Kelet-Eissmann Kupa: A címvédő is az egyenes kieséses szakaszban

Illusztráció: Kelet-Eissmann Kupa
Illusztráció: Kelet-Eissmann Kupa - © Fotó: KM
Nyíregyháza – A tavalyi másik döntős viszont kiesett a 11. Kelet-Magyarország-Eissmann Kupa szombati csoportfordulójában a Lapály utcai Filo Focicsarnokban, ahol a Bozsik Akadémia két U18-as csapata is továbblépett.

Az A, B és C csoportokban tiszta sor volt a továbbjutó kiléte, a csoportgyőztes mindenkit legyőzött, a második két győzelemmel zárt. A szombat reggeli D csoportban aztán kellett egy kicsit számolgatni, hiszen a Pikoló Söröző, a Real-Ta-Te FC és az Újdombrád SE között körbeverés alakult ki, a gólkülönbség rangsorolt, ami alapján az újdombrádiak húzták a rövidebbet, és a másik két csapat került a legjobb 18 közé.

Az E csoportban a második-harmadik helyen alakult ki holtverseny, miután a Bozsik Akadémia U18-as csapata és a Barabás döntetlent játszott egymással az elején. A továbbjutás sorsa azon múlott, hogy a nyíregyházi ifisták a folytatásban jobb gólkülönbség mellett szereztek éppúgy további három pontot, mint a barabásiak, így előbbiek léptek tovább a százszázalékos Immortállal együtt.

A férfias, kemény játékra nem lehet panasz (ennek köszönhetően azért akadnak kétperces büntetések is), de a gólok számára. Az F csoportban különösen potyogtak a gólok, előbb a Bozsik Akadémia U18 II-es csapata tömte ki 12–0-val a debrecenieket, majd az Autónet–Tiszadob mérkőzésen született úgy 7–5-ös eredmény, hogy az elején még a tiszadobiak vezettek 3–0-ra, mire a megyéből több ismert futballistát (Kosán István, Ponczók Tibor, Bodnár Gábor, Gráf Levente, Csohány Zoltán) bevető nyíregyháziak a szünet előtt másfél perc alatt szerzett három gólnak is köszönhetően 5–3-ra fordítottak, és végül a nap eddigi legjobb meccsét nyerték meg, majd a csoport élén végeztek.
A G jelű csoportból a Carnifex-Sényő és az Encsencs jutott tovább.

A szombat késő esti, H csoportban kapott helyet a két tavalyi döntős, a győztes Martin Bertold és a második helyezett Ralda Rallye Team Kft. Előbbi valamennyi meccsét megnyerte, és továbbjutott, a 2015-ös másik döntős viszont a körbeverés révén kiesett, csakúgy, mint a sényőiek másik sora (az egyik, a Carnifex már korábban továbbjutott), a Perec Bt. A baktalórántházi megye egyes csapat is folytathatja.
Vasárnapra maradt az I csoport (kezdés 8 órakor), 11-től pedig már az egyenes kieséses szakasz indul, amelyből több párosítás már most ismert.

Az eddigi csoportvégeredmények

A csoport: 1. John Bull Korona 9 pont, 2. Spartacus 1928 Egyesület 6, 3. FC Alfa Team 3, 4. Eissmann Hungária Kft 0.
B csoport: 1. Offside Sport Café 9, 2. Tímár Vetőmag FC 6, 3. Jánd SE 1, 4. Vörös Ördögök 1.
C csoport: 1. Két Bal FC 9, 2. Szabolcsi Ragadozók 6, 3. Italkút FC 3, 4. Fiatal Gyémántok SK 0.
D csoport: 1. Pikoló Söröző 6, 2. Real-Ta-Te FC 6, 3. Újdombrád SE 6, 4. Túélélők 0.
E csoport: 1. Immortál 9, 2. Bozsik Akadémia U18 I 4 (11–8), 3. Barabás SE 4 (11–18), Sényő U19 0.
F csoport: 1. Autónet FC 9, 2. Bozsik Akadémia U18 II 6, 3. Tiszadob SE 3, 4. P4W-Team Debrecen 0.
G csoport: 1. Carnifex-Sényő 7, 2. Encsencs SE 6, 3. Fodor Tours Nagyecsed 4, 4. White Bulls 0.
H csoport: 1. Martin Bertold 9, 2. Tyl Sped Baktalórántháza 3, 3. Perec Bt. 3, 4. Ralda Rallye Team Kft. 3.
Csoportonként az 1-2. helyezettek jutottak tovább.

Az egyenes kieséses szakasz párosítása, vasárnap

11.00: John Bull Korona–I csoport 2. helyezett
11.30: Offside Sport Café–Tyl Sped Baktalórántháza
12.00: Két Bal FC–Encsencs SE
12.30: Pikoló Söröző–Bozsik Akadémia U18 I
13.00: Immortál–Bozsik Akadémia U18 II
13.30: Autónet FC–Real-Ta-Te FC
14.00: Carnifex-Sényő–Szabolcsi Ragadozók
14.30: Martin Bertold–Tímár Vetőmag FC
15.00: I csoport 1. helyezett–Spartacus 1928 Egyesület








hirdetés