Kék Cápák – Maradt az előnyből a legvégére is

Bus Iván a fontos pillanatokban szerezte pontjai nagy részét
Bus Iván a fontos pillanatokban szerezte pontjai nagy részét - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A Nyíregyháza Blue Sharks NB I B csoportos férfi kosárlabda-csapata remek csapatmunkával szerezte meg a győzelmet Egerben.

Nem kétséges, a harmadik negyed végén-a negyedik negyed elején nyerte meg az egri bajnokiját a Nyíregyháza Blue Sharks. Az NB I B csoportos férficsapat a kiegyenlített mérkőzés jelentősebb részében addig is vezetett, de 49–49 után nagyon beindult.

Ekkor 14–0-s szakaszt repesztettek a Kék Cápák, és 63–49 után a hátralévő kilenc percben már „csak” arra kellett figyelniük, hogy az előnyből maradjon a végére. Ez már csak azért sem volt könnyű, mert az egriek nagy felzárkózásba kezdtek, feljöttek 70–67-re, ráadásul a nyíregyháziak közül már kipontozódott a remekül játszó Emani Gant és Nagy Krisztián, illetve Sitku Márton is. A győzelem bebiztosításához szükséges pontokat ekkor Bus Iván szállította, aki így a legeredményesebb vendégjátékossá nőtte ki magát.

Fazekas Csaba és Keul Tamás távollétében ezúttal a kezdőcsapatban először helyet kapó Sitku Mártonra és a felnőttek között most debütáló Mokánszki Mátéra jutottak a fiatalok játékpercei, utóbbi a végjátékban szerzett kosárral iratkozott be a jegyzőkönyvbe. Ilyen előzmények után a nyeretlen otthonában aratott győzelem is fegyverténynek számít.