucsovics miatt veszítettek volna a „mieink”, sőt, az ő jó játéka is kellett ahhoz, hogy ilyen szorosan alakuljon a mérkőzés.

A második játszmában a 3:1-es és a 4:2-es vezetéshez is közel járt az olasz, magyar kooperáció, hiszen az ellenfél adogatásánál 0–30-ra álltak, az utolsó gémben pedig 40–0-nél két meccslabdát is hárították, de Melóék 85 perc alatt csak bevégezték a szerda délutáni „melót” (6:4, 7:5)
Mindegy, Marci számára úgy is az egyes a fontos, párja, Cecchinato kedvcsinálója után pedig ő maga is a harmadik fordulóba vágyik. Nagyot szólna!