Kisvárda Master Good – Hálószaggató góllal fordítottak

Horváth Zoltán (balra) duplája mellett Sergiu Oltean (a labdával) gólja is kellett a kisvárdai győzelemhez - © Fotó: kisvardafc.hu/Nyulak NIkoletta
Kisvárda – Kétszeri hátrányból állt talpra a szabolcsi csapat, és újra az NB II-es tabella élére állt.

Gulyás Máté nevét nem fogják imába foglalni Kisvárdán. A Vác balhátvédje a két csapat tavaszi, NB II-es bajnokiján szabadrúgásból talált be, és azzal a góllal alakult ki a 3–3-as végeredmény.

A váciak székhelyt váltottak, és immár nem Dunaújvárosban, hanem Óbudán játsszák hazai meccseiket, ám Gulyás Mátét ez nem akadályozta meg abban, hogy gólra váltsa a kaputól húsz méterre megítélt szabadrúgást. Ezzel szerzett vezetést a Vác, majd Horváth Zoltán lesről lőtt gólja jelezte, hogy éledezik a Kisvárda. Az egyenlítésre sem kellett sokat várni, Sergiu Oltean kibirkózta magának, és értékesítette is a helyzetet Matija Misic remek keresztlabdája után.

Aztán Misic végezhetett el ígéretes helyzetből szabadrúgást, mégis, megint a Vác vezetett. Misic ugyanis 18 méterről fölé lőtt, odaát viszont ezúttal nem Gulyás Máté, hanem Zsolnai Richárd volt az ítéletvégrehajtó közel harmincról, meglehet, ez megzavarta Molnár-Farkas Tamás kapust, és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. A Békéscsaba két tizenegyesből ért el gólokat legutóbb a Várda ellen, ezúttal a szabadrúgások okozták a csapat vesztét.

Illetve dehogy okozta a vesztét! A második játékrész elején ugyanis Horváth Zoltán gyorsan egyenlített egy szépen megkomponált akció végén, majd miután túlélt két veszélyes lövést a Várda (az elsőnél nagyot védett Molnár Farkas Tamás, a második kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot), ugyanő hintába ültette a váciak védőjét, és majdnem szétszaggatta a hálót hatalmas lövésénél.

Az első két gól után még mentek a kapuban pihenő labdáért a vendégjátékosok, jelezve a győzelmin szándékukat, a harmadikat követően viszont már a kispad felé vette az irányt a duplázó kisvárdai csatár. Hosszú sérülése után Gosztonyi András is visszatért, a hajrában pedig nem fordult elő az, ami áprilisban, vagyis, hogy kiegyenlítsen a Vác.

Nyert tehát a Kisvárda, és az MTK dorogi botlását kihasználva újra élre állt a tabellán.

NB II: 9. forduló

Vác FC–Kisvárda Master Good 2–3 (2–1)

Hévízi út, 200 néző, v.: Németh Á. (Vígh-Tarsonyi, Bede T.).

Vác: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Tóth F., Gulyás M. – Tóth G., Durso (Búrány, 86.) – Kákonyi, Nagy R., Borvető (Major M., 78.) – Zsolnai R. Vezetőedző: Horváth Károly.

Kisvárda: Molnár-Farkas – Zanko, Izing, Papucsek, Fodor Á. – Hej (Vári B., a szünetben), Lucas, Oltean, Misic (Gosztonyi, 76.) – Horváth Z., Ilics (Lukács R., 60.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gól: Gulyás M. (1–0) a 24., Oltean (1–1) a 35., Zsolnai R. (2–1) a 42., Horváth Z. (2–2) a 48., Horváth Z. (2–3) a 69. percben

24. perc: Gulyás Máté, 20 méterről, kissé jobbról végezhetett el szabadrúgást, és ballábas lövése után a jobb felső sarokba vágódott a labda, 1–0.

35. perc: Misic balról ívelt középre, ahol Oltean mellre vette a labdát, áthámozta magát Tóth Gergelyen, majd 14 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 1–1.

42. perc: ezúttal a kaputól 27 méterre jutott szabadrúgáshoz a Vác, és Zsolnai Richárd ballal a jobb alsó sarokba csavarta a labdát, 2–1.

48. perc: Ilics játszotta balra a labdát Fodor Ákoshoz, ő középre adta, Horváth Zoltán pedig becsúszva 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 2–2.

69. perc: Oltean indításával Horváth Zoltán tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, Szabó Normant jobbról és balról is kicselezte, majd éles szögből, 8 méterről ballal a léc alá lőtte a labdát, 2–3.

Horváth Károly: – Korán elhittük, hogy ezt a mérkőzést már megnyertük, és ez a vesztünket okozta, amihez hozzájárult az is, hogy nem tudunk akcióból gólt elérni.

Kondás Elemér: – Izgalmas mérkőzést láthatott a közönség, az első félidőben kicsit tompák, de hamar sikerült egyenlítenünk. Végig nyílt volt a mérkőzés és jól játszó váci csapatot sikerült legyőznünk.