Kék Cápák – Megint nyertek Egerben – most nagyon simán

Nyíregyháza – A kosárlabda férfi Hepp-kupában lépett pályára a Nyíregyháza Blue Sharks.

Nincs forduló a héten a férfi kosárlabda NB I B csoportban, mert az állva maradt csapatok a Hepp-kupa harmadik fordulójának mérkőzéseit játsszák. A Nyíregyháza Blue Sharks csütörtök késő este Egerben lépett pályára, ott, ahol nem egészen három hete a bajnokságban szoros mérkőzésen nyert (76–71). Most könnyebb dolga volt a vendégcsapatnak, úgy is mondhatnánk, hogy a két fél közül érezhetően a Kék Cápák vették komolyabban a kupamérkőzést.

Már az első félidő után tisztes különbséggel vezetett a vendég legénység, s a távolságot sikerült növelni, így a végén már a juniorkorú játékosok uralták a terepet, az első felnőtt tétmeccsét játszó Vaskó György és Demeter Ádám egyaránt „pontosan” debütált. A második negyedben a szerzett (29), a harmadikban a kapott pontok (3) száma volt bravúros, az utolsó játékrészre 37 pontos vezetéssel fordultak a nyíregyháziak, ebből 29 a végére is megmaradt.