Szabolcs-Szatmár-Bereg – Ismét teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II-ben.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 19. forduló

Kisvárdai KC–Hajdúnánás-Robzol 2000 KS 28–24 (15–13)

Kisvárda, 370 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs. Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 9, Mándi K. 3/1, Bod B. 1/1, Kovács Zs. 2, Balogh Sz. 5. Csere: Lipécz M. (kapus), Paróczai L., Molnár Z. 1, Kovács L. 1, Oláh B., Pisák T. 1, Petykó T. 3, Kapdos J. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 4/4. Az utóbbi időben magára talált kisvárdai csapat hozta – az úgymond – kötelező győzelmet. Junior: 29–25. (Tudósító: Nagy Kálmán)
Dévényi János: – Sok ziccert kihagytunk, emiatt a vártnál szorosabban alakult a mérkőzés.

Fehérgyarmati VSE–Kazincbarcikai KSE 29–23 (11–12)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Katona J., Konyári I. Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 5, Tóth N., Hadar B., Szabó P. 1, Gaál R. 10, Kósa D. Csere: Harangi P. (kapus), Pál T. 7, Siket T. 1, Orosz L., Kun Sz. 5, Albecz B. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 2, illetve 2 perc. Hétméteresek: 2/0, illetve 2/2. Nagyon rosszul kezdte a mérkőzést a Fehérgyarmat, amely az első negyedórában csupán két gólt lőtt. A szünetben védekezést váltottak a hazaiak és Felföldi Róbert, Gaál Roland, Kun Szabolcs, valamint Pál Tamás vezérletével kiharcolták a győzelmet. Junior: 25–24.

Falcsik Miklós: – Megállítottuk a Kazincbarcika menetelését. Remélem, a mi jó sorozatunk viszont a szezon még hátralévő részében is folytatódik.

Rádió M Miskolc–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 29–24 (14–11)

Miskolc, 250 néző, v.: Hargitai G., Markó G. Tiszavasvári: Boczák K. – Fülöp G. 2, Benyusz K. 4, Gál L., Kovács L. 1, Dancs M. 4, Mezei L. 4. Csere: Tóth M., Bódor Z. (kapusok), Kiss K. 6, Jávor D., Lázár A., Türk F. 3, Ménfői M., Nácsa B., Balázs M. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 0. Kemény, rangadóhoz méltó mérkőzésen a 28. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A folytatásban – némi játékvezetői közreműködéssel – az egyiknek minden, a másiknak semmi nem sikerült. A Tiszavasvári 21–14-es állásnál sem adta fel, és az őszi hatgólos hazai győzelem után az első helyhez szükséges különbségen belül tudta tartani riválisát. Junior: 32–31.
Türk Ferenc: – Nagyon jó kezdés után hamar elveszítettük a belső védőinket és ez döntőnek bizonyult. A mi kezünkben van a sorsunk.
További eredmények: Debreceni EAC–Hajdúböszörményi TE 33–24, Berettyó MSE–Mezőkövesdi KC U23 19–24, Balmazújvárosi KK U23–Bőcs KSC 29–29.

Bőcs KSC–Mátészalkai MTK 28–32 (12–17)
Bőcs, 50 néző, v.: Acsai L., Koralovszki Z. Mátészalka: Jurecska K. – Deme F. 5/3, Móré K. 7, Deme B. 3, Tar H. 1, Dudás G. 11/3, Rácz K. 5. Csere: Bodó A. (kapus), Mándi E. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 8/6. A vendégek végig uralták a mérkőzést és biztosan nyertek. Junior: 8–51.
Vakarcs Krisztina: – Szerencsére ott folytattuk, ahol a Kölcsey elleni meccsen abbahagytuk. Gratulálok a csapatnak, csak így tovább!
Kölcsey DSE Nyíregyháza–NKK Balmazújváros 21–22 (10–12)
Tiszavasvári út, 150 néző, v.: Dohány J., Nagy L. Kölcsey: Koppán N. – Papp A., dr. Tilki A. 3, Kelemen G., Márkus G., Katona K. 7, Szoboszlai N. 3. Csere: Simai O. (kapus), Gyimesi L. 1, Hruska Zs. 2, Hrabina I 5/5, Vitányi A., Szoboszlai F. 3, Silye V. ,Kovács F., Rabatin H. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 10/9. A nagyszerűen küzdő Kölcsey nem érdemelt vereséget. A megítélt hétméteresek száma igazán jellemző momentuma a mérkőzés alakulásának… Junior: 26–20.
Hadobás István: – A sport szellemétől nagyon távol állt ez a mérkőzés. Kíváncsi vagyok, mindenki nyugodt lelkiismerettel alszik-e a meccs után… Külön öröm a juniorok győzelme az eddig hibátlan vendégekkel szemben.
További eredmények: Debreceni VSC III–Alsózsolca 32–29, Létavértes SC–Hajdúböszörményi TE 23–27.
1. Balmazújváros 16 13 1 2 494–338 27
2. Hajdúböszörmény 16 12 2 2 466–397 26
3. Kölcsey DSE 17 12 1 4 439–368 25
4. Mátészalka 17 11 – 6 535–478 22
5. Bőcs 17 8 2 7 460–457 18
6. Debreceni VSC III 16 9 – 7 476–480 18
7. Ózd 17 6 1 10 478–485 13
8. Létavértes 17 4 3 10 477–490 11