Kék Cápák – Nem úgy indult, de győzelem a vége

Nyíregyháza Blue Sharks vs. MTK Törökbálint
Nyíregyháza Blue Sharks vs. MTK Törökbálint - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A kezdés után 13–0-s hátrányba került a Nyíregyháza Blue Sharks NB I B csoportos férfi kosárlabda-csapata, de legyőzte az MTK-t.

Legutóbb a Honvéddal Puskás Artúr, pénteken az MTK-val a Simon Nándor, Bódi Ferenc edzőpáros érkezett, vagyis csupa korábbi nyíregyházi játékos vezeti újabban a Nyíregyháza Blue Sharks NB I B csoportos férficsapatának ellenfeleit.

Kezdetben a vendégek lehettek elégedettebbek, a szokottnál alacsonyabb szerkezetben játszó házigazda ugyanis öt és fél percig nem taált a gyűrűbe, ezt kihasználva 13–0-ra ugrottak meg a törökbálintiak. Mokánszki Máté triplája törte meg a jeget, majd Bus Iván is belelendült, így a hátrány kopni kezdett. Az első félidő zárása előtt Sitku Márton két hármast is bevágott, így a lehető legminimálisabbra csökkent a különbség.

Nagyszünet után előbb az egyenlítés lett meg Mokánszki kosarával (40–40), majd Nagy Krisztián sikeres hármasa először jelentett hazai vezetést (45–43). Elkapta a fonalat a házigazda, és Nagy Krisztián újabb kosarával, majd büntetőivel már tíz pont fölé kúszott a hazai vezetés mértéke (61–50) a harmadik etap zárása előtt. Ebből kilenc a meccs végére, így olyan meccset nyert meg a Cápák csapata, amely nem úgy indult, hogy siker lesz a vége. KM

NB I B csoport: Férfiak