Kék Cápák – Megvan zsinórban a negyedik bajnoki siker

Czura Attilára a végén is lehetett számítani
Czura Attilára a végén is lehetett számítani - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A Nyíregyháza Blue Sharks Miskolcon is győzni tudott, a kupában pedig a Veszprémet kapta.

Miközben szerda este azért lépett pályára Miskolcon a Nyíregyháza Blue Sharks, hogy az NB I B csoportban csütörtökön szereplő, és a tabellán a Blue Sharks előtt második helyen álló Veszprémet utolérje, addigra kiderült, hogy a bakonyiakkal másik fronton, a Hepp-kupában is rivalizálnak majd. A sorozat negyeddöntőjében ugyanis Nyíregyháza–Veszprém meccset rendeznek, vagyis a Blue Sharks lesz a pályaválasztó, január 22-ig kell megrendezni az összecsapást, a győztes a február 16-18. közötti, Debrecenben rendezendő négyes döntőbe jut.

Az aktuális forma alapján lehet is továbbjutásban reménykedni, hiszen a szerda esti miskolci mérkőzésen zsinórban negyedik győzelmét aratta a bajnokságban a Blue Sharks. A vendégek jól kezdtek, ám hiába húztak el 36–27-re, a MEAFC feljött 39–38-ra, amikor Czura Attila hármasa állította vissza a rendet.

Ekkor még nem, a harmadik negyedben viszont már átvette a vezetést a Miskolc. A nyíregyháziak azonban nem estek kétségbe, záporoztak a triplák, a pontszerzés terén négyen is kiemelkedőt nyújtottak, amihez társult még Nagy Krisztián 13 lepattanója, Srdjan Sztojanovics kilenc kiharcolt faultja és Bus Iván hat gólpassza. Az utolsó három percet a technikaival kipontozódó Sztojanovics nélkül vívták meg a nyíregyháziak, de Czura pontjai gondoskodtak arról, hogy ne forogjon veszélyben a győzelem.