Kisvárda Master Good – Három pont négy góllal

© Fotó: pfla.hu
Kisvárda – Kisvárda-bravúr a Puskás Akadémia vendégeként, ismét a vonal fölött.

Szombaton Felcsúton lépett pályára a Kisvárda Master Good az élvonalbeli focibajnokságban. Ez volt az ötödik tétmeccs a felek között. Még a két bajnoksággal ezelőtt, második vonalban a Puskás egyszer nyert (otthon 1–0), egyszer ikszelt (2–2).

Joggal villant a piros

Az élvonalbeli bajnokságban Kisvárdán nyertek a hazaik, Felcsúton pedig ikszeltek. Nagy elánnal kezdtek a hazaiak, aminek előbb Theorodosz Beriosz, majd Lucas látta kárát egy-egy belépőt követően. Helyzetek nélküli mezőnyjátékot követően jött hazaiak számára a kétfelvonásos dráma. Georghe Grozav ugrott ki ziccerben, amikor Sós Bence utolsó emberként buktatta, joggal villant a piros. Ez volt az első felvonás, a második pedig az, hogy Gosztonyi András a tizennyolc méteres szabadrúgást bevarrta a jobb felső sarokba. Emberelőny és vezetés!

Ez aztán alaposan átírta a két szakvezető tervét, ami persze Dajka László számára volt kellemesebb gond. Támadgatott a hazai együttes különösebb átütőerő és helyzet nélkül. Mígnem, alig túl az első félórán, eldőlni látszott minden, bejött a vendégek kontrataktikája, hiszen Grozav remek egyéni teljesítménnyel növelte az előnyt. Sőt, a hajrában az egykori U 20-as világbajnoki bronzérmes Gosztonyi egy remek Felipe-kidobás utáni akció végén a kapuba lőtt, ám előtte üközött, és ezt a játékvezető szabálytalannak ítélte. Az első játékrész végéhez közeledve a legveszélyesebb hazai, a huszonkét éves szlovák Jozef Urblik, lőtt közelről alig mellé. A slusszpoén nem ez volt, hiszen nem sokkal később Gosztonyi remekül passzolt Brana Ilics elé, aki 10 méterről, nagy helyzetben nem találta el a labdát.

Az edző állásába került

Szünet után nem sokkal aztán miden eldőlt, hiszen egy szép akció végén Bohdan Melnyik értékesítette a kihagyhatatlant. A gól után Horváth Zoltán váltotta Ilicset, majd Sergiu-Dorin Negrut Gosztonyit. A játék képe nem sokat változott, az eredmény viszont igen, amiben döntő szerepe volt a cseréknek. Negrutot buktatták a tizenhatoson belül, a jogos büntetőből Lidérc, azaz Horváth növelte a szabolcsiak előnyét. Ezt követően érdektelenné vált a találkozó, mindkét csapat várta a megváltó hármas sípszót.

A Puskás tizenegy korábbi hazai meccsen csak egyszer kapott ki, most ismét. A kisvárdaiak a három ponttal elkerültek a kiesőhelyről, és mindössze két pontnyira vannak a tizedik felcsútiaktól. Vasárnap aztán kiderült, hogy a vereség Radoki János állásába került. Felmentették, az idény hátralévő hat fordulójában Komjáti András klubigazgató irányítja a csapatot.

Puskás Akadémia-Kisvárda 0–4 (0–2)

Felcsúti Pancho Aréna,700 néző, v.: Andó-Szabó (Tóth, Berettyán)

Puskás Akadémia: Hegedüs – Poór, Hadzsiev, Spandler – Sós, Szolnoki, Urblík, Nagy Zs. – Knezevics (Arabuli, 78.), Radó, Latifi (Kiss, 60.). Vezetőedző: Rádoki János.

Kisvárda Master Good: Felipe – Melnyik, Kravcsenko (Ene, 81.), Beriosz, Protic – Lucas, Karaszjuk – Ilics (Horváth, 58.), Cukalasz, Grozav – Gosztonyi (Negrut, 66.). Vezetőedző: Dajka László.

Gól: Gosztonyi (18.), Gorzav (31.), Melnyik (54., )Horváth (70., 11-esből)

Kiállítva: Sós (18.)

16. perc: Sós buktatta a kiugró Grozavot, a hazai játékos pirosat kapott, a vend­ég­csapat szabadrúgást. Gosztonyi 18 méterről a jobb felső sarokba varrta a labdát, 0–1.

31. perc: Grozav cselezte magát lövőhelyzetbe, majd mintegy 18 méterről a jobb alsó sarokba bombázott, 0–2.

54. perc: Grozav passzolt balra ­Cukalaszhoz, aki pontosan gurított középre, Melnyik pedig hat méterről nem hibázott, 0–3.

70. perc: Nagy Csaba buktatta a tizenhatoson belül Negrutot, a tizenegyest Horváth biztosan értékesítette, 0–4.

Radoki János: – Nem erre számítottunk… Jól kezdtük a mérkőzést, először előttünk adódott ziccer, majd néhány perccel később jött a kiállítás és a vendégek gólja. Nem lenne törvényszerű, de sajnos összezuhant a csapat. Játékosaim támadni akartak, a fejek azonban nem voltak tiszták, és jöttek a hibák.

Dajka László: – Az első félidőben azt csinálták a játékosok, amit megbeszéltünk. Veszélyes kontrákat vezettünk, és eredményesek is voltunk. A kiállítás nyilván befolyásolta a mérkőzést és megkönnyítette a helyzetünket. A hét végén itthon a Diósgyőr ellen bizonyítanunk kell, hogy nem véletlenül nyertünk Felcsúton.