Kék Cápák – Nem mindegy, milyen mérleggel zárnak

A juniorcsapat irányítója, a felnőtteknél is számításba vett Vaskó György is többfrontos harcnak van kitéve - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A pénteki Honvéd elleni hazai meccs után Debrecenben zárja az alapszakaszt a címvédő juniorcsapat.

Hatodik napon belül a harmadik hazai mérkőzését játssza pénteken a Nyíregyházi Sportcentrum KA kiemelt bajnokságban szereplő fiú juniorcsapata – a harmadik helyszínen. Boczkó Ádám edző legénysége vasárnap a Zelk-iskolában győzte le (90–55) az Elite Basket Törökbálintot, szerdán a Tiszavasvári úti csarnokban szenvedte ki a MAFC elleni sikert (73–69), pénteken (17.30) pedig a Bem-iskolában jöhet a Budapesti Honvéd elleni összecsapás.

A 10 győzelem/2 vereség mutatóval álló címvédő nyíregyháziak két meccsel a zárás előtt az élen állnak a keleti csoportban, matematikailag már korábban eldőlt, hogy az első négy között végeznek, és a felsőházi rájátszásban folytathatják. A hátralévő két meccs azonban nagyon fontos, és mivel szintén biztos továbbjutó csapatokkal találkoznak, ezért ezeken dől el, hogy milyen mérleggel kezdhetik majd a nyugati ágról érkezett csapatok elleni kört. Ha pénteken a Honvédot (9/3 a mérlege) és kedden idegenben a Debrecent (10/2) is sikerülne legyőzni, akkor négy győzelmet és két vereséget vinne magával a nyíregyházi legénység, de mivel egyelőre csak két biztosan továbbcipelendő győzelem van a puttonyban, előfordulhat, hogy 3/3-mal vagy 2/4-gyel várja a folytatást a címvédő – utóbbi eshetőségre ne is gondoljunk.

A lényeg, hogy a sérülésektől sújtott NYSC KA-t pénteken a visszavágás vágya is fűtheti, hiszen a Honvédtól idegenben 94–62-re kapott ki – a Bem-iskolában igazolhatja a csapat, hogy nem ez a realitás.