Kék Cápák – A szünet után villantottak

Srdjan Sztojanovics megálljt parancsolt ellenfelének
Srdjan Sztojanovics megálljt parancsolt ellenfelének - © Fotó: Sipeki Péter
Nyíregyháza – A második játékrész elejét megnyomta a Blue Sharks, megalapozva győzelmét.

Fogalmazzunk úgy, a Nyíregyháza Blue Sharks NB I. B csoportos férfi kosárlabdacsapata egy félidőn keresztül puhította a Miskolci EAFC-ot, majd a folytatásban „bedarálta” ellenfelét. A találkozó korai szakaszában ugyanis rendre a vendégek vezettek, miközben a Cápák távoli kísérletei rendre célt tévesztettek, így minimális hátrányból rugaszkodtak neki a második játékrésznek. A szünet utáni periódust viszont megnyomta a házigazda, amely gyakorlatilag két és fél perc alatt eldöntötte a meccset: eme időszakban nem kapott kosarat, ugyanakkor Srdjan Sztojanovics büntetőivel előbb fordított, amire Czura Attila rátriplázott, és a biztonság kedvéért a szerb a szerb légiós is hintett egy hármast. A lendületbe jött nyíregyháziak a 34. percre tizenkilenc egységnyire hizlalták előnyüket (70–51), győzelmük immár nem forgott veszélyben, bár a hajrában jelentősen kozmetikázott a különbségen a szívós MEAFC.